reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Multimama Tobie jeszcze nie gratulowałam tak więc ogromne Gratulacje!!!!!!!!!!

Zenia tak niestety robią w szpitalach, ze nie chcą podawać leków, ja na szczęście miałam super położne i same przychodziły aby mi je podać, powiedzieli, że macica szybko mi się obkurcza i takie zalecenie lekarzy, miałam zimne okłady na brzuch i leki na sen jak jeszcze nie miałam maluchow....po cc nie wspominam ąz tak źle, ale sn 100 razy lepszy :tak:

Co do brzucha to praktycznie go nie ma, jest malusi, waga taka jak sprzed ciąży no jedynie nogi mam spuchnięte ale niby 2 tyg może to trwać.

Ja niestety nie karmie piersią :-( odciągam i podaje z butli, bo maluszki bardzo się męczą przy cycu, ładnie ssają, ale karmiernie wtey trwa 2 godziny, a z butli ok 40 min, więc na razie mam sobie darować karmienie pirsią tym bardziej że mało na wadze przybierają....no nic zdrowie dzieci najważniejsze....jak podrosną nabiorą sił do ssania to damy cycusia do buźki :tak: dziś już ściągnęłam z dwóch piersi 110 ml :-)
Niby te moje chłopaki takie słabe a głowy dźwigają jak 3 miesięczne dzieci, pod tym względem są silne :tak:
 
reklama
Bibiana, wspolczuje opieki na pediatrii, zainteresowanie lekarzy bezcenne jakby co 2 minuty rodzily sie blizniaki i nie wiedzieli o ktore chodzi SZOK, ale czytalam(po zeni.mi info z krwiakami), ze krwiaki 1 stopnia wchlaniaja sie i sa nie grozne, wszystko bedzie dobrze. z tego co piszesz to Twoje chlopaki takie slabe nie sa :-), skoro lepetyny do gory ciagna :-). powodzenia i zdrowka!!!
 
Czesc dziewczyny!
Melduje sie nowa ciezarna blizniacza mama. 32 tydzien, oprocz tego syn Dawid - 4,5 lat. Jakos wczesniej nie udalo mi sie trafic na forum dla blizniaczych ciezarowek, bylam tylko na kafeterii ale tam juz byly same rozpakowane. Pozdrawiam wszystkie kobietki i wlaczam sie do dyskusji.
 
Bibiana popieram ze u mnie na pediatrii tez ciezko sie czegos dowiedziec jesli chodzi o stan dzieci, to jest przerazajace ze matka sie martwi a oni tak olewajaco podchodza do tematu. wow 110 ml sciagnelas? super a pijesz cos na laktacje czy po prostu taki Twoj urok ze tyle mleka masz? no i z jakich butelek karmisz? bo moj Wojtek przyzwyczajony do szpitalnego splaszczonego smoczka i za chiny nie chce pic z takiego okraglego przypominajacego sutek, moja laktacja oslabla, Lena ssie ladnie cycka i radzi sobie a Wojtek po wielu probach nie potrafi go chwycic, jeszcze bede probowala i zobaczymy co z tego wyjdzie. Lena po wyjsciu ze szpitala w 5 dni przybrala 210g wiec dobry wynik, Wojtek odkad jest w domu to nie wiem ile przybral ale mam nadzieje ze za troche sie dowiem no i jemu udaje mi sie sciagnac laktatorem na jeden posilek chyba ze Lenie co ktores karmienie dam mm to wtedy jemu uda mi sie sciagnac. nadal musze go wybudzac na jedzenie i troche wmuszac butle i tez sporo czasu zajmuje mu jej wypicie. z Lena za 3 mce musimy zrobic usg i do urologa a z Wojtkiem tez za 3 mce do kardiologa tez na konsultacje, no i oprocz tego za miesiac na bioderka i do okulisty.

Ver7601 witaj na naszym forum i jak najbardziej wlaczaj sie do dyskusji:-)
 
Ver 7601 witaj :-):-)

Polka ale wydaje mi się że mamy prawo do iformacji, a nie gadka że wporządku a potem okazuje się, że wcale tak nie jest...brrr
Co do ściągania to na razie ściągam co drugie karmienie, ale z dnia na dzień jest go więcej, zaraz znów odciagne zeby sprawdzić ile uda mi się co karmienie.

Nawet mi nie mów, moje chłopaki czasem potrafią zjeść w 20 minut a potem w godzine, nie raz jest tak że zjedzą 15 ml, zasną niby spią a za 5 minut już paluszki w buzi...ech
 
Ineska_uk
no właśnie o to chodzi że ja na SN się nastawiam, i mój gin też ale się boje - już nawet nie tego bólu ale o maluchy, podobno po cc zawsze laktacja jest słaba ... sama już nie wiem... niech maluchy same zadecydują może tak się ułożą że nie będzie możliwości SN

ver7601
Witamy :-) na kiedy masz termin?? i co nosisz pod serduchem?? jedno czy dwu jajowe??

Bibiana
oj ja nie wiem co do to znaczy że maluch nie chce ssać moja mała (donoszona wiem nie ma co porównywać) była po urodzeniu 9h na cycku :szok: całą noc - ja mleka 0, ale jak jej cycka zabrałam darła jape a smoczka dać mi położna nie pozwoliła. Po tygodniu z jednej piersi odciągałam po 120 a drugą karmiłam.
 
Gratuluje wszystkim nowym mamuśka
Polka rodzilysmy w tym samym szpitalu i tak jak pisze bibiana ja tez sie o bardzo wielu sprawach dot.stanu zdrowia moich dzieci dowiedzialam z wypisu np to ze milenka ma malenki ubytek w serduszku , sprawa niby blacha dla nich ale nie dla matki
Polka i palam koniecznie na spacer musimy sie wybrac
Pozdrawiam
 
Termin mam na koniec wrzesnia - 29 chyba, ale mysle ze do 37 tygodnia bede juz miala dzieci. Blizniaki sa dwujajowe, dwoch chlopcow ale zawsze byla roznica w wadze dzieci. Ostatnio u tego mniejszego wyszedl jeden zly przeplyw, slabo przybiera, 32 tydzien jeden ma 1600 a drugi 920, mniejszy slabo przybiera, jak tak dalej bedzie, to bedzie cc w ciagu najblizszych dwoch, trzech tygodni.
 
reklama
Witaj Ver7601 :-) miło,że do nas dołączyłaś. Przykro mi,że jeden maluszek słabo przybiera na wadze. Dołączyłam Cię do naszej listy, jak już będziesz znać termin CC to wtedy dopiszemy, a tymczasem trzymam kciuki za Twoje skarbki &&&&&

1. Dolorez
24 sierpień. 13 ( 10. Sierpień )
2. Ver7601
29.wrzesień.13
2. Ineska uk
04.październik. 13 ( 18.09.13 CC )
3. Nnatalie04
05.październik. 13 ( 21 września )
4. Gotadora
23.padziernik. 13 ( 09 października )
5. Raczel
24.październik. 13
6. Flis
15.listopad. 13
7 Justynia
29.listopad. 13 ( 8.grudzień.13)
8. Paolka
29.listopad. 13
9.Nik_i

10. Jjka
5. styczeń. 14
11. Napierajka
8. stycznia.14


 
Do góry