reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Dobry wieczór, jestem nowa na BB, też "podwójna" plus synek 4,5roku. Obecnie w 28 tyg.c. Gratuluję wszystkim Bliźniaczym Mamom!:-D
 
reklama
Witam Novamama:) kolejna mamusia w kolejce;))
widze,ze nie tylko ja zastanawiam sie co u Madmax..:/

Dziewczyny! Ja tak Was czytam i stwierdzam, ze moja wiedza przy Waszej to... mniej niz zero;)) Ile Wy juz przeszlyscie co niektore (sterydy, cukszyca,zwapnienie lozyska...). Ja chodze na wizyty co dwa tyg, robia mi usg, mierza dziewczynki, od czasu do czasu zmierza mi cisnienie, od czasu do czasu zostawiam im probke moczu i tylko na poczatku ciazy i 2 tyg temu pobrali mi krew,a tak poza tym nic. Moze powinnam sie cieszyc ?!

ojjj mamuski , obysmy wszytskie urodzily zdrowe dzieciaczki:)

AAaaa i porod sn nie byl az tak straszny w przypadku pierwszej ciazy, jak to go czasami opisuja kobiety. Boli, ale da sie przezyc. I do szkoly rodzenia tez nie chodzilam i nie chodze. Wierze w swoj instynkt;))
 
Ja przezyłam dwa porody sn i cc i jezeli mialabym wybierac to tylko sn ale ze to blizniaki to modliłam sie o cc bo to jednak duzy strach o dzieci. margaret to tylko sie cieszyc ze jestes juz tak daleko i jest wszystko ok. ja mam toxoplazmoze zlapalam gdzies miedzy ciążami i cala ciąze bralam leki a maluchy i tak mają nie szkodzi wogole ale jednak jest. Pozdrawiam.
 
Witam wieczorową porą:)
Dopiero nadrobiłam zaległosci z całego dnia.
Iilonka Ty to niezła jestes z ta listą,ja tylko pamiętałam,że jestem po anice ale takich informacji nie miałam,a więc wypada,że jestem 5 w kolejce:)
Chciałabym dotrwać do końca marca,ale zobaczymy...Najważniejsze jednak to do 36 tygodnia teraz,to mój plan.
A Ty Kretowinka z Łodzi jesteś?No i w ogóle co to za data 4 maja bo ja miałam na 4 kwietnia docelowo,ale to wiesz......i się śmieje że tak idealnie miesiąc mamy różnicy.A wiesz co ja miałam identycznie w poprzedniej ciąży jesli chodzi o ten błogi stan w ciąży,że normalnie jak urodziłam to miałam cos a la depresje,że nie mam juz bobaska w brzuszku,że nie czuje ruchów,chciałam być sama,płakałam itp.Mam nadzieję,że teraz mi się to nie powtórzy,muszę się odpowiednio nastawić psychicznie na temat:)
Nova Mama a kto tam teraz u Ciebie w brzuszku siedzi,bo pewnie znasz już płeć?
Madmax pewnie dzielnie walczy albo już po sprawie,musimy mieć do siebie namiary koniecznie!!!!
A ja też postanowiłam,że w tym tygodniu pakuje torbe do szpita,bo może być za późno!!!
No to dobrej nocki dziewczyny:)
 
Spodziewam się dwóch chłopców, czyli wliczając męża będę miała mini drużynę piłkarską :tak:

Ciąża (dwuowodniowa,dwukosmówkowa) przebiega ok, tylko nie wiem gdzie będę rodzić... Obecnie mieszkam w Rosji, ale za 2 tyg.ruszam do Polski a potem przeprowadzka do Holandii... Mam nadzieję, że nie urodzę "w drodze" :szok:

Co do porodu, to modlę się o sn, tak przyszedł na świat mój pierwszy synek (żadnych nacięć,pęknięć i znieczulenia, choć były momenty kryzysowe) i po porodzie mimo wielkiego zmęczenia i niewyspania byłam w świetnej formie. Cc to jednak operacja, ale gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci, to się nie można zastanawiać...

mam pytanie do mam z mniejszym lub wiekszym brzuszkiem - czy nosiłyście/nosicie pas dla ciężarnych? Taki wspomagający kręgosłup?
 
Nova Mama - witam i gartuje 2 chlopcow ;-). Ostroznie z przeprowadzkami. nie przemeczaj sie za bardzo. Jezeli chodzi o pas podtrzymujacy brzuch to slyszalam opinie ze jest bardzo pomocny po 30tc szczegolnie jezeli ma sie sklonnosci do bolow plecow.
Widze ze w okresie letnim szykuje sie twins boom:-D jest nas juz kilka do rozpakowania.

