reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

A wiecie , mi pediatra odradzala rumianek na oko, mowila, ze coraz czesciej alergie na niego spotyka, kazala przegotowana woda lub herbata.
Teredka moze nie choroba , moze jakis skok rozwojowy albo dziaselka ....
Ostatnio spotkałam, że czesc pediatrow odradza a wrecz zakazuje podawania kopru ( herbatek, kropli itp)
Uczulac pewno moze tym bardziej, ze to roslina naturalna I pewno stezenie jest spore
 
reklama
A wiecie , mi pediatra odradzala rumianek na oko, mowila, ze coraz czesciej alergie na niego spotyka, kazala przegotowana woda lub herbata.
Teredka moze nie choroba , moze jakis skok rozwojowy albo dziaselka ....
Mnie też rumianek odradziła położna - - raczej nie używać (chodziło o przemywanie pupy), właśnie ze względu na uczulenie czy alergię.
@Teredka mnie to wygląda na problem z kanalikiem🤔
 
Ah Pediatra od Małego tak stwierdziła ostatnio.Że dzieci kp zupełnie inaczej się rozwijają. Mówię jej, że mam też 6 latkę w domu, nie tylko jedno dziecko wiszące na piersi, to skwitowała tata się zajmie 😳 Ponadto nie najada się ewidentnie a ja mam na siłę coś robić
Tak, jak ktora dziewczyna słusznie zauwazyla. Wazne aby dziecku I Tobie bylo dobrze. A nie pani pediatrze...
 
Ah Pediatra od Małego tak stwierdziła ostatnio.Że dzieci kp zupełnie inaczej się rozwijają. Mówię jej, że mam też 6 latkę w domu, nie tylko jedno dziecko wiszące na piersi, to skwitowała tata się zajmie 😳 Ponadto nie najada się ewidentnie a ja mam na siłę coś robić
Mnie wmawiali, że mam duże cycki, więc dziecko dostaje dużo pokarmu i głodne na pewno nie jest... teraz mała jest na kp i mm i jest cudownie😃, tylko teraz mam inny kłopot😛🤭, bo ona w ciągu dnia jeśli śpi, to tylko w moich ramionach i to tak się układa, że ja nic z nią na rękach zrobić nie mogę..., a siedzieć w chuście nie chce🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
 
Czy to jest normalne , ze na początku ciąży ma się wzdęty brzuch ? Normalnie aż taki dyskomfort czuje 🙄
Ja w ostatniej ciąży co poroniłam mialam ogromne wzdęcia. Rano było w miarę a wieczorem taki brzuch jak 4-5 miesiąc. 🙄
Tak zrobię testa to będzie 12dpo
O juz za parę dni czekają nas emocje.
Nie moge się doczekać. Bardzo te dobre wiadomości motywują do działania😊
A wiecie , mi pediatra odradzala rumianek na oko, mowila, ze coraz czesciej alergie na niego spotyka, kazala przegotowana woda lub herbata.
Teredka moze nie choroba , moze jakis skok rozwojowy albo dziaselka ....
Mi też odradzali rumianek, bo podobno wiele razy uczula i bardziej szkodzi niż pomoże. Pediatra kazała przemywać tylko wodą.
 
Hej dziewczyny powoli dochodzę do formy po covidzie. Ale gardło nadal mnie pobolewa. Kaszlu nie mam za dużego. Ale lekarka kazała się izolować jeszcze od ludzi😷
Zastanawiam się nad staraniami, kiedy zacząć, czy jeszcze odczekać. Nie ma co ukrywać, ze organizm jeszcze oslabiony. Ale w następnym cyklu ....?
 
U mnie cała czwórka karmiona piersią i trzeba przyznać, że w okresie żłobkowym i przedszkolnym ja niemal nie wiedziałam, co to choroby. Antybiotyków prawie w ogóle nie musiałam podawać, chyba że w sytuacjach wyjątkowych, np. synowi po operacjach... Ale wcale nie jest mówione, że gdyby były karmione mm, to byłoby inaczej, tego przecież nie wiem... I nie potępiam rodziców, którzy rezygnują z kp, bez względu na powód, nawet jeśli robią to tylko z wygody. Dla mnie wygodniej było karmić nawet co godzinę i długo przy piersi trzymać, niż mleko przygotowywać, butelki myć itp. Ale dla innych właśnie kp może być mniej wygodne...
Dodam, że piersi miałam zawsze małe, byłam niemal płaska, a jednak karmiłam nawet do 2 i pół roku. Teraz w tej ciąży piersi wyjątkowo mi urosły, ale wcześniej nigdy w ciąży się nie zmieniały. A jednak dałam radę kp. Ale jeśli ktoś z różnych powodów z tego rezygnuje, to też ok 🙂
A co do oczka, to faktycznie wygląda na zatkamy kanalik, pediatra powinien pokazać, jak to masować, a jeśli to nie pomoże, to zostaje wizyta u okulisty...
 
reklama
Moje dzieci są alergikami, średniak ma astmę. Najstarsza raz miała zap oskrzeli i raz zap gardła plus raz brała antybiotyk przez stan zapalny dziasla. 3 razy przez 18 lat. Średni nie brał antybiotyku nigdy a malutkiemu dali raz osłonowo po zabiegu. Pomijając wadę z którą się urodził 3 razy miał katar z tego 2 przy ząbkowaniu.
Nie wiem czy to przez KP czy nie, czuję się szczęściara pod tym względem. Zobaczymy jak mały zniesie okres przedszkolny, oby jak starsi 😁
 
Do góry