reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

mysle ze mozna nie czuc ruchow, to bardziej zalezy od dziecka a nie kolejnosci ciazy. Na pewno bedzie dobrze [emoji7]

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
hej dziewczyny,
nie wytrzymalam dzis i zadzwonilam do Wrocka do przychodni gen. niestety, pani kazala za tydzien probowac dzwonic,moze juz cos bedzie wiadomo. Dzis minelo 15 dni po amnio.
Powiedzcie mi, moge jeszcze nie czuc ruchow,mimo, ze to druga ciaza? wg kalkulatora dzis 18tc1d.
Możesz nie czuć ruchów ponieważ zależy to takze od umiejscowienia łożyska.[emoji6]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tez troche przesadna jestem .Zasmuconaa pisz nam tu co u Ciebie ,pamietam Cie z wczesniejszych postow(chyba gdzies z pol roku temu).Ja to dopiero na placu boju (bitwa wygrana czy przegrana to sie okaxe)
Tak jestem na forum od pół roku po stracie mojego aniołka od polowy października zzaczęliśmy starania i niedawalismy sobie duzo czasu bo do końca roku. W drugim cyklu się udało gdy raczej stwierdzilismy że niema szans. Narazie sie zbytnim o nie nakręcam zobaczymy co wyjdzie na badaniach i wizycie.
 
hej dziewczyny,
nie wytrzymalam dzis i zadzwonilam do Wrocka do przychodni gen. niestety, pani kazala za tydzien probowac dzwonic,moze juz cos bedzie wiadomo. Dzis minelo 15 dni po amnio.
Powiedzcie mi, moge jeszcze nie czuc ruchow,mimo, ze to druga ciaza? wg kalkulatora dzis 18tc1d.

Ja w obu poprzednich ciążach czułam tak 20/21 tydzień. Wcześniej odczuwałam coś ale żeby z przekonaniem powiedzieć, że to dziecko a nie bąbelki z jelit to pewności nie miałam.:)
 
hej dziewczyny,
nie wytrzymalam dzis i zadzwonilam do Wrocka do przychodni gen. niestety, pani kazala za tydzien probowac dzwonic,moze juz cos bedzie wiadomo. Dzis minelo 15 dni po amnio.
Powiedzcie mi, moge jeszcze nie czuc ruchow,mimo, ze to druga ciaza? wg kalkulatora dzis 18tc1d.
Witaj czy wiesz może od którego tc mozna najwczesniej zrobic takie badania są one na fundusz czy prywatnie.
 
Witajcie kobiety. Mam 45 lat i chciałabym urodzić dziecko. Wiem, że to dość późno, ale widzę, że jesteście w podobnym wieku. Mam kilka pytań:
- czy trzeba taką ciążę od początku suplementować lekami?
- czy w ogóle udało się Wam naturalnie zajść w ciążę w ty wieku?
- jak zniosłyście ciążę?

Dodam, że mam już 3 dużych dzieci a w grudniu br przeszłam poronienie w 7 tc
 
czesc ewaska , ja osobiscie mialam podobnie jak ty tzn poronienie ,a potem ciaza i teraz juz 15 tydz . przed ciaza bralam suplementy ale bardziej z mysla o sobie a nie ciazy, w tym wieku trzeba sie juz wspomagac[emoji16] ,a ze przy okazji sie zdazylo , to teraz czekamy na zakomczenie ,miejmy nadzieje szczesliwe. Powodzenia, wiem ze kobietki zachodza w roznym wieku dopoki nie przeszly menopauzy. [emoji8]

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie kobiety. Mam 45 lat i chciałabym urodzić dziecko. Wiem, że to dość późno, ale widzę, że jesteście w podobnym wieku. Mam kilka pytań:
- czy trzeba taką ciążę od początku suplementować lekami?
- czy w ogóle udało się Wam naturalnie zajść w ciążę w ty wieku?
- jak zniosłyście ciążę?

Dodam, że mam już 3 dużych dzieci a w grudniu br przeszłam poronienie w 7 tc
Witaj Ewaska. Odpowiadam na Twoje pytania: juz dwa miesiące przed zajściem w ciążę przyjmowałam witaminy dla kobiet w ciąży. Zwracałam uwagę żeby zawierały kwas foliowy. Przyjmuje Femibion. Od drugiego trymestru dodatkowo zawiera kapsulki z DHA. W ciążę udało nam się zajść w pierwszym cyklu starań. Obecnie jestem w 34 tc. Znosze ja normalnie. Mimo wieku nie czuje się gorzej niż w poprzednich ciazach kiedy byłam o wiele mlodsza...a takie obawy miałam. Wiadomo trzeci trymestr masakra. Nogi i dłonie puchną. Czuje się ociezala. Boli kręgosłup ale tak samo było kiedy miałam lat 28. Nawet powiem Ci, że w tej ciazy mniej meczy mnie zgaga niż w poprzednich. Wyniki tez w porzadku. Od początku ciąży nie miałam anemii. Szyjka jedynie szybciej się skraca w porównaniu z poprzednimi ciazami. Już teraz mam rozwarcie na 0,5 cm. Lekarz powiedział, że to przez wiek i to, że macica juz zmęczona i szyjka wycwiczona poprzednimi ciazami. Ogólnie jest ok.
Pozdrawiam.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witaj Ewaska. Odpowiadam na Twoje pytania: juz dwa miesiące przed zajściem w ciążę przyjmowałam witaminy dla kobiet w ciąży. Zwracałam uwagę żeby zawierały kwas foliowy. Przyjmuje Femibion. Od drugiego trymestru dodatkowo zawiera kapsulki z DHA. W ciążę udało nam się zajść w pierwszym cyklu starań. Obecnie jestem w 34 tc. Znosze ja normalnie. Mimo wieku nie czuje się gorzej niż w poprzednich ciazach kiedy byłam o wiele mlodsza...a takie obawy miałam. Wiadomo trzeci trymestr masakra. Nogi i dłonie puchną. Czuje się ociezala. Boli kręgosłup ale tak samo było kiedy miałam lat 28. Nawet powiem Ci, że w tej ciazy mniej meczy mnie zgaga niż w poprzednich. Wyniki tez w porzadku. Od początku ciąży nie miałam anemii. Szyjka jedynie szybciej się skraca w porównaniu z poprzednimi ciazami. Już teraz mam rozwarcie na 0,5 cm. Lekarz powiedział, że to przez wiek i to, że macica juz zmęczona i szyjka wycwiczona poprzednimi ciazami. Ogólnie jest ok.
Pozdrawiam.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

Chrzaszczyk1 pozostaje tylko pogratulować ... i czekamy do końca na szczęśliwe rozwiązanie ....
 
Do góry