reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Lola - dzieki za odpowiedz, ja mieszkam w okolicach Alexandra Palace. Do pl chce leciec tak ok 25 tyg jak sie uda pozalatwiac papierki. Bedziemy leciec wszyscy bo mamy troche spraw w pl(budowa itp) wiec pare miesiecy tam spedzimy. Sluzba zdrowia tutaj oczywiscie na etapie gp to porazka ale jak sie trafi do szpitala to nie mozna nazekac.
Ja mam w domu 3-latka i o niego sie najbardziej martwie jakbym musiala chwile dluzej polezec w szpitalu, a tak bedzie z rodzina wiec jestem spokojniejsza.

Wiolka - zazdroszcze powrotu do formy, mi sie zeszlo dobre 6 miesiecy po porodzie zanim przestalam wygladac jak w ciazy:-p

Swoja droga uwielbiam Londyn i bedzie mi brakowac tego miasta...ale coz...
 
reklama
Hej dziołszki, witam w ten ładny nieupalny dzień:)

Marcikuk - powodzenia na połówkowym - na pewno wszystko będzie książkowo:) NIe ma innej opcji.

Lola - matko, jaka szyjka:) Marzenie... Mi lekarka powiedziała tylko , że mam w miarę długą, ale jeszcze to za wczesnie żeby mierzyć, chyba tak od 20 tc się mierzy??

Sylha - patowa sytuacja trochę... Mąż pewnie ma wrażenie, że jego rodzice chcą najlepiej, a że Tobie nie pasuje coś. Ale jak ma pasować jak się wciskają w najważniejszym momencie w Wasze życie.. Też bym była zła...Może podejdź go tak, że zaraz po porodzie zdarza się baby blues i że jest dla Ciebie bardzo, bardzo ważne aby być tylko z maluchami i mężem , żeby stworzyć więź rodzinną:) A tak jak teście Ci będą wytykać wszystko i zabierać bliźniaki to deprecha murowana. Poprzyj to jakimś artykułem o baby blues i może skuma:)

Jasmina - daj koniecznie znać co z Tobą! Czy szpital obserwacyjnie czy jednak domek. Trzymam kciuki! Ja byłam wczoraj na wizycie i okazało się, że to krwawienie przez które wylądowałam w szpitalu było przez jakiś polipek na szyjce... Tylko nie wiem czy to groźne czy nie.. Oczywiście w szpitalu tego nie zauważyli, tylko straszyli poronieniem:( Widziałam wczoraj bąbelki - wszystkie nóżki, rączki, ale się gimnastykowały:):) Tylko ten jeden bąbel jest mniejszy i mnie to martwi..


Wiolka - no jak już fryzjer był i paznokcie to daje to nadzieję, że jednak da się normalnie żyć:):) Dzięki Ci! Pisz dalej - najlepiej, że masz czas dla męża i trochę dla siebie bo to bardzo pocieszające:)
 
Wróciłam od lekarza, szyjka na szczęście ma 3,5cm :) Lekarz mnie uspokoił, ale i powiedział, że jak nie chcę wylądować w szpitalu to mam się na maksa oszczędzać, koniec ze wszystkim :( Jedna moja dzidzia zmieniła pozycję, ułożona jest poziomo na samym dole, jak ją sciskam siadajac itp to potem się rozpiera, stąd to wszystko. Odetchnęłam z ulgą. Ale jest jeden plus wszystkiego, mąż pojechał do swojej mamy i powiedział, że ma się i ona mną zająć, jak będzie gotowała obiad, ma mi przywieźć abym i ja zjadla bo ja mam już nie robić nic. I ogólnie ma zaczac sie interesować :)
KATKA super widok prawda :) No tego nie zastąpi nic, najpiękniejsze co może widzieć mama podczas badania to swoje dzieciaczki jak się poruszają w brzuszku :) Co do lekarzy i szpitali pewnych, nie skomentuję tego, takich lekarzy, którzy wystawiają mylne diagnozy i nie znając się plotą bzdury i jak w tym przypadku straszą poronieniem powinno się odseparować. I nie martw się że jedna dzidzia jest mniejsza, u mnie też dziewczynka jest mniejsza. To nie powod do paniki, zobaczysz, jeszcze podrośnie :)
Idę teraz spać, bo pół nocy się wierciłam czekając kiedy rano nastanie i będę po badaniu.
 
Witajcie dziewczyny:-)

Violka- dziękuję, za odpowiedź - ku pokrzepieniu:-D Super, że tak fajnie wraca wszystko do normy, no,no fryzjer, pazurki :tak: To daje naprawdę nadzieje, że jednak bliźniaki to nie ponad ludzkie siły:tak:

Lola216 - jak Twój brzunio dzisiaj? Twardnieje? Bierzesz nospe?

Sylha - nie dziwię się, że się wkurzyłaś ja też nalezę do osób które powiedzą od razu co im na wątrobie leży tak więc u mnie tez by pewnie był podobny scenariusz. Moja propozycja nie myśl teraz o tym, może akurat odpuszczą i nie przyjadą - zastanowią się... głowa do góry! za wcześnie by się takimi rzeczami zadręczać teraz.

Jasmina84 - najważniejsze, że wszystko ok! a teraz dużo wypoczywaj.

 
Katka- szczerze to ja myślałam, ze moja szyjka jest raczej z tych krótkich jak usłyszałam w mm ale teraz jak sprawdzam na necie jaka powinna być to faktycznie jakaś długa :-) a nie wiem jaka miałam szybciej bo nikt mi nie mówił a teraz mialam napisane. Katka u mnie roxnica miedzy blizniakami w rozm jest wielka Od samego poczatku. Np w 20tc chlopczyk 350g a dziewczynka tylko 200g ale clay czas rosnie ptoporcjonalnie. Niestety teZ sie troche martwie.
Jasmina- no to dobrze, ze sie uspokoilas u lekarza. A napisx co on powiedzial o tech twardnieniach czy to normalne I co kazal brace I ile?:-)

Wiolka- super sobie radzisz i najważniejsze , ze w tym wszystkim znajdujesz czas na siebie

Marcikuk- powodzenia na polowkowym
Sylha- a twój mąż będzie w domu przez pierwsze tyg ? Bo Moj tylko będzie tydzień a potem ja zostanę sama z dziećmi od 5 rana do 17-18 . Ja jestem zmuszona mieć rodziców bo sama sobie nie dam rady zreszta bym nie miała sumienia nie pozwolić im tu przyjechać ale tez bardzo sie tego boje. Moi będą ok 2 tyg a teście po nich ok 10 dni a potem będę i tak sama choć jakoś zleci bo święta bedą to moze polecimy do polski , potem w lutym ktoś przyleci a za rok na wakacje ja planuje polecieć na 2 mies do Polski bo chcemy coś nad morzem otworzyć i mam sie tym zacząć . Powoli myślimy o powrocie bo nie wyobrażam sobie być tu sama z dziećmi podczas gdy cała rodzinka w Polsce. A moze niech teście przyjadą pózniej do ciebie i zostaną do świat bo tak długo to tez bym nie chciała i powiedziałam nawet ze wole wtedy żeby dwa razy przylecieli po 2 tyg niż mi siedzieli mies a potem ja sama zostanę bez pomocy,
 
Ostatnia edycja:
Malena- twardnieje nadal ale już trochę przestaje sie stresowac bo skoro 1,5 tyg temu gin powiedziała ze jest ok to chyba nie ma sensu sobie na sile wmawiac , ze nie jest. Najlepsze jest to , ze jak siedzę w domu to to odczuwam i wogole nienawidzę być w domu a wczoraj wyszłam na 6 godz i od razu czułam sie lepiej mimo ze cały Czas chodziłam. Ja to jestem jakaś dziwna - wszyscy sie śmieją ze mam ADHD :-) przecież do 23tc byłam cały czas w pracy albo gdzieś latalam i czułam sie super:-)

Sylha- link który skopiowalam na to łóżeczko jak podawalas. Ja tez bym je chciała kupić 120 na 60.
HIT ROKU ! ŁÓŻECZKO 120-60cm ! Zapraszam (2411783624) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Wpisz sobie jeszcze na Allegro - łóżeczko dziecięce Baby BOO - tez mi sie podobają tylko wkurza mnie , ze są od razu z mareracami a ja chce trochę grubszy materac .
 
Dzieki dziewczyny dam znac jak wroce ale wizyta dopiero o 16 czasu UK.
mam pytanie do mamusiek z UK czy znalazlyscie cos takiego jak rożki tutaj??? Szukam po necie ale nie wiem. Poza tym nawet nie wiem jak to sie po angielsku nazywa. Lola wiem ze ty je kupowalas w PL czy to znaczy ze w UK nie ma???
 
Marcikuk- tak jak wiele rzeczy kupiłam w Polsce w tym pościel , pieluchy tetrowe i flanelowe, ochraniacze, kocyki, rozki i wiele innych i wysłałam przesyłka Uk express za 20 L tylko za 30 kg wielki karton . Wczoraj pochodzilam po sklepach i jak zobaczyłam ceny takich rzeczy to chyba będę wszystko na Allegro zamawiać i wyśle znowu paczka. Np pieluchy tetrowe w Polsce za 10szt ok 25-30zl a tutaj 20L.
Dużo fajnych i tańszych rzeczy jest na ebay i jak już to tu będę robić zakupy. W Polsce jest pełno fajnych dużych sklepów gdzie możesz kupić od A do Z dla dziecka a tu tylko mother care i inne drogie.
Jakby co zobacz rozki na ebay -Jak wpiszesz w wyszykiwarce - baby sleeping bags to pokaże ci rożne rodzaje bo oni chyba tu nie maja takich typowo jak ja kupiłam . Lub wpisz "beautiful horn baby sleeping sack" to powinno pokazać ci polska firmę w uk i coś takiego jak ja kupiłam tam jest.
 
Ostatnia edycja:
Lola - dzieki bardzo. Chcialam sie tutaj rozejrzec a jak nie to tez zamowic i z PL zrobic przesylke ta do 30 kg bo wlasnie wiem ze za 20 £ mozna wyslac. Pomału chce sie rozgladac za takimi rzeczami.
 
reklama
wiolka5 -super są twoje dzieciaczki u mnie też jeden potwierdzony przez dwóch lekarzy chłopak a drugie nie chce pokazać ale najważniejsze zeby były zdrowe,mam już córcie to jak mi powiedziała że jeden chłopak to aż mi łzy same poleciały tak się cieszyłam ale wiem że się powtarzam ale żeby były zdrowe
mam też prośbe do mam już rozpakowanych i które miały cc jak to wygląda?czy wcześniej są robione jakies badania?jakie jest podawane znieczulenie?
 
Do góry