reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Dziewczyny wróciłam, wszystko jest dobrze.Dziecko skakało w brzuchu jak piłka było to śmieszne, cieszyłam się jak głupia. Lekarz powiedział że przezierność wydaje mu się ok, powiedział że jak żyleta.Wróciłam w lepszym humorze.Dziękuje za każde słowa otuchy i przesyłam wam buziaki na weekend.
No to teraz przestaniesz skakać Ty ha,ha
 
reklama
No to teraz przestaniesz skakać Ty ha,ha
Super :)
Ja mam wyniki po prenatalnych. I niestety nie są za dobre. Tak jak miałam przeczucie lepiej, żebym testu Pappa nie robiła.
Usg wyszło ok.
A moje wyniki końcowe to:
21 1:16 po skorygowaniu 1:141
18 1:38 po skorygowaniu 1:750
13 1:118 po skorygowaniu 1:1593
Wolna b- hcg 53,55 IU/I
Papp-A 3,195 IU/I
Wskazania do amniopunkcji ze względu na podwyższone ryzyko trisomii 21.
No i teraz mam zagwostkę robić amniopunkcję , czy nie?
 
Super :)
Ja mam wyniki po prenatalnych. I niestety nie są za dobre. Tak jak miałam przeczucie lepiej, żebym testu Pappa nie robiła.
Usg wyszło ok.
A moje wyniki końcowe to:
21 1:16 po skorygowaniu 1:141
18 1:38 po skorygowaniu 1:750
13 1:118 po skorygowaniu 1:1593
Wolna b- hcg 53,55 IU/I
Papp-A 3,195 IU/I
Wskazania do amniopunkcji ze względu na podwyższone ryzyko trisomii 21.
No i teraz mam zagwostkę robić amniopunkcję , czy nie?
Nie masz złych wyników!!!! Zerknij na medianę. Ryzyko korygowane zostało obniżone. Wciąż jest w grupie ryzyka ale popatrz jak znacząco się zmniejszyło! A przecież mogło się jeszcze podnieść! Możesz podejść do amnio, albo zrobić bezpieczny test wolnego DNA płodu. Tyle że to nie refundowany koszt ok. 2300-2500.
 
Dzięki za odpowiedź. Faktycznie choć ryzyko jest, to zdecydowanie zmalało. W sumie wiedziałam , że będzie wysokie. Chyba daruje sobie dalszą diagnostykę. Mam przeczucie, że będzie dobrze ;)
Przynajmniej na tę chwilę ;)
 
Nie masz złych wyników!!!! Zerknij na medianę. Ryzyko korygowane zostało obniżone. Wciąż jest w grupie ryzyka ale popatrz jak znacząco się zmniejszyło! A przecież mogło się jeszcze podnieść! Możesz podejść do amnio, albo zrobić bezpieczny test wolnego DNA płodu. Tyle że to nie refundowany koszt ok. 2300-2500.

Jaanu 77 wiem że pytałam muszę też poczytać o badaniach płatnych .Jak wiesz bo widzę żeś obcykana ,które wykrywa więcej ten wolnego dna płodu czy np.sanco plus?
 
Ja już po usg prenatalnym ;) Wszystko wygląda dobrze. :) Narządy prawidłowe, kość nosowa obecna i przezierność odpowiednia. Pobrali mi krew na pappę i czekam ok tygodnia na pełną diagnostykę. Ciąża prawie tydzień starsza. Tak więc ja trochę już spokojniejsza. Czego i Wam życzę :)
Super, cieszę sie ze wszystko w porządku i że masz już większy spokój :-) :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry