reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

witam nowe forumowiczki!

lilonka - to świetne wieści!!!tak trzymać!

Tigla - współczuję Ci tych dojazdów do lekarza, ja jęczę, że mi się nie chce jak mam jechać na drugi koniec miasta:happy: Na razie nic o typowym badaniu przepływów nie wspomniała, ale na ile się zorientowałam to ona sobie na tym aparacie sprawdzała dzieciaczki ogólnie (wymiary, kręgosłupy, narządy wew.), serduszka szczegółowo (komory, uderzenia itp) oraz wszystkie dopływy żylne, z podświetlaniem w kolorach właśnie jak przepływa krew dotleniona przez łożysko. Nie wiem czy jasno opisuję bo ciężko to laikowi ująć terminami medycznymi :). Powiedziała żebym przyszła na początku marca (to już będzie ok 28tyg) na ostatnią kontrolę, bo do tego czasu ryzyko zespołu podkradania jeszcze jest, ale ogólnie mnie uspokoiła, że ona nie widzi żadnych nieprawidłowości. W poniedziałek idę do mojego gienka prowadzącego, zobaczymy co on powie na takie plany.

Mam jeszcze do Was pytanie, czy jak robiłyście test obciążenia glukozą to musiałyście być na czczo? i czy można tą glukozę czymś "zagryźć" na zmianę smaku? boję się, żeby tam nie zwymiotowac po jej wypiciu...
 
reklama
Dziewczyny prosze o rade.. Zdarzaja sie u Was skurcze przepowiadajace? Takie bezbolesne ale ciagnace skurcze w dole brzucha? Mam ta przypadlosc i zalecenie 3x1 nospa i magnez mimo wszystko one nadal sa glownie wieczorami. Towarzysza wzdecia bolesnym i niestrawnosci.. Czyzbym byla osamotniona? Nie wiem czy to normalne..
 
Asiek - na glukozę niestety na czczo. Niby można cytryny wcisnąć, żeby to takie słodkie nie było, ale mi w labo powiedziały panie, że może to zafałszować wyniki, że lepiej ewentualnie popijać wodą niegazowaną. Więc stwierdziłam, że dla dobra dzieciaczków dam radę i przełknęłam słodkości :-) Ty też dasz radę.

Wróciłam ze szpitala i teraz czekam na 10 i zaczynamy zakupy wyprawkowe :tak: nie wiem od czego zacząć:szok:
 
Asiek ja właśnie jestem wysłana do specjalisty na ostatnie takie dokładnie usg. A co do opisów to wiem o co Ci chodzi :-) Glukozy niczym się nie przegryza, totalnie na czczo. Słyszałam, że dziewczyny zabierają cytrynę, aby troche zabić ta słodycz. Weź cytrynę i zapytaj sie pielęgniarki, czy możesz jej użyć. Idz jak najwcześniej-wieszm\, że musisz tam zostać na te 2 godziny ?
 
palam - nie wiem na ile cię to podniesie na duchu, ale moja koleżanka w ciąży bliźniaczej miała takie skurcze, też brała no-spę i magnez jakoś tak od drugiego trymestru aż do samego rozwiązania a skurcze towarzyszyły jej aż do cc w 35tyg., jednak poza stresem i tym, że miała częstsze kontrole pod koniec ciąży, nic złego się nie działo z ich powodu.

tigla - jeśli możesz to opisz swoje wrażenia jak będziesz po tym ostatnim usg. No właśnie z ta glukozą to siedzenie w poczekalni na wbijającym się w tyłek drewnianym krzesełku - brr!
 
Ostatnia edycja:
Lilonka to dobrze, że okazało się, że z dzieciakami wszystko w porządku z tą wagą. Niepotrzebnie Cię lekarze nastraszyli. Ale z drugiej strony lepiej, że wszystko dokladnie sprawdzą i troche zdenerwuja pacjentkę niz mieliby coś przeoczyć.

Palam żadnych skurczy nie mam. Czasami biorę nospę forte jak mam twardy i nabrzmiały brzuch. Magnez biore na skurcze łydek.
 
Ja w sumie żadnych skurczy nie odczuwam lub powiedzmy szczerze nie rozróżniam od kopniaków i kręcenia się dzieciaków i zawsze jak mnie pyta na wizycie to mówię ,że nie wiem :)) Nospy to nie pozwoliła mi brać po 24 tygodniu jakoś . Za to magnez jem teraz , bo też mnie skurcze atakują w nogach - zwłaszcza w nocy , raz aż płakałam z bólu , więc teraz raczej pilnuję żeby brać .

Jak byłam na glukozie to niczym mi nie pozwoliły france popić nawet i jeszcze powiedziała żebym tylko nie zwymiotowała , bo badanie będzie nieważne - jakbym nie wiedziała.... A mnie już muli na sam widok igły , ale wytrzymałam , choć przy 3 pobieraniu było kiepsko (no ale nie ma się co dziwić , jak człowiek śniadania nie zje a je zaraz po wstaniu z wyrka).
 
Jeszcze raz dzięki dziewczyny za miłe powitanie:)
Tigla, ja mam podobnie jak Ty, zdecydowanie bardziej mi odpowiada przygotowywanie się do roli podwójnej mamy, aniżeli rozpamiętywanie tych wszystkich lat starań, choć ja także czasem jeszcze wpadam na nasze "stare" forum.
Asiek, tak jak piszą dziewczyny badanie na cukier jest na czczo, na pocieszenie mój lekarz polecił cytrynę, która wg niego nie zaburza wyników. Dziwię się, że którejś z Was ktoś jej zabronił, ja bez cytrynki na badanie się nie wybieram:)
Palam, skurczów nie mam, choć czasami podbrzusze pobolewa okresowo i miewam kłucia w okolicach nad pępkiem. Cały czas łykam podwójną dawkę magnezu ( od 16 tc 3x 2 tabletki po 48 mg) więc myślę, że ta końska dawka niweluje ewentualne skurcze.

Czy któraś z Was łyka dodatkowo żelazo w postaci Femibionu Vita Ferr ? U mnie też spadek hemoglobiny i stąd ten suplement, ciekawa jestem czy coś się podniosła, badania będę robić w przyszłym tygodniu.
 
Lilonko, bardzo sie cieszę ze z takimi wspaniałymi wiadomościami wypuścili Cię szybko ze szpitala :-)

Asiek, tak jak piszą dziewczyny, na badanie krzywej cukrowej idziesz na czczo. Mi nie pozwolono dodać cytryny, ewentualnie popic paroma lekami niegazowanej wody. Po 2 godzinach siedzenia, masz ponownie pobierana krew. Weź jakaś książkę by czas szybciej leciał.

Palam, takie skurcze mogą sie zdarzać. Lekarz mi tłumaczył jak kiedyś o to pytałam, ze macica przygotowuje sie do naturalnego porodu. Bierz nospe i nie forsuj sie.
 
reklama
No i witam nowe Mamuski! Cieszę sie, ze jest nas tu tyle i możemy wymieniać bezcenne doświadczenia ciążowe :-)
 
Do góry