reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Teredka moja cała 3 miała takie kolki , największe córka , która świetnie trawi laktozę. Czasem można na rzęsach stawać a póki dziecko nie wyrośnie, układ pokarmowy nie dojrzeje kołki są i już. Siostra nawet kp odstawiła i nic poprawy.
Ja nie robiłam badań, nietolerancję niby można sprawdzić ale na te testy nie patrzą jak na diagnostyczne. Kosztowne są przez to.
U nas diagnoza opierała się na obserwacji.
Ja karmiłam kp do 22 miesiąca i najpierw były kołki potem i wysypki , czasem biegunki ale może z ząbków? W każdym razie cieszę się , ze tyle wytrzymałam bo potem nie było siły dać mu mleko itp.
 
reklama
Test z dzisiaj, przepraszam, ze tak przynudzam z tymi testami . Test niestety o czułości 25 .
Jutro kupię 10 i zrobię za kilka dni żeby już było ( lub nie było) coś dobrze widać :)
0672A342-CA74-4EBD-88CA-EA0F68956480.jpeg
 
Witam dziewczyny dziś niestety już na smutno😭😭😭
W poniedziałek była wizyta i ciąża obumarła. Jak bylam 6+6 bylo serce a teraz juz nawet zaczeło się wszystko rozmywać w obrazie usg.
Umówiłam się na zabieg dopiero w poniedziałek, bo wcześniej nie mają miejsc.
Jest mi przykro, bo chyba to byla moja ostatnia szansa ( 42 lata). Z racji, że to moje 3 poronienie postanowiliśmy zrobić badania genetyczne. Pozamy też plec i ewentualne przyczyny.😪

😞 współczuję (*) (*) (*)

Tak jak dziewczyny napisały, nie poddawaj się ❤️ Przytulam 🤗
 
Teredka nie ma sensu odstawiac produktow z laktoza bo laktoza tak czy inaczej jest wytwarzana w mleku matki wiec dieta nie ma na to wplywu. Mozna stosować krople delicol, ktore maja enzym pomagajacy trawic laktoze. U tak malenkich dzieci problemy w trawieniu laktozy wynikają z nisdojrzalego ukladu pokarmowego. U nas byly takie objawy jak u Twojej malutkiej i z czasem praktycznie wszystkie juz zniknęły. Czasem jeszcze uleje ale nie w takich ilosciach jak wcześniej. Jesli Ci dobrze przybiera na wadzd i wypróżnia się to przeczekaj.
Dzięki dziewczyny za porady. Była u nas dziś położna i powiedziała to samo, mam kupić delicol zamiast espumisanu.
Wikunia dziś skończyła miesiąc , waży już prawie 3800[emoji4] byłyśmy pierwszy raz z wizytą u babci. Id razu człowiek ma lepszy nastrój [emoji8]
 
Test z dzisiaj, przepraszam, ze tak przynudzam z tymi testami . Test niestety o czułości 25 .
Jutro kupię 10 i zrobię za kilka dni żeby już było ( lub nie było) coś dobrze widać :) Zobacz załącznik 1229479
Jak dla mnie ten wynik to ciąża🙂 teraz tylko życzyć spokojnych, nudnych jeszcze 8 miesięcy i szczęśliwego rozwiązania.
Jedno muszę przyznać. Ciąża po 40 jest może fizycznie trudniejsza niż u młodszych, ale zauważyłam, że nie mam takich dolegliwości związanych z rozciąganiem macicy, mięśni, skóry, na jakie często skarżą się młodsze ciężarówki... Nie wiem czy to kwestia wieku czy tego, że już kilka donoszonych ciąż za mną, ale rozciąganie mnie raczej nie boli. U Was też tak jest?
I muszę się jeszcze pochwalić - ostatnio przy okazji wizyty u dermatologa usłyszałam od lekarki, że jak na kobietę po 40 i po 4 porodach wyglądam rewelacyjnie 🙂
 
Jak dla mnie ten wynik to ciąża🙂 teraz tylko życzyć spokojnych, nudnych jeszcze 8 miesięcy i szczęśliwego rozwiązania.
Jedno muszę przyznać. Ciąża po 40 jest może fizycznie trudniejsza niż u młodszych, ale zauważyłam, że nie mam takich dolegliwości związanych z rozciąganiem macicy, mięśni, skóry, na jakie często skarżą się młodsze ciężarówki... Nie wiem czy to kwestia wieku czy tego, że już kilka donoszonych ciąż za mną, ale rozciąganie mnie raczej nie boli. U Was też tak jest?
I muszę się jeszcze pochwalić - ostatnio przy okazji wizyty u dermatologa usłyszałam od lekarki, że jak na kobietę po 40 i po 4 porodach wyglądam rewelacyjnie 🙂
Dziekuje 🙂mam nadzieje, ze to naprawdę ciąża i ze się utrzyma i ze te kolejne 8 miesięcy rzeczywiście będą nudne, bez żadnych stresów i ze tez będę się tak dobrze czuć jak Ty 🙂
 
reklama
Dziekuje 🙂mam nadzieje, ze to naprawdę ciąża i ze się utrzyma i ze te kolejne 8 miesięcy rzeczywiście będą nudne, bez żadnych stresów i ze tez będę się tak dobrze czuć jak Ty 🙂
Cóż, życzę Ci dobrego samopoczucia, ale jeśli chodzi o mnie, to chyba źle zrozumiałaś. Ja mam w tej ciąży dolegliwości, jakich nie doznałam nigdy wcześniej: mdłości nawet teraz potrafią mnie męczyć (zawsze mijały po 12 tc), zaczyna się zgaga i ból pod żebrami, mam obrzękniętą śluzówkę nosa i ciągle jakieś krwiste skrzepy w nosie, tyję jak najęta (mimo że jem podobnie jak przed ciążą), trudno mi się śpi, jestem osłabiona i po wejściu na moje drugie piętro sapię jak parowóz... (brzuch już ogromny, a to dopiero 25 tc) Na początku miałam plamienia - więc i stres duży... I mogłabym jeszcze wiele mniejszych dolegliwości wymieniać. Dlatego napisałam, że ciąża po 40 jest fizycznie trudna. Ale bóli związanych z rozciąganiem póki co nie mam:)
Ciekawe co słychać u Małej Zosi?
 
Do góry