reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Malena- wow!:-) ty niezle zorganizowana jestes. Ja natomiast zaczęłam zakupy od wózka bo trafiła sie okazja. Pokupowalam dużo ciuszkow od 0-3 i 3-6 ale takich na "wyjścia " czyli sukieneczki itp bo nie mogłam sie oprzeć i myśle , ze mam tego bardzo dużo . Mam tez tylko 5szt body dla dziewczynki do 2,5kg i pare z długim rekawkiem. W Polsce kupiłam rozki, kocyki, reczniczki, posciele i ochraniacz oraz termometr itd.
Ale ogólnie nie mam nic do szpitala dla mnie ani dla dzieci :szok:
A powiem Wam , ze jeszcze tydz temu tryskalam energia a teraz czuje sie jak wieloryb wiec myśle, ze pózniej to już nie będę mieć siły na zakupy .
A jakie kosmetyki dla dzieci kupujecie ? Słyszałam , ze oilatum i sudocrem są rewelacyjne oraz kosmetyki z baby Dream z rossmana.
 
reklama
Malena, no ja też jestem w szoku, ale ta lista dłuuuuuga. Ale pomogłaś mi bardzo :) Masz racje ,trzeba spisac i wykreslac. A nie jak ja poszlam do sklepu po wyprawke i wyszlam z niczym, bo nie wiedzialam w koncu co kupic. A kupowałas przez allegro czy jakąś inna stronkę znalazłaś?
 
Witam w ten piękny, słoneczny dzionek