reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Gloriane - mi jakoś w 30 tc szyjka skróciła się do 26 mm ( w sumie ciężko się dziwić, bo obciążenie spore), a wytrwałam prawie do 37 tc - tyle że sporo leżałam, a ostatnie 3 tygodnie to już w szpitalu. Dasz radę :-)

Dla wcześniaków (urodzonych przed 37 tc) i maluszków poniżej 2 kg bezpłatne są pneumokoki, natomiast zamiast standardowej szczepionki 3w1 dostaje się lepszą wersję, bo skojarzoną, ale też 3w1 (czyli maluch dostają 3 zastrzyki). Skojarzone 5w1 (2 kłucia) i 6w1 są normalnie płatne.

Ale ta lista króciutka - i dziewczyny coś się nie udzielają :-(
 
Netka słodkie dziewuszki :tak: U nas też zaczęły ulewać i wypracowaliśmy rytuał odbijania : chwilę trzymamy w pozycji półleżącej, potem na ramieniu (oklepywanie i masowanie), a potem na kolanach. Na nasze to działa i już mniej ulewają.

Lilonka niedowaga jest od 2,5 kg (co do darmowych pneumo)
 
Gloriane nie mam nakazu leżenia ale i tak dużo leże, wcześniej cały czas leżałam więc się troszke rozleniwiłam, ale teraz to wyjde na jakiś spacerek czy coś w tym stylu ale nie za długo, w szpitalu profesor mówił, ze mogę normalnie chodzić tylko się nie przemęczać i nie wykonywać ciężkich prac, ale to i bez tego wiedziałam:sorry2:

Mój lekarz tez nie jest zwolennikiem krążka, ale jak ma to pomóc to jak najbardziej, może gdybym była dalej w ciąży to by mnie nie wysyłał do szpitala....a w szpitalu powiedzieli mi że dziwią się lekarzą którzy są temu przeciwni w końcu po to ten krążek wymyslono....mi zakładali przy szyjce 28 mm w sumie niby u innej lekarki była 20 mm ale każdy mierzy inaczej :baffled: ale że to ciąża blixniacza to już założyli żeby dalej się nie skracała....zagadaj z lekarzem bo uwierz, ze człowiek pewniej się czuje jak wie, że coś tam zabezpiecza maleństwa, rozwarcie wtedy się nie robi i jest szansa dłużej ponosić dzidzie w brzuszku, mi powiedzieli że do 38 tc spokojnie powinnam wytrwać.

Dziewczyny co do ulewania jeżeli wasze maleństwa bardzo mocno ulewają to w aptece jest bardzo fajny zagęszczacz do mleka dla dzieci ulewających, mój Filipek bardzo ulewał, bywało że po każdym karmieniu musiał być przebierany bo wszystko mokre, tak się dzieje gdy maluszek za duzo je, a ten zagęszczacz to na prawdę rewelacja.
 
Witajcie dziewczyny :-)

na warsztatach Bezpieczny Maluch polecano na ulewanie mleko enfamil Enfamil A.R. - Enfamil

Polka dziękuje za uaktualnienie listy ... jesteś przede mną i później dopiero ja po 7 tygodniach ... mało nas się robi, mam nadzieje,że nie opuścicie nas kobietki, bo jakoś mało przyszłych mam bliźniakowych przybywa

Marcysiowa cały czas trzymam kciuki za Ciebie &&&& i córeczki &&&&&
 
Rzeczywiscie nas malo i dziewczyny juz rozpakowane niech zagladaja do nas bo za troche jak sie reszta ropakuje to juz kiepsko bedzie,a niestety nowe nie dochodza:-(
Netka Twoje dziewczynki jak malinki:-) super ze juz z butli ciagna i za chwilke pewnie juz bedziesz je miala w domku
Marcysiowa teraz Ty podium zajmujesz wiec mam nadzieje ze uda Ci sie jak najdluzej to pierwsze miejsce zajmowac :-)
 
Netka ach cudowne dziewczynki, jestem zakochana:-)

Bibiana Dzięki za info;-) W środę idę do lekarza, zobaczę jak moja szyjka i pogadam o tym z lekarzem, co co jak co ale właśnie tego spokoju mi brakuje. Póki co leżę właściwie jak kłoda od wizyty do wizyty i zamartwiam się żeby chłopaki za szybko nie dali nogi:szok:

Dziewczyny, wydaje mi się, że skompletowałam już podstawę mojej wyprawki. Powiedzcie
mi jakie rozmiary ciuszków najlepiej kupować? Powiem Wam, że dotychczas to dzieci widziałam na zdjęciach tylko;-)zero styku z maluchami właściwie-koleżanki bezdzietne, w rodzinie posucha i ja jestem zupełnie zielona. Na początek mam troszkę ciuszków typu pajace body śpiochy w rozmiarach 50, 56 i najwięcej 62. Załóżmy że urodzę z końcem lipca, więc lato w pełni, co jeszcze potrzebuję opróćz body, śpiochów, pajaców, kaftaników? Jakieś bluzeczki spodenki, buciki? Kurcze przepraszam za takie naiwne pytania ale serio nie mam pojęcia:szok:
 
reklama
No dziewczyny nie życzcie mi za długo chodzenia w ciąży bo mi kręgosłup pęknie. Ale jeszcze trochę... :-)

Gloriane z tgo co piszesz to tylko skarpetki i czapeczki. Ja kupowałam tylko bodziaki, śpiochy i pajace na wypadek zimna. Rozmiarówkę mam 56 i 62. Tylko spokojnie z tym kupowaniem, żeby za dużo nie kupić.
 
Do góry