Mam do was pytanko odnosnie oddychania. Ja tak gdzies od 17tc mam problemy z oddychaniem i powoli zaczyna mi to coraz bardziej przeszkadzac. Nie moge nawet mowic przez wiecej niz 10 min bez zadyszki. Dodatkowo od jakies kolatanie serducha mnie dopadlo przez ostatnie 3 dni. Generalnie cisnienie i jest w normie choc jak na mnie wysokie (bo ja normanlie to bardzo niskie cisninie mam) puls 85. Czytalam ze w ciazy to normalne ale na pozniejszym etapie.
 
No kurcze, co z Madmax !!

Witaj NovaMama. Z tego co mamietam to któraś mama zastanawiała sie nad zakupem pasa, ale chyba sie nie zdecydowała-o ile dob rze pamiętam.

Sade z Kretowinką mam ten sam termin porodu i OM :-)
 
Elala - duszności są całkowicie normalne, ja je miałam nawet wcześniej niż Ty i mam cały czas. Non stop marudzę, że duszno jest:-D Szybki puls też jest normalny - objętość krwi jest o wiele większa niż normalnie więc Twoje serce musi szybciej pracować żeby tą całą krew przetoczyć. Ja normalnie mam puls ok 80 a teraz rzadko kiedy schodzi mi poniżej 100. Jedyne co to przed wprowadzeniem Fenoterolu (na skróconą szynkę) miałam profilaktycznie zrobione echo serca, żeby wykluczyć jakieś zmiany i było wszystko ok pomimo że podczas badania miałam puls prawie 140.

NovaMama witaj !!!!!
 
Kretowianko serniczek dobry tylko troche mi oklapl chyba przez hormony ;-)

Rowniez witam nowa Mame :-) i gratuluje dwoch chlopaczkow :-) teraz to juz powazna druzyna pilkarska moze z nas noszacych chlopakow razy dwa byc :p

Ciekawe co sie dzieje z Madmax..
 
reklama
Dobry wieczór!

Zastanawiam się cały czas nad koniecznością mojego pobytu w szpitalu... Rzeczywiście to dość dziwne, że żadna z Was nie dostała takiego zalecenia. Przypomniałam sobie, że te sterydy na rozrost płucek też są w planie mojej wizyty, tak przynajmniej mi coś w głowie świta, ale podpytam jeszcze w środę lekarza. Mam do niego pełne zaufanie, w końcu trafiłam na młodego i jeszcze bardzo zaangażowanego doktorka:) więc potraktowałam to zalecenie jako oczywistą oczywistość:biggrin2:

Asiek, serdeczne dzięki za informacje w sprawie szkoły rodzenia, w przyszłym tygodniu podjadę do mojej i dowiem się szczegółów, bo przez telefon usłyszałam trochę inne wiadomości niż Ty:) Ja wybrałam prywatną szkołę rodzenia, bo w przyszpitalnej, tak jak pisałyście kładą wielki nacisk na przekonywanie ciężarnych do porodów sn. A ja nastawiam się na cc zresztą ze wskazania lekarza. No i do szpitalnej mam też dalej:)

Beata, kłucia jajników są normą i tak jak pisały dziewczyny świadczą o rozciąganiu się macicy, więc się nie martw i ciesz ciążą. Ja długo się martwiłam, bo wcześniejszy lekarz mnie wystraszył, że często drugi bliźniak zanika i miałam przez to schizy prawie do 16 tc. No i gratuluję Ci dwóch córeczek:)

Novamama, witaj! Gratuluję dwóch chłopaków! To rzeczywiście jakiś sezon na męskich potomków, bo wśród moich koleżanek i znajomych w ciąży nie ma ani jednej, spodziewającej się córy:)

Pisałyście ostatnio o bezsennych nocach. Właśnie mam taką za sobą, nie pierwszą i nie ostatnią, ale odsypianie w dzień bardzo mnie męczy. Moje chłopaki w nocy zaczynają szaleństwa i dają do wiwatu. Chyba zwęszyli pomysł o drużynie piłkarskiej, bo ćwiczą zaciekle:)

Brak wieści od Madmax jest okropny. Mam nadzieję, że wszystko gra i cieszą się już swoim szczęściem:) i mam również nadzieję, że wkrótce o tym przeczytamy:)

Śpijcie dobrze:-)
 
Do góry