reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Zoyka bolaly ja obydwie nogi.
Patryk po szczepieniach nie stanal na nogi wcale, bylo wielkie wycie, nogi bezwladne i nie mogl stanac (chodzil wtedy), szybki tel do lekarza, normalne. On wtedy dostal 2 zastrzyki, Mia dostala wczoraj 3.
Dlatego teraz wiedzialam od razu o co chodzi, bo Mia na spacerze plakala, jak probowalam ja w domu wyciagnac z wozka to byl jeden krzyk i łzy jak grochy, nogi sztywne. Rozebrac nie bylo jak, w kapieli ciagly placz, sama prawie poplakalam sie przy ubieraniu pajaca..
Ja nigdy nie daje przecibolowych/przeciwgoraczkowych bez powodu, zawsze czekam jak goraczka jest powyzej 38, no i juz rozpoznaje kiedy cos boli moje dziecko na tyle zeby podac lek przeciwbolowy. Ja sie moge meczyc z bolu ale maluszkowi nie pozwole.
Zreszta sadze iz sama bys byla przerazona widzac dziecko ktore nie moze ruszyc nogami i wyje z bolu :(
 
reklama
Ollena dobrze zrobiłaś że podałaś :-) przed następnym szczepieniem kup zwykłą sodę oczyszczoną i rób okłady - stary sprawdzony sposób, nieco ulży.
 
No OK.
Nie sądziłam,ze po szczepieniu boli noga.. To co to za szczepienia ?
Nie panikuj Olena - chodziło mi raczej o to ,ze wciąż czytam ze podałaś to czy tamto. No po prostu jakoś tak odbieram ze ciągle czymś się faszerujecie. Tyle rożnych nazw leków dowiaduję się od Ciebie.
Napisałam niesłusznie - przepraszam.
 
Ja uzywalam altacetu, a jak nie mialam (tutaj np.) to lyzeczke zwyklego octu na pol szkl. wody, wata w to i na obolele miejsca - lagodzi obrzeki.
 
Kłaczku - ale to nawet nie obrzęk, tylko twarde w środku nogi jak kamień.

Zoyka - to są szczepionki na: DTaP,HiB, IPV, Hep B (6 w 1), PCV i Men C (ta pierwsza to chyba Krztusiec, Polio itd., druga Pneumokoki , trzecia Meningokoki). To sa trzy wkłucia - dwa w prawą nóżkę, jedno w lewą.
 
Zoyka, ale tak jest, czy też bywa. Alinka nie miała takich nóżek, za to miała wysypkę.
Myślę, że ta "twardość" wynika tez stąd, że dziecko jak je kłują napina mięśnie i dlatego tak się potem dzieje.
Najważniejsze, że to juz za nami (za Olleną też).
My teraz następne mamy w 12 m-cu, potem w 13 m-cu i potem dopiero między 4 a 5 lat.
 
Mia dostala teraz szczepionke na 6 miesiecy (ta o ktorej pisze katrina), na 4 miesiace dostanie jak wroci. pani stwierdzila, ze lepiej jak dostanie teraz 3 szczepionki a pozniej 2. Ona ma zaleglosci niestety.
Nie wiem czy nie powino tak byc, ale jest i ja nie wyobrazam sobie meczyc dziecka i nie dac przecibolowego jesli bol jest tak mocny ze dziecko mi lezy jak kloda a łzy sie leja jak grochy...
Jak napisala Katrina na szczescie mamy to za soba i 4 miesiace przerwy bedzie.
 
reklama
Kaaawa!!!
I idę do pracy..... :cool:

Ollena
- myślę, że Zoyce chodziło nie o to, że podałaś Mii Ibum w tym konkretnym przypadku, tylko o to, że co jakiś czas piszesz, że jej coś dajesz - Ibum, Nurofen, coś na S... czy coś tam jeszcze czego nazwy nie pamiętam i z czym się nigdy nie spotkałam ;-) wiadomo, że nikt nie chce, żeby jego dziecko cierpiało, płakało z bólu i było chore, ale z tego wynika, że Mia choruje bardzo często, bo bardzo często dajesz jej różne leki... :zawstydzona/y:
Na szczęście robi się coraz cieplej i może infekcje będę Mię omijać szerokim łukiem :tak:
A swoją drogą to straszne z tą szczepionką :szok: nie wiedziałam że może być taka może być reakcja :szok:
Miłego dnia dziewczynki, słońce świeci mi w monitor, a za oknem prawie 20st :-D Bosko jest!
 
Do góry