reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Hej dziewczyny. Właśnie dostałam wynik amino. Zdrowa córeczka;) Czuje niesamowita ulgę i wydaje mi się , że mam jakoś więcej siły. Pozdrawiam wszystkich !
Super :-) gratuluję. Ja trochę żałuję, że nie zrobiłam amnio bo ta niepewność we mnie pozostaje. Z drugiej strony cieszę się bo wg USG synek rozwija się prawidłowo.
 
reklama
Gratulacje córeczki ;)
Mi w 18 tygodniu lekarz powiedział też że na 90 % dziewczynka ;-). Chyba wewnętrznie przeczuwalam że jest inaczej bo gdy dostałam ciuszki od koleżanki nawet nie chciałam ich przeglądać. Nawet imiona mi nie podchodziły i do brzuszka mówiłam dzidzia. I dziś chłopak ;-) jakie to wszystko bywa przewrotne.
 
Mi w 18 tygodniu lekarz powiedział też że na 90 % dziewczynka ;-). Chyba wewnętrznie przeczuwalam że jest inaczej bo gdy dostałam ciuszki od koleżanki nawet nie chciałam ich przeglądać. Nawet imiona mi nie podchodziły i do brzuszka mówiłam dzidzia. I dziś chłopak ;-) jakie to wszystko bywa przewrotne.
Ja to mówię zawsze, że najważniejsze żeby maleństwo było zdrowe :) a płeć to wg mnie szansę 50/50 ;)
 
No trochę dobrych wiadomości
.Mart nic nie testuje ,bo i tak nie będzie .Karla dużo dużo zdrowia ,super wiadomość.Maggy po @ do roboty.I O kurcze mamcik I tobie bym zapomniala ,dobrze ,ze zdrowe bo reszta jakos sie ulozy (tak gadaja Ha,ha).Pozdrawiam Was wszystkie
@Maja75 a co masz takie pesymistyczne nastawienie :cool2: zobaczymy co powiesz jak @ nie dostaniesz ;)
 
Mamcik, Karla, Kasiunia - gratulacje! Czyli mamy fifty/fifty na razie chlopakow do dziewczyn?
Moze zrobimy taka liste z plcia i terminem porodu?
Ja wrocilam w tym tygodniu do pracy. Fajnie byc wsrod ludzi :), gorzej, ze trzeba pracowac... ;)
Powoli zaczynam mowic kolezankom w pracy, ze jestem w ciazy. Na razie slysze same gratulacje. Nawet sie dziwie, ze nikt jeszcze sam nie zauwazyl, bo brzuch mi juz urosl, ale chodze w luznych sukienkach. W spodnie nie mieszcze sie od poczatku ciazy-mialam bardzo tkliwy brzuch i wszystko, co dotykalo brzucha mnie draznilo.
Poza tym zmagam sie z bolem plecow. Jestem oklejona (tzw. Taping) na brzuchu i plecach, troche pomaga. Chcialabym chodzic na basen lub gimnastyke, ale bylam przeziebiona i czasami boli mnie brzuch. Czy ktoras tez boli brzuch? Ja mam takie bole podobne troche do miesiaczkowych i boli mnie dno miednicy ( nie mam pojecia co? szyjka?-nie wiem), odczuwam tez ciezar w dole brzucha. Czy to normalne? Lekarka kazala mi brac no-spe.
 
Mamcik, Karla, Kasiunia - gratulacje! Czyli mamy fifty/fifty na razie chlopakow do dziewczyn?
Moze zrobimy taka liste z plcia i terminem porodu?
Ja wrocilam w tym tygodniu do pracy. Fajnie byc wsrod ludzi :), gorzej, ze trzeba pracowac... ;)
Powoli zaczynam mowic kolezankom w pracy, ze jestem w ciazy. Na razie slysze same gratulacje. Nawet sie dziwie, ze nikt jeszcze sam nie zauwazyl, bo brzuch mi juz urosl, ale chodze w luznych sukienkach. W spodnie nie mieszcze sie od poczatku ciazy-mialam bardzo tkliwy brzuch i wszystko, co dotykalo brzucha mnie draznilo.
Poza tym zmagam sie z bolem plecow. Jestem oklejona (tzw. Taping) na brzuchu i plecach, troche pomaga. Chcialabym chodzic na basen lub gimnastyke, ale bylam przeziebiona i czasami boli mnie brzuch. Czy ktoras tez boli brzuch? Ja mam takie bole podobne troche do miesiaczkowych i boli mnie dno miednicy ( nie mam pojecia co? szyjka?-nie wiem), odczuwam tez ciezar w dole brzucha. Czy to normalne? Lekarka kazala mi brac no-spe.
Witaj. Mnie często boli brzuch w tej ciąży ( trzeciej). Tłumaczyłam sobie, że to może efekt dwóch cesarek. Jednak nie zawsze mnie boli w dole brzucha. Ja nic nie biorę, bo tu nie mam nospy- leżenie mi pomaga. Tez bym chciała żyć bardziej aktywnie jak przy pierwszych dwóch ciazach- niestety się nie da. Trzeba to przetrwać jakos - jutro mija półmetek;)
 
Witaj. Mnie często boli brzuch w tej ciąży ( trzeciej). Tłumaczyłam sobie, że to może efekt dwóch cesarek. Jednak nie zawsze mnie boli w dole brzucha. Ja nic nie biorę, bo tu nie mam nospy- leżenie mi pomaga. Tez bym chciała żyć bardziej aktywnie jak przy pierwszych dwóch ciazach- niestety się nie da. Trzeba to przetrwać jakos - jutro mija półmetek;)
Gratulacje polmetku :) i wierze, ze jak dostalas wyniki amnio to odetchnelas. Ja jestem w 16 tygodniu, czyli jeszcze miesiac i bedzie polowa ;)
 
Czyli masz porownanie z innymi ciazami i te bole nie sa normalne :(
Rozmawialam z kolezanka z pracy, ktora urodzila pierwsze dziecko poltora roku temu w 45 rż. i powiedziala mi, ze nie miala zadnych dolegliwosci w ciazy. Co wiecej pracowala do porodu (przed porodem bylo kilka dni wolnego), miala cesarke i po kilku dniach byla na chodzie... roznie kobiety przechodza ciaze...
 
reklama
Hej dziewczyny. Jestem po USG połówkowym. Anatomia płodu prawidłowa i JEDNAK CHŁOPAK :-)

mamcik , super , że zdrowy chłopak . Ja też trochę martwiłam się , że nie wykonałam dodatkowych testów, ale już mi przeszło i myślę pozytywnie . w końcu pappa i usg wyszło prawidłowo , więc wszystko powinno być ok

z tym info o tym, że też na wcześniejszym badaniu sugerowali dziewczynkę a a jest chłopak zasiałaś u mnie poważnie ziarno wątpliwości o_OTeż tak myśleli bo dzidzia leżała odwrócona pupą ?? U mnie to już trzeci raz sugerowali, że to chyba dziewczynka no ale zawsze ta pupa . nie ukrywam, że już się trochę na to nastawiłam , chociaż gdyby okazało się, że jednak chłopak to szybko się przestawię - i ciuszki są i z higieną łatwiej i kolega dla braciszka :) . Najważniejsze żeby zdrowe było . Gorzej z moimi rodzicami bo mają samych wnuków i wiem jak bardzo pragnęliby mieć wnuczkę
 
Do góry