reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Kochane ciężarówki:-)
Mam do sprzedania kilka ciązowych ciuszków, wszystkie kupione nowe:

Koszula z krótkim rękawem H&M - rozmiar 40 (L)
Spodnie rurki czarne ze strechem H&M - rozmiar 40 (L)
T-shirt czarny z krótkim rękawem H&M - rozmiar z metki M ale raczej L
Dwa panele ciążowe we wzory

Wszystko w super stanie mało noszone.
Jesli któras z Was jest zainteresowana proszę o kontakt na priv, chętnie podeslę dokładne wymiary .
Cały zestaw kosztowal mnie 270zł, oddam całość za połowę:-) 100_0507.jpg100_0517.jpg100_0511.jpg100_0510.jpg
 
reklama
Wróciłam niedawno z wizyty u gina i jestem trochę przerażona,skróciła mi sie szyjka...wcześniej się trzymała i miała około 36 mm a teraz ma 28-29 mm i na usg widać,że robi się taki lejek czyli szyjka się rozwiera:-(

Gin kazał leżeć i brać nospe i za tydzień kontrola jak się dalej skróci to do szpitala.

No i nie wiem czy dobrze,że nie dał mi Feneterolu, w końcu mam skurcze i to wcale nie mało...chyba skonsultuje się jeszcze z innym lekarzem...martwie się,chłopcy sa jeszcze za mali,muszą jeszcze posiedzieć kilka tygodni w brzuchu.
 
Aga i kropeczka - z tego co zauważyłam skracająca się szyjka to bardzo częsta przypadłość w ciąży mnogiej, ja jutro mam wizytę na której będę mieć kontrolę szyjki i powiem wam, że też się tym stresuję...
Przecież najważniejsze, żeby donosić jak najdłużej więc jak będzie trzeba będzie to będzie się leżeć najwyżej i już. Dziewczynki głowa do góry wydaje mi się, ze założenie pesara pomoże i nie trzeba będzie leżeć w razie czego. Kaliszo - bardzo słusznie napisała odnośnie możliwości przy skracającej sie szyjce, Eh tak to jest ostatnia prosta a tyle stresu co???
Niuleczka - nie mój rozmiar ciuszków niestety ,nosze mniejsze i krótsze ale że dość uniwersalny pewnie szybko sprzedasz
Katka - odpoczywaj i hoduj maluszki tak dalej:-)

Sylha - jak tam mąż? Daje radę? Która to ręka? A ty to kochana widzę się uzależniłaś od tych wizyt tyle co byłaś a już się doczekać kolejnej nie możesz:-) Napisz ile Twoje ostatnio ważyły.

 
Kropeczka1983 ja bym skonsultowała to z innym lekarzem. Lepiej dmuchac na zimne. Ten lejek to tylko ty widziałaś, czy coś lekarz Ci powiedział (zasugerował), bo wiesz psychika nasza płata figle. Szyjkę ja miałam ostatnio 27mm ale trzymała. A lekarz mógł
Ci chociaż luteine dopochwowo dac, to by Ci trochę szyjkę wzmocniła, i zdaniem niektórych ginekologów przeciwdziała skurczą również.
A z tym leżeniem to jest tak, że na początku się leży (może z jeden tydzień), a jak się człowiek dobrze czuje to pomimo nakazu leżenia, a to porządki jakieś zrobi, a to na zakupy pójdzie. Wiem z własnego doświadczenia. Ciężko przestrzegac (mimo dobrych chęci);-)
Jasmina84 jak się czujesz?
 
Ostatnia edycja:
Zgredzik,lekarz mi powiedział że robi sie lejek i było to widac na usg. Porównałam w domu zdjecie z ostatniego usg szyjki 3 tyg temu i wtedy szyjka wyglądał jak taka długa cienka kreska a na wczorajszym zdjeciu widac,że jest krótsza i pod koniec szyjki taki dosłownie lejek,jakby sie rozjechała szyjka:-(
Leże i zobaczymy jak bedzie dalej,gin pobrał mi wczoraj wymaz z pochwy i oddałam dzisiaj mocz na posiew i ogólne badanie zobacze czy coś wyjdzie...ja miałam kilka razy tą cholernąbakterie e coli i martwie sie czy znowu to bakterie nie wróciły i może one powoduja skurcze i rozwarcie???
musze wytrzymac jeszcze min 4-5 tyg,zaciskam nogi i leże...
Trzymajcie sie Mamuśki:-)
 
nie musiałam nic kombinować, u mojego lekarza jest taka praktyka, że sama wykupuję receptę i załatwiam sobie kogoś, kto mi zrobi zastrzyk, a że mam znajomą pielęgniarkę, nie było problemu, przyszła 3 razy i dostałam zastrzyki co 12 godzin
hmm.. to j w takim razie musze pogadac z moim ginem czy da sie to jakos inaczej zalatwic. nie chce lezec w szpitalu;////
 
No ja wczoraj też rozmawiałam z ginem o sterydach na płucka Maluszków ale on twierdzi,że profilaktycznie sie ich nie podaje bo mogą powodowac uszkodzenie mózgu dzieci...i dopiero jak jest zagrożenie porodem przedwczesnym to dają...nie wiem co o tym myśleć,nigdy nie słyszałam żeby sterydy mogły zaszkodzić dzieciom,tyle kobiet je dostaje i jes ok...
 
Kropeczka - jestem świezo po wizycie u mojego gin i powiedział dokladnie to samo, czyli profilaktycznie ich sie nie podaje TYLKO wtedy kiedy jest faktycznie zagrożenie porodem przedwczesnym. Moje kruszynki mają po 900 g:-)
I wszystko z nimi w porządku, mama tez się czuje dobrze i oby tak dalej no i co najwazniejsze szyjka ok.
Ale to w każdej chwili się może zmienić stąd te wizyty co 2 tyg sa koniecznością.



Kropeczka - jak masz skórcze to powinnaś coś dostac myślę...mówiłaś lekarzowi o tym?

 
Sylha- tak ja mam wizytę 21 sierpnia bo od teraz mam mieć USG co 2 tyg żeby monitorować mała . To ciekawe jaka będzie teraz różnica miedzy naszymi dzueciaczkami:-)

Malena- no to pięknie maluszki rosną równo :-) gratuluje udanej wizyty. Moje dokładnie w tym dniu ważyły 1003g i 552 g...
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny nie bójcie sie szpitala bo mnie w szpitalu przetrzymali ponad 6 tyg a naprawde kazdy dzien maluszkow w brzuszku jest bardzo wazny
podobnie jesli chodzi o sterydy ja dostalam je 3 razy i naprawde dzieciom nie zaszkodzą dzieki nim moje maluchy dobrze sobie poradzily jak na ten tydzien ciązy corcia oddychala tylko za pomoca cpapu 2 dni a synus 9 dni przy respiratorze noi problemow z płuckami nie mieli
 
Do góry