reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Dziewczyny wróciłam, wszystko jest dobrze.Dziecko skakało w brzuchu jak piłka było to śmieszne, cieszyłam się jak głupia. Lekarz powiedział że przezierność wydaje mu się ok, powiedział że jak żyleta.Wróciłam w lepszym humorze.Dziękuje za każde słowa otuchy i przesyłam wam buziaki na weekend.
Dobrze, że pojechałaś będziesz teraz spokojniejsza. Super, że wszystko w porządku:biggrin2:
 
reklama
Super :)
Ja mam wyniki po prenatalnych. I niestety nie są za dobre. Tak jak miałam przeczucie lepiej, żebym testu Pappa nie robiła.
Usg wyszło ok.
A moje wyniki końcowe to:
21 1:16 po skorygowaniu 1:141
18 1:38 po skorygowaniu 1:750
13 1:118 po skorygowaniu 1:1593
Wolna b- hcg 53,55 IU/I
Papp-A 3,195 IU/I
Wskazania do amniopunkcji ze względu na podwyższone ryzyko trisomii 21.
No i teraz mam zagwostkę robić amniopunkcję , czy nie?
Nie wiem co bym zrobiła, to trudna decyzja. Musicie z mężem ją podjąć. Bo my możemy tak czy tak zrób, Ci napisać a później możesz żałować. Ściskam mocno i przytulam.
 
Dziewczyny wróciłam, wszystko jest dobrze.Dziecko skakało w brzuchu jak piłka było to śmieszne, cieszyłam się jak głupia. Lekarz powiedział że przezierność wydaje mu się ok, powiedział że jak żyleta.Wróciłam w lepszym humorze.Dziękuje za każde słowa otuchy i przesyłam wam buziaki na weekend.
Super wieści :Dto cudowne uczucie widzieć tą kruszynę na USG i słyszeć że wszystko jest ok
 
Dzięki za odpowiedź. Faktycznie choć ryzyko jest, to zdecydowanie zmalało. W sumie wiedziałam , że będzie wysokie. Chyba daruje sobie dalszą diagnostykę. Mam przeczucie, że będzie dobrze ;)
Przynajmniej na tę chwilę ;)
USG jest dobre i ryzyko zmalało więc możesz odetchnąć :)ja robiłam amnio ale u mnie skorygowane bardzo wzrosło do 1:11
 
Jaanu 77 wiem że pytałam muszę też poczytać o badaniach płatnych .Jak wiesz bo widzę żeś obcykana ,które wykrywa więcej ten wolnego dna płodu czy np.sanco plus?
Wszystkie tyle samo. Sanco jest najnowszy, najkrócej czeka się na wynik, a plus ma poszerzoną diagnostykę o bardzo rzadkie abberacje. Chyba nie doplacałabym za to.... szansa że dziecko będzie je miało to jak wygrana w totka
 
Super :)
Ja mam wyniki po prenatalnych. I niestety nie są za dobre. Tak jak miałam przeczucie lepiej, żebym testu Pappa nie robiła.
Usg wyszło ok.
A moje wyniki końcowe to:
21 1:16 po skorygowaniu 1:141
18 1:38 po skorygowaniu 1:750
13 1:118 po skorygowaniu 1:1593
Wolna b- hcg 53,55 IU/I
Papp-A 3,195 IU/I
Wskazania do amniopunkcji ze względu na podwyższone ryzyko trisomii 21.
No i teraz mam zagwostkę robić amniopunkcję , czy nie?
To trudna decyzja.. posłuchaj swojej intuicji..
Ja nie zdecydowałabym się na ammiopunkcję, bo walczę o to dziecko kilka lat i nie chciałabym go narażać choćby i 1procentem. Ale każda z nas z podejmuje własne decyzje.. ściskam cieplutko :)
 
Witajcie
Ja dzisiaj byłam zrobić krzywą cukrową. Bo 2 razy mój wynik na czczo był 97 mg/dl i pojawiły się ciała ketonowe w moczu.
Mój dzisiejszy wynik:
na czczo: 93 mg/dl
po 1h : 148 mg/dl
po 2 h : 107 mg/dl
Jak myślicie moje wyniki są w normie? Czy jednak lekko zawyżone? Mam się martwić?
 
reklama
To trudna decyzja.. posłuchaj swojej intuicji..
Ja nie zdecydowałabym się na ammiopunkcję, bo walczę o to dziecko kilka lat i nie chciałabym go narażać choćby i 1procentem. Ale każda z nas z podejmuje własne decyzje.. ściskam cieplutko :)
Dzięki za odpowiedz. Ja cały czas jeszcze myślę, ale raczej chyba też nie zdecyduje się n amniopunkcję. Dzisiaj mam wizytę u lekarza, więc porozmawiam jeszcze z nim.
pozdrawiam serdecznie :)
 
Do góry