reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Palam- no i jak ten serniczek??? Ale mam ochote...


Tigla- no ja tez mam takiego stracha przed tym magicznym liczebnikiem 30... mnie o terminie jeszcze nie bardzo mowia, raczej ze 38tc albo moze 39. Na chwile obecna chcialabym jak najpozniej bo uwielbiam byc w ciazy i nie moge sobie wyobrazic ze juz nie bede miala brzuszka. Smutno mi sie robi na sama mysl. I juz bym chciala chodzic w ciazy z naszym mrozaczkiem (mezowi na razie ten pomysl sie nie usmiecha ;) mowi- najpierw urodz blizniaki i troche je powychowujemy to zobaczymy czy tak bedziesz chciala..) tez tak macie? Rzeczywiście, nie zauwazylam ze w cenie 39zl sa poszewki, ale numer! Niezle moze sie czlowiek nabrac..


Lilonka- ale jestes zorganizowana z ta lista! Tigla i ja na tej liscie juz nawet widniejemy :szok:


Asiek- wow! To nikt z moich znajomych nie wie o mozliwosci spotkan z polozna przed rozwiazaniem! Jestem w totalnym szoku! Oczywiscie nie rozglasza tego nigdzie nfz bo to by generowalo koszty, a niech sobie ciezarne chodza do szkol rodzenia a nie zawracaja gitare poloznym!


Maggi- sliczne imiona wybralas dla swoich urwiskow.


Beata, Eevlee- w temacie sterydow jestem na biezaco bo akurat drugi raz leze na oddziale ciazy powiklanej i o kilka rzeczy sie wypytalam. w ciazy blizniaczej lekarze raczej sklaniaja sie ku podawaniu sterydow, bo dzieci zazwyczaj rodza sie wczesniej. Zapytajcie swojego na nastepnej wizycie. Moze sa rozne dawki sterydow, nie wiem, ale u mnie w lodzi podaje sie dwa zastrzyki dzien po dniu, juz od 22tc. Slyszalam od dziewczyny, z ktora lezalam w szpitalu, a ktora pracuje na neurologii, ze te sterydy sa bardzo korzystne dla dzieci- nie tylko z powodu rozwoju plucek, ale zapobiegaja roznym urazom neurologicznym, ktore same moga sie na roznym etapie ciazy zdarzyc. Lekarze o tym nie mowia generalnie, zeby nie straszyc przyszlych rodzicow, ktorzy i tak juz latwo panikuja. Wiec nie nalezy sie ich bac.


Miss- zgadzam sie z toba w zupelnosci, trzymaj sie swojego terminu, nawet wbrew rozumowaniu doktora, ja bym chciala urodzic 4 maja i to tez jest moja mantra.

Madmax- jestescie juz razem w pokoju? wydobrzalas juz? jak sie czujecie? &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
reklama
pytanie do was a propos fasolek do karmienia, czy jest jakas roznica czy kupie taka, ktora ma wypelnienie poliestrowe, czy taka z wypelnieniem kulkami styropianowymi?
 
Chyba nie ma żadnej różnicy;-) Kretowinko - a jak Twoje wyniki? Coś już wiadomo na temat wyjścia ze szpitala?

Bojka - no co to za pchanie się bez kolejki;-) Mam nadzieją, że twoje maluchy posiedzą jeszcze trochę w brzuszku:tak:

Soldie - Ty już na ostatniej prostej :-) Ja też mam lęki przedporodowe, chociaż przed nami jeszcze sporo czasu. Ale postanowienie na następny tydzień - zapakować torbę do szpitala :tak:
 
Lilonko, morfologia dopiero jutro raniusienko, przed 6 tak zeby wyniki byly na 8. mysle ze bedzie dobrze, bo lepiej sie juz czuje. ja chyba tez torbe spakuje w 30tyg. a moze troche pozniej, zeby nie dostac zawalu...
 
Lilonka - ja to bym bardzo chciała trzymać swoją kolejkę, nawet do kwietnia dotrzymać. Tak się martwiłam moją krótką szynką i rozwarciem, a tu się okazuje że szybszy poród może być z innej przyczyny i to o wiele poważniejszej. Z szynką poradziły sobie leki, ale już na łożyska wapniejące niestety nie ma lekarstwa tzn jest jedno - rozwiązanie ciąży.:-(
 
A jest jakaś szansa żeby to opóźnić albo powstrzymać? Może w szpitalu Cię trochę przetrzymają:tak: Każdy kolejny tydzień dla maluchów jest na wagę złota. Więc oby było ich jak najwięcej:tak:

Kretowino no to kciukasy za wysokie żelastwo i wyjście do domu po obchodzie :-)
 
Wapniejące łożysko = niewydolne łożysko, dlatego bezpieczniej jest rozwiązać ciąże, ponieważ w brzuszku maluchy tak nie mają wtedy dostarczanego wszystkiego czego im potrzeba. Zwapnienie przeważnie występuje w ciąży przenoszonej, ale jak widać na moim przykładzie nie zawsze.
 
sodie - a nie wiesz czy dostaniesz srodek znieczulajacy w razie czego??? Ja tez nie chodzilam do szkoly rodzenia i cala ciaze nastawialam sioe na cc dzien przed tym jak mi wody odeszly lekarz uswiadomil mnie jednak ze przy ciazy blizniaczej dostane epidural i tak na wszelki wypadek ze gdyby cos sie dzxialo to tylko mnie "dobija" na szybka cesarke. Moze w PL tez tak praktykuja, musisz wypytac lekarke. Ja rozumiem ze masz lek bo kazda z nas miala zwlaszcza jesli nigdy wczesniej nie rodzila. tez nie wiedzialam czego sie spodziewac i balam sie ze nie rozpoznam ze to juz.
 
Nic mi właśnie nie mówi ,ale jutro muszę ją koniecznie wypytać. Jak zapytałam ją o cc to mi powiedziała,że teraz to 50% porodów to cc a niby bliźniacze to 99%. Myślę,że u mnie to już blisko , bo moja córeczka usilnie próbuje się przestawić - taki mam kształt brzucha , jakbym sobie romb włożyła :) Zastanawiam się czy ta niepewność nie jest lepsza niż pewność ?! W końcu pierwszy raz rodzę , to nie wiem jakiego bólu się mam spodziewać ....
 
reklama
Sodie - na spokojnie podejdź do porodu bo dzieciaczki też to czują a na pewno będzie wszystko dobrze:) Na Brochowie na pewno zrobią ci cc, tak mnie nawet od początku nastawia mój lekarz z tego szpitala ( szef porodówki). Powiedział mi że jeśli jest to pierwszy poród to na pewno będzie cesarka bo nikt nie będzie ryzykował jakichkolwiek komplikacji. Wystrzegaj się tylko Borowskiej - tam ponoć ordynator jak widzi jednego dzieciaczka w miarę główkowo ułożonego to z marszu jest sn a kończy się cc. Ile w tym prawdy też nie wiem bo to też info od mojego innego lekarza. Ja od marca zapisana jestem na Brochowie w szpitalu na szkołę rodzenia i o dziwo szkoła jest bezpłatna:) mam nadzieję że coś z niej wyniosę i nie zanudzę się jak mops:-).
Czy ktoś ma już jakieś wieści od Madmax?? Sodie ty też zostaw u kogoś swoje namiary bo dwa dni cię nie będzie na forum to zaraz będziemy się też denerwować.
 
Do góry