reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Ja dzisiaj jestem totalnie zdechnięta. Kocham upały ale nie w tym stanie. ledwo się ruszam. Mnie po starszej córce nie został żaden niemowlęcy gadżet więc zakupy muszę zacząć od zera i usiłuję sobie przypomnieć, co mi się rzeczywiście przydało a co było kompletnie bezużyteczne z tej pierwszej dziecięcej wyprawki.
 
reklama
Agu76 ja też totalnie wypadłam z obiegu [emoji6] muszę wydrukować jakąś listę wyprawkową z netu i na spokojnie przejrzeć te ciuszki co mam
z tego co pamiętam to popełniłam błąd w pierwszej i drugiej ciąży kupując ciuszki w rozmiarze 56 bo żadne z moich dzieci się w nie nie mieściło [emoji6]
no i odpadają śpiochy (czyli te zapinane na ramionkach), zawsze mnie wkurzały [emoji23] teraz będzie bodziak z krótkim rękawkiem i na to pajac lub bodziak z długim i spodenki
reszty nie pamiętam [emoji6]

ja upały uwieeeelbiam, brykam teraz jak młoda sarenka [emoji23]

lecę do domu robić młodą kapustkę, mniam [emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Pitu pitu najlepiej albo sam pajac na pampersa albo bodziak i do tego polspiochy jak chłodniej to ja pod pajac zakładałam taka delikatna koszulkę plocienna dobrze mieć też z jeden szeroki cieplejszy pajac w razie chłodniejszych dni i odpowiedni do pory roku i czapeczkę zwłaszcza jakaś cienka po kąpieli Dziewczyny z kosmetyków to ja polecam tylko Emolium emulsje do kąpieli wtedy zero oliwek bo tylko uczulaja a ta emulsja to rewelacja dziecko ma fajna skórę Również Alantan maść zalecają lekarze każą smarować skórę dziecka dobrze robi na rumien noworodkowy i nic więcej żadnych mydeł oliwek ja jeszcze bardzo sobie chwale krem Lipkar fluide firmy La Roche Posay smaruje nim buźkę małej i ma fajną
Z przydatnych rzeczy to super są lezaczki do kąpieli z materiału w Smyku wygoda kladziesz na nim bobasa i możesz go myc na spokojnie
Ja pępek i kikut czyscilam Octaniseptem też dobrze go mieć Potrzebne też są malutkie gaziki jałowe oraz sól fizjologiczna do przemywania oczek z ropki Niedrapki też dobrze mieć jakieś bo na początku wiadomo nie obcinamy pazurków
W razie czego służę pomocą bo nie tak dawno to przerabiałam
 
Ostatnia edycja:
Majorcia zobaczymy jak nam pogoda we wrześniu dopisze bo teraz to kurka nigdy nie wiadomo [emoji6] mam wrażenie, że zima teraz trwa 10 miesięcy [emoji6]ja jedno rodziłam w marcu a drugie we wrześniu także zestawy się od siebie trochę różniły [emoji4] ale tak, takie zestawienia jak piszesz są chyba najbardziej praktyczne [emoji846]
ja oprócz alantanu stosowałam jeszcze bepanthen i sudocrem, ale chyba sudocrem wysuszał za bardzo? [emoji848] muszę sobie przypomnieć [emoji6]
pisz nam jak najwięcej bo jesteś najbardziej na bieżąco [emoji846]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ja moge dodac do tego LINOMAG masc - rewelacja dla mojego malego, glownie smarowalam tylek na noc i na dluzsze spacery, bo sudocrem jakos mi sie nie sprawdzil. No nie wspomne o lataniu z golym tylkiem:) i sok z liscia aloesu, dobrze miec tego kwiatka w domu, bo fajnie lagodzi podrazniona skore. A zasypywalam zwykla maka ziemniaczana.
 
A ktos tu wspominal o chuscie. czy to jest "proste w obsludze", bo bym chciala, ale nie wiem czy sobie tak sama poradze z zawiazywaniem jej?
 
Ja mam chustę na YouTube są filmiki jak wiązać i póki co jeszcze małej nie nosiłam bo co ja wsadziłam to się darła i musiałam zrezygnować ale zakładanie jest proste jak już się nauczy
A i z tego co oglądałam niedawno w TVN to są już chusty prostsze w obsłudze musiałabyś zobaczyć na necie szybko się je zakładało
Pitu pitu ja też radziłam we wrześniu córeczkę i było długo ciepło
 
Leda ja jestem wielbicielką chustowania [emoji4] warto spróbować - w moim przypadku sprawdziło się świetnie, chociaż podobno nie wszystkim maluszkom to odpowiada.... ja teraz poluję na chustę tkaną, poprzednią miałam elastyczną i jednak bardziej odczuwalny jest ciężar dziecka jak jest starsze czyli taka chusta służy krócej niż tkana
ja już wypatrzyłam Lenny Lamb, ceny mają przystępne bo na stronie producenta II gat. kosztuje ok.150zł., mniej niż chcą za używane, a mi super markowa za cztery stówki niepotrzebna [emoji6]

co do samego motania - jest mnóstwo instrukcji w internecie, zamotasz 3 razy a kolejny już z zamkniętymi oczami [emoji6]



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
hej wi5am Was dojrzałe kobitki!
Co tak słabo tu piszecie???Czyżbyście jeszcze zawodowo miały urwanie głowy? Na zwolnienie kiedy planujecie pojsc. Ja za 2 tyg ide juz na zwolnienie. Poki co musze jeszcze powystawiac ocenki w szkole☺

Wczoraj mialam polowkowe usg. Synuś (już nie ma wątpliwości że to chlopak) ma 300gram i mierzy 20cm!
Lekarz mnie uspokoił. Wszystko wzorcowo, serducho i przeplywy piekne. Byłam u Dudarewicza (jeśli ktoras z Lodzi to kojarzy nazwisko) i szczerze polecam. Super fachowiec, odpowiada na kazde pytanie a nawet jesli nie pytam wszystko mowi i pokazuje. Mlody wystawil siusiaka chyba specjalnie do zdjecia ☺☺☺☺
Nastepne usg polowkowe mam jutro. Tym razem na NFZ.Zobaczymy roznice. U Dudarewicz bylam 40minut... a jutro mysle ze z 10minut i z glowy...

Odezwijcie sie co u Was. Jak sie czujecie?
 
reklama
Ja na zwolnieniu jestem od marca i do porodu nie przypuszczam, zeby to się zmieniło. Z sukcesów ciążowych udało mi się pokonać anemię bez przyjmowania żelaza. Jednak dieta mocno warzywna potrafi czynic cuda. Dwa dni temu odebrałam wyniki, wszystkie parametry w normie dla nieciężarnych :)
Z kosmetyków przy Poli używałam linomagu, najlepiej się sprawdzał i płyn do mycia z serii nivea. Nie używałam oliwki po kąpieli, żeby nie rozleniwiać skóry dziecka. Teraz tez wystartuję od nivea i też bez oliwienia :). Dzisiaj przymierzam się do kolejnej rundy po sklepach, obejrzę wózki i łóżeczka. Mam jednak wrażenie, ze ostatecznie wyląduję w Ikei i tam jednorazowo skompletuję większość gadżetów. Na pewno kupię tam wanienkę, bo ma dno z gumowymi antypoślizgowymi wkładkami i jest całkiem wygodna.
zastanawiam się nad sensem kupowania tetrowych pieluch, bo z Polką wygodniej mi było używać flanelowych, więc możliwe, że odpuszczę temat.
 
Do góry