reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Mamcik, Karla, Kasiunia - gratulacje! Czyli mamy fifty/fifty na razie chlopakow do dziewczyn?
Moze zrobimy taka liste z plcia i terminem porodu?
Ja wrocilam w tym tygodniu do pracy. Fajnie byc wsrod ludzi :), gorzej, ze trzeba pracowac... ;)
Powoli zaczynam mowic kolezankom w pracy, ze jestem w ciazy. Na razie slysze same gratulacje. Nawet sie dziwie, ze nikt jeszcze sam nie zauwazyl, bo brzuch mi juz urosl, ale chodze w luznych sukienkach. W spodnie nie mieszcze sie od poczatku ciazy-mialam bardzo tkliwy brzuch i wszystko, co dotykalo brzucha mnie draznilo.
Poza tym zmagam sie z bolem plecow. Jestem oklejona (tzw. Taping) na brzuchu i plecach, troche pomaga. Chcialabym chodzic na basen lub gimnastyke, ale bylam przeziebiona i czasami boli mnie brzuch. Czy ktoras tez boli brzuch? Ja mam takie bole podobne troche do miesiaczkowych i boli mnie dno miednicy ( nie mam pojecia co? szyjka?-nie wiem), odczuwam tez ciezar w dole brzucha. Czy to normalne? Lekarka kazala mi brac no-spe.

Chloe ja też miałam bóle brzucha w pierwszej ciąży i teraz . W pierwszej to był praktycznie jedyny objaw ciążowego dyskomfortu, w tej ciąży znacznie więcej dolegliwości, ale teraz pozostały mi już tylko te bóle brzucha. Też czasami miewam takie jakby miesiączkowe, ale częściej mam wrażenie , że brzuch jest taki napięty i twardy . szczególnie popołudniu i wieczorem . Lekarka też poleciła mi no spe ale ja staram się nie brać tylko jak mogę to się kładę na chwilę na plecy i powoli mi przechodzi , wypiję herbatke itd
w zasadzie to pojawił mi się jeszcze jeden problem . wychodzą mi żyłki na nogach , takie pajęczynki i lekarka przepisała mi cyclo3fort, ale nie wiem wcale czy powinnam to używać . W ogóle boję się brać lekarstw w ciąży.
 
mamcik , super , że zdrowy chłopak . Ja też trochę martwiłam się , że nie wykonałam dodatkowych testów, ale już mi przeszło i myślę pozytywnie . w końcu pappa i usg wyszło prawidłowo , więc wszystko powinno być ok

z tym info o tym, że też na wcześniejszym badaniu sugerowali dziewczynkę a a jest chłopak zasiałaś u mnie poważnie ziarno wątpliwości o_OTeż tak myśleli bo dzidzia leżała odwrócona pupą ?? U mnie to już trzeci raz sugerowali, że to chyba dziewczynka no ale zawsze ta pupa . nie ukrywam, że już się trochę na to nastawiłam , chociaż gdyby okazało się, że jednak chłopak to szybko się przestawię - i ciuszki są i z higieną łatwiej i kolega dla braciszka :) . Najważniejsze żeby zdrowe było . Gorzej z moimi rodzicami bo mają samych wnuków i wiem jak bardzo pragnęliby mieć wnuczkę
U mnie też na usg nie było widać, bo nóżki zaciśnięte;). Dopiero amino dało pewność. Dodam, że mam dwóch chłopców i juz w 14 tyg wiedziałam plec na 100 procent, bo nóżki były rozszerzone. Może faktycznie dziewczynki nie chcą niczego pokazywać :)
 
Ostatnia edycja:
U mnie też na usg nie było widać, bo nóżki zaciśnięte;). Dopiero amino dało pewność. Dodam, że mam dwóch chłopców i juz w 14 tyg wiedziałam plec na 100 procent, bo nóżki były rozszerzone. Może faktycznie dziewczynki nie chcą niczego pokazywać :)
Witajcie dziewczyny,jestem tu z Wami ,fajnie że piszecie ,u mnie bez zmian tzn starań nie było czekam na @ ,i tym razem serio czekam i wypatruje bo nie układa nam się ostatnio i już sama nie wiem czy to dobry pomysł ....Karlaa a wiesz że tak może być z dziewczynkami ,moje też się ukrywały i to do końca ,u znajomych to samo ,a chłopaki jajka wywalone nozki rozłożone ,widać już i w 12 tyg było :Dtakze coś w tym jest ,nawet jak ostatnio koleżanka w ciąży była i nie było widać co to mówiłam że córa bo się chowa ;)no i ma core
 
Chloe ja też miałam bóle brzucha w pierwszej ciąży i teraz . W pierwszej to był praktycznie jedyny objaw ciążowego dyskomfortu, w tej ciąży znacznie więcej dolegliwości, ale teraz pozostały mi już tylko te bóle brzucha. Też czasami miewam takie jakby miesiączkowe, ale częściej mam wrażenie , że brzuch jest taki napięty i twardy . szczególnie popołudniu i wieczorem . Lekarka też poleciła mi no spe ale ja staram się nie brać tylko jak mogę to się kładę na chwilę na plecy i powoli mi przechodzi , wypiję herbatke itd
w zasadzie to pojawił mi się jeszcze jeden problem . wychodzą mi żyłki na nogach , takie pajęczynki i lekarka przepisała mi cyclo3fort, ale nie wiem wcale czy powinnam to używać . W ogóle boję się brać lekarstw w ciąży.
U mnie w ciazy lekarz ginekolog tez przepisal mi ten cyclo3fort w moim przypadku na hemoroidy.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie dziewczyny,jestem tu z Wami ,fajnie że piszecie ,u mnie bez zmian tzn starań nie było czekam na @ ,i tym razem serio czekam i wypatruje bo nie układa nam się ostatnio i już sama nie wiem czy to dobry pomysł ....Karlaa a wiesz że tak może być z dziewczynkami ,moje też się ukrywały i to do końca ,u znajomych to samo ,a chłopaki jajka wywalone nozki rozłożone ,widać już i w 12 tyg było :Dtakze coś w tym jest ,nawet jak ostatnio koleżanka w ciąży była i nie było widać co to mówiłam że córa bo się chowa ;)no i ma core
A ja juz myslalam gdzies ty przepadla
 
cześć Chrząszczyk , dziękuję za informację
super , że się odezwałaś , jak tam synek ?:)
Ok, rośnie jak na drożdżach. Szkoda tylko, że mi tak w druga stronę znowu nie ubywa, bo już 2 miechy po rozwiazaniu, a tu jeszcze 9 kg na plusie.[emoji6]
Zdrowych i spokojnych Świąt dla wszystkich dziewczyn na naszym wątku[emoji4]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam Was wszystkie.:)
Karlaa gratulacje córeczki:)
Mamcik6 gratulacje syneczka:)
Chrząszczyku miło że zaglądasz.:)
Ja trzeci dzień w pracy. Ciężko trochę się tak wraca do pracy po stracie po 4 miesiącach. Co innego byłoby po macierzyńskim. Ale moja kierowniczka powiedziała żebyśmy się starali- to się nazywa kierownik;)
 
Do góry