reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

[emoji25]u mnie źle..wczoraj polowkowe. Aktualnie jestem po nieprzespanej nocy.aminopunkcji na cito.kto wierzacy proszę o modlitwę
Czemu źle, jeśli możesz się tym podzielić? Nie jestem za bardzo wierząca, ale myślą jestem z Tobą, życząc, by wszystko było jak najlepiej [emoji176] Tobie spokoju, a dzieciątku zdrówka życzę z całego serca!
 
reklama
[emoji25]u mnie źle..wczoraj polowkowe. Aktualnie jestem po nieprzespanej nocy.aminopunkcji na cito.kto wierzacy proszę o modlitwę
o rety :( wspolczuje :( modlitwy z wami :( co sie staloo co wyszlo zle ?
trzymaj sie dzielnie !!

a ja we wtorek bylam u lekarza , lekarka nie daje szans na to ze ciaza bedzie sie prawdidlowo rozwijac :( powiedziala ze mam odstawic leki :( wczoraj beta juz zaczela nieznacznie spadac :( to bedzie moje 2 poronienie w ciagu 4 miesiecy :( :(
dostalam do zrobienia homocysteine (na wynik czeka sie tydzien) bo podwyzszona moze powodowac poronienia i vit d3 faktycznie mam wynik obnzonyy :( mam przyjmowac dodatokowe witaminy i wstrzymac sie ze staraniami dopoki nie wyrownam poziomow :(
tylko sie zastanawiam czy to aby moj organizm nie mowi mi ze to juz za duzo dla mnie ze 2 razy pod rzad odmowil przyjecia zarodka :( w obu przypadkach zachodzilam w ciaze bez problemow ale od samego poczatku beta zle przyrastala :( wiec zdecydowanie cos nie tak :(
 
Kilka parametrów się nie podoba lekarzom.ten z polowkowego -fald za duży, aktywność nadmierna języka i otwarte usta przez całe badanie .pojechałam prosto do innego, ten znowu akurat tej aktywności nie widział, mały miał zamknięte usta ,fald mniejszy niż u tamtego, ale nieznacznie powyżej normy ,ale znowu kość udowa I ramienna za krótkie ,doczytalam ze o tydzień. Amino pobrana dziś o 7 rano ..leżę. wynik za tydzień minimum.
Będzie dobrze zobaczysz teraz tylko się biedna stresujesz kurczę .. lez i nie myśl o niczym złym i nie czytaj nic czasem tak może jest? Może te pomiary się myla skoro wszystko do tej pory było dobrze to będzie tak dalej i bądź tylko tej dobrej myśli .
 
moliwa trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok,. na pocieszenie poiwiem ci ze jak moj syn sie urodzil to wlasnie mial ciagle otwarte usta i wystawiony jezyczek non stop praktycznie (nawet do paszportu ma zdjecie z jezykiem na wierzchu) , do tego lekko skosne oczy , to po urodzeniu wysalali nas do genetyka jakiejs wielkiej slawy na pomorzu na konsultacje . wzielam swoje zdjecia z dziecinstwa (tez mam lekko skosne oczy) i babka popatrzyla na syna, na mnie, na zdjecia i powiedziala zebysmy zabrali dziecko do domu bo jest zdrowe najszybsze badanie genetyczne ever ;) 3 min maks.
a dlugosc kosci udowej wszystskie moje dzieci mialy nizsze niz pozostale parametry, pod koniec ciazy nawet roznily sie o 3 tyg a wszystko z nimi jest OK
takze ten jezyk i usta o niczym nie swiadcza tak do konca - tego ci oczywiscie zycze :) daj znac oczywiscie jak sie czegos dowiesz
 
Czytam Od rana i próbuje się czymś pocieszyć,głowa mi pęka, ale ja tu najmniej ważna. Muszę się trzymać bo córki są w domu -jeszcze ferie u nas-i nie mogą widzieć ze bucze.same sie przejely.strasznie bym chciała, aby to wszystko okazało się dmuchaniem na zimne .dzięki za wsparcie.

