reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Wyprawka dla Zuzi i Maciusia oraz ich mamusi J

Apteka

  1. Spirytus 70% do pępka
  2. Gaziki jałowe małe – 10 opakowań
  3. Sól fizjologiczna - 20 ampułek
  4. Sudocrem mały
  5. Linomag zielony – 2 szt
  6. Oilatum (do kąpania)
  7. Herbatka na kolki
  8. Majtki siatkowe – 2 paczki (albo 3)
  9. Octenisept
  10. Herbatka na laktację
  11. Woda morska w sprayu
12. Podpaski poprodowe 3 paczki

Rossman albo inna drogeria

  1. Chusteczki do pupy w zamykanym opakowaniu + zapas
  2. Płatki kosmetyczne większe
  3. Żel p/prysznic Biały Jeleń
  4. Wkładki laktacyjne
  5. Patyczki higieniczne dla dzieci
  6. Oliwka dla niemowląt
  7. Mydło biały jeleń albo płatki albo proszek dla niemowląt
Sklep

  1. 2 kocyki grubsze + 2 cieńszy
  2. 2 ręczniki z kapturkiem 100x100 i 2 80x100
  3. 2x rożek - ładny
  4. 4 prześcieradła bawełniane z gumką 60x120
  5. 2 ceratki na materac
  6. 2x ochraniacz na szczebelki
  7. 10 pieluchy tetrowe kolorowe
  8. 10 pieluchy flanelowe
  9. 30 pieluch tetrowe białe
  10. Frida do nosa
  11. Termometr
  12. Wanienka – duża + termometr do wanienki
  13. Przewijak na łóżeczko
  14. Butelki (4 – 2 duże, 2 małe)
  15. 2 smoczki 0+
  16. Szczotka do mycia butelek
  17. 2x szczoteczka do włosów
  18. 2x myjka (?)
  19. Nożyczki do paznokci
  20. laktator
Duże rzeczy

  1. 2 łóżeczka
  2. 2 materace lateksowe
  3. 2 monitory oddechu (?)
  4. foteliki samochodowe
  5. wózek
 
reklama
Witajcie kobietki :-)

od niedawna wiem,że mam dwa maluszki w brzuszku, w poniedziałek jeden miał 8.5 mm a drugi 5.8 mm, słyszałam bicie ich serduszek :-) ... tak więc jestem, podczytywałam Was już troszkę po cichutku, teraz już odważyłam się dołączyć

pozdrawiam Was wszystkie serdecznie

Onlyone przykre co Ci się przytrafiło, mam nadzieje,że to nic groźnego i maluszkowi nic już nie będzie, bobaski cudne :-)

Elala :-) bardzo fajny wózek wybrałaś, koniecznie napisz jakie zrobi na Tobie wrażenie w rzeczywistości
 
Elala - do 32 tc:szok: szczerze od 28 nie widziałabym siebie za biurkiem za żadne skarby. Ja pracowałam do 23 tc, potem były świeta, Sylwester i inne wolne - spokojnie dałabym radę jeszcze 3-4 tygodnie popracować, ale dłużej :no: Dziewczyny pisały że w UK jest inaczej ze zwolnieniami, że dużo mniej płacą, ale mimo wszystko niebezpieczeństwo przedwczesnego porodu jest spore. Z resztą zobaczysz co lekarz powie, jaka długa szynka będzie i jak się będziesz czuła.

Dla mnie najgorsze są teraz nieprzespane noce - i po takiej jak np dziś ciężko byłoby wysiedzieć w robocie. Z resztą najlepiej mi się spalo między 6-10:-D

Kretowinko -
ja też sobie nie wyobrażam, żeby mieli mi dziecko dać do innego szpitala, dlatego wybrałam taki co ma III i patologię noworodka i neonatologię na miejscu. Na pewno nie będą potrzebne - ale lepiej chuchać na zimne :tak:
 
elala- zelazo bede badac dopiero w przyszla srode, na razie nie wiem, ostatnio, 2 tyg temu, bylo ok.

gotadora- witam na forum i gratuluje podwojnego szczescia :-D
 
Beata - a jeśli chodzi o ciuszki - to ja mam pozbierane w takiej ilości:

1. pajac bawełniany - 12
2. pajac welurowy - 4
3. pajac polarowy - 2
4. śpiochy - 12
5. body z krótkim rękawem -10
6. body z długim - 8
7. bluzeczki - kaftaniki - ok 20
8. bluza ciepła z kapturem - 2
9. spodnie - 10
10. sukienki - 3
11. czapeczki - 12 (kilka dostaliśmy gratis to zakupów)
12. niedrapki 8 par
13. skarpetki - 16 par

to są te najmniejsze ubranka - głównie w rozmiarze 56, jest też kilka w 50 - plus do tego mam całą szufladę 62-68.
Myślę że na początek mi wystarczy - a jak będzie czegoś brakować, to się podjedzie do sklepu i dokupi.
 
Godatora, gratulacje i milo Cie powitac na tym wątku. Pamietam Cie z invitrówek :-))))

Onlyone, melduj jak tam dzieciaczki ze zdrowkiem. Na zdjeciu wygladaja uroczo, sama slodycz!

Zenia, dzieki za linka do watku o szpotalach :-)
 
Gotadora - nareszcie!!!! I to podwojnie!!!! Gratulujemy!!! Podczytuje was co jakis czas, ale strasznie duzo piszecie, a ja teraz czasu nie mam na nic :(
Trzymam kciuki za wasza trojeczke i szczesliwego przyszlego tatusia ;)
 
dziękuje dziewczyny :-) mój mąż niestety daleko ode mnie, w UK właśnie. Ja zostałam rok temu w PL właśnie ze względu na invitro, i tak nam się przeciągnęło aż do teraz. Bardzo jesteśmy szczęśliwi, chcieliśmy dwa maluszki, już rok temu kupiliśmy dla nich dwa wielkie pluszowe słonie :-) . M codziennie dzwoni i prosi,żebym pogłaskała maluszki, przyjedzie za dwa tygodnie
 
gotadora - witam i gratuluje dwoch serduszek, kojarze cie z invitrowek bo czasem tam wchodze poczytac.
Onlyone - chlopaki przecudne, sama slodycz, podobni sa do siebie co? takie malenstwa fajne, zobaczysz jak ci szybko urosna. Moje to juz takie osilki sie zrobili. kurcze nie dziwie sie ze masz nerwy na tych lekarzy, dla nich wszystko jest normalne. Ja od miesiaca mowie ze Filipcio ma problemy z kupka dla nicgh normalne bo do 8 dni moze nie robic a ja znam wlasnego syna i wiem ze sie meczy. Wczoraj on wrzeszczal (placzem tego nie mozna nazwac) a ja plakalam razem z nim. Daj znac co tym razem ci powiedza. No i zajrzyj w koncu na blizniaki niemowlaczki
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry