reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Marcikuk,gratuluje chłopaków:-)
Ja też noszę w brzuszku dwóch chłopców:tak:
Moi są dwuowodniowi i dwukosmuwkowi i tak na 80% dwujajowi ale tak naprawde po porodzie zobaczymy czy są podobni czy różni;-)chociaż ja myśle,że są dwujajowi bo ja czułam,że miałam dwie owulacje w tym cyklu co zaszłam w ciąże z Bliźniakami.

Myślałaś już nad imionami?
My wybraliśmy ostatecznie,że będzie Antek i Franek,wcześniej myślałam o Maksymilianie ale mąż woli Franka a mi w sumie też to imie się podoba:-)

Anuśka,super że Dzieciaczki ładnie rosną,duŻo zdrówka dla Was:-)


A ja od kilku dni nie czuje takich mocnych kopniaków lewego Malucha. Nawet przez chwile spanikowałam i chciałam jechać do szpitala żeby mi usg zrobili ale jak przyłoże ręke do brzucha to czuje pod skórą jak Maluch się rusza i przesuwa tylko tyle,że nie kopie mnie już na dole po pęcherzu, Więc wygląda na to,że lewy Mały fiknął koziołka i już nie leży pupą w dół jak do tej pory tylko chyba główką w dół albo jeszcze inaczej i dlatego go tak nie czuje. Tak to sobie tłumacze...Chyba nie powinnam panikować,jak myślicie Dziewczyny? Skoro czuję,że się rusza...I skurcze bardzo zmalały odkąd przestał kopać,nawe nospa 1 rano wystarcza.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześc dziewczyny! Ja nie wiem jak wy rozróżniacie które dzieciątko kopie. Ja tego nie potrafię rozróżnic, bo czuje z każdej strony brzucha ich aktywnośc. Ostatnie leżały trochę się przeplatając coś na kształt iksa więc może dlatego nie jestem pewna od której kopniak leci.
 
Lola- dlaczego niby, że jak karmisz to jesteś uwiązana?!?!?!Koleżanka karmi i uważam to za super wygodę, bez latania sterylizowania, przygotowywania butelek, wyciągasz cyca i jedziesz- dobre szczególnie nocą, a jak chcesz gdzieś wyjść bez dzieci to po prostu odciągasz- tak robi moja koleżanka.....choć wiadomo wszystko okaże się w praktyce....
A moja teściowa z kolei jak powiem inne zdanie jak jej to się uraża- niby nie, ale widać po dumie jej to leci i ona to wiem od razu będzie mi dzieci przegrzewać!!!!!!Co jest bardzo niewskazane i będzie tylko niepotrzebny stres, którego chcę po prostu ominąć...

Zgredzik- a jak masz je ułożone, moje są jeden na drugim więc doskonale wiem kiedy Amelka daje się we znaki a kiedy Kacperek:-D, choć jak zaczną oba harcować to też ciężko się połapać:baffled:
 
Sylha - ja nie należę do osób które wyjma cyca wszędzie i przy każdym . ogólnie to chyba tylko przy mężu mogłabym karmić :-) Poza tym ja będę sama od rana do wieczora bez niczyjej pomocy -( tylko przez pierwszy mies będę mieć ) wiec spedzilabym dzień tylko karmiac a gdzie obiad , dom , spacer itd . Tak naprawdę zobaczymy w praktyce co będzie ale nie mam zamiaru robić nic wbrew sobie tym bardziej , ze wcale nie jestem jakoś tak nastawiona , ze karmienie piersią jest o wiele zdrowsze itd i nie mam nic przeciwko mleku modyfikowanemu.

Marcikuk - gratuluje synkow;-) a napisz jak wogole badanie polowkowe , czy wszystko dobrze i jaka wagę maja dzieci ?

Zgredzik- ja ostatnio już tez sie nie mogę połapać jak one teraz leżą . Wcześniej chłopczyk był po lewej i kopał mnie koło pepka a dziewczynka po prawej i nogi miała na dole wiec bardzo nisko czułam kopniaki. A teraz to wogole od paru dni jakoś słabiej je czuje i zastanawiam sie czy wszystko ok . Moze pogoda tak na nie działa bo ja ledwie żyje . A USG dopiero za 1,5 tyg
 
Ostatnia edycja:
Dzieki dziewczynki
katka - dwujajowe, wiec beda rozni
kropeczka - imiona już wybrane. Filip dla jednego i drugi to chyba Brian. moj emek sie uparl na tego Brian mnie tak sie sredno widzi. Ale ostatnio cos mysli o Mateuszu wiec zobaczymy ;-)
Lola - ogolnie badanie dobre. Wszystko w porzadku. Oba maja piekne kregoslupy i maja jakies 24 cm, waga wiem tylko ze prawidlowa i ze maja duze stopy. Jednemu na nastepnym badaniu trzeba sprawdzic budowe serduszka a drugiemu twarz czy wszystko na swoim miejscu bo nie pokazali. Serduszka oba pieknie nija. Jeden ma budowe prawidlowa drugi nie pokazal wiec nie wiemy.
 
Marcikuk - a kiedy kolejne USG będziesz mieć?
My cały czas do brzucha mówimy Lena i Mateusz ale powoli zastanawiam sie nad zmiana na Nadia i Szymon tylko , ze już tak dziwnie będzie mi sie przestawić i mówić do nich inaczej :-) myśle , ze jak sie urodza to zadecydujemy .
 
Lola - mnie sie bardzo podoba Szymon ale emek cos kreci nosem bo sie uparl na Briana i koniec. Dla dziewczynek mielismy Alicja i Natalia. Z jedenj strony dobrze ze sa tej samej plci bo sie nie bedziemy klocic. Moje typy to Ala i Filip a emka Natalia i Brian a tak problem z glowy :-) Następna wizyta 24 sierpnia. Chcialabym isc na ten scan 3D ale mnie ceny przerazaja.
 
Lola- ja też jakoś z początku nie wyobrażałam sie latać z cycami na wierzchu, ale jak ostatnio widzę moje koleżanki to po prostu dźwigają bluzkę od dołu i jest dyskretnie jakby po prostu przytulały dziecko do siebie- w domu to wiadomo pełen luz. Wiadomo zobaczy się w praktyce co i jak.

Marcikuk- ja sobie właśnie to 3D odpuściłam, dla nas najważniejsze, że dzieciaczki zdrowe a kasę za 3 D dołożymy do kamerki:-)
 
reklama
no wróciłam;-) spisałyście się dziewczyny na medal z tymi kciukami :tak: 25 lipca o 7:00 przez poród sn przyszedł na świat Gabryś- 50 cm i 2430 g i 5 minut później jego siostra Tosia- 51 cm, 2590 g :-) wszystko z dziećmi ok, dostali po 10 pktów, tylko malusie strasznie;-) Poród bardzo szybki, zaledwie 3 godziny i bez nacięcia. więc jestem na chodzie od środy:tak: dzieciaki tylko jakoś tak mało noworodkowe, mało śpiace i charakterne;-)
 
Do góry