@moliwa prawda jest taka ze z uwagi na wiek jesteśmy „na celowniku” i każdy lekarz woli się upewnić ze wszystko ok niż gdyby miał być posadzony ze coś przeoczył lub zbagatelizował. Fałdu karkowego na połówkowych z tego co sie orientowałam wielu lekarzy nawet nie mierzy wiec jeśli w prenatalnych 12 tc było wszystko dobrze to tego się trzymaj [emoji8]
A teraz odpoczywaj i za dużo jednak nie czytaj, kciuki zaciśnięte żeby szybko tydzień zleciał a dobre wyniki pozwoliły Ci odetchnąć.
 
Czytam Od rana i próbuje się czymś pocieszyć,głowa mi pęka, ale ja tu najmniej ważna. Muszę się trzymać bo córki są w domu -jeszcze ferie u nas-i nie mogą widzieć ze bucze.same sie przejely.strasznie bym chciała, aby to wszystko okazało się dmuchaniem na zimne .dzięki za wsparcie.
Nie mam zamiaru podważać kompetencji lekarzy, ale chciałabym Cię troszkę choć pocieszyć.
U mojej też fałd przy genetycznym usg wyszedł większy. Przy 5-krotnym badaniu różnice wychodziły wręcz po kilka mm. Do tego mała miała za dużą głowę. Babka, która mnie badała, schizowała na tym badaniu strasznie. A na koniec skierowała nas na amino, dając nam delikatnie do zrozumienia, że z małą może być nie do końca dobrze. Tyle, że ja nie miałam tyle odwagi, by ją zrobić. Oczekując na wyniki badań pozostałych, cały tydzień, leżałam i płakałam z przerwami, tak mi było ciężko. Nie śmiem pisać, że wiem co czujesz, ale przypuszczam jak bardzo jesteś teraz "zasmucona". Zajmij się Kochana czymś, masz fajną rodzinkę :) Rodzina jest też po to, by w tych ciężkich chwilach się wspierać.
Dodam, że moje dziecko na kolejnych badaniach genetycznych okazało się całkowicie zdrowe, a główkę nadal ma poza parametrami, ponieważ ... ma głowę za moim m, który ma ją troszkę większą niż standardowo ;) Widzę, to zwłaszcza na zdjęciach z usg, układ czaszki zupełnie jak on. A my sobie zawsze żartujemy, że on ma większą głowę, bo musi pomieścić, gdzieś swój duży mózg (jest bardzo inteligentny) ;)
Jestem myślą z Tobą i życzę, by badania wyszły jak najlepsze, a obecna ocena lekarzy zmieniła się na bardziej optymistyczną. Tego ci życzę z całego serca!!!! Zdrówka i spokoju :)
 
na zlecenie mojej ginki dzisiaj zrobilam homocysteine (nie wiedzialam ze czeka sie na wynik ok tygodnia ) ale faktycznie jak sobie poczytalam to moge miec za wysoki poziom i stad problemy z ciaza :( w mojej rodzinie to troche rodzinne obciazenie, cholesterol tez na granicy od paru lat :(

Nadmiar homocysteiny podwyższa ryzyko kłopotów z implantacją zarodka, poronienia oraz wewnątrzmacicznego obumarcia płodu , Homocysteina zazwyczaj rośnie z wiekiem tytułem naszego starzenia się i niedoskonałości naszej metylacji.

dziewczyny co planuja ciaze moze wy tez powinniscie zrobic to badanie tak na wszelki wypadek :)
 
reklama
Czytam Od rana i próbuje się czymś pocieszyć,głowa mi pęka, ale ja tu najmniej ważna. Muszę się trzymać bo córki są w domu -jeszcze ferie u nas-i nie mogą widzieć ze bucze.same sie przejely.strasznie bym chciała, aby to wszystko okazało się dmuchaniem na zimne .dzięki za wsparcie.
Nie martw sie kochana,ja w pierwszej ciazy a to bylo 20 lat temu tez dowiedzialam sie o tym ze moj synek byl 2 tyg do tylu po pomiarze kosci,pomimo tych badan synek rozwijal sie zdrowo pomijajac fakt ze lekarze nie zrobili nic a to byl u mnie objaw hipotrofi wewnatrzamcicznej , po porodzie za to dreczyli mnie czy palilam papierosy w ciazy i chyba nawet nie uwierzyli mi ,zrzucili wine na mnie ze to ja niby sie przyczynilam a ja nawet nie umiem palic. Poza tym dzieci sa rozne a oni mierza je swoimi wytycznymi. Najważniejsze to kochac ,a beda kwitly . Sciskam i tule.[emoji8]
 
Do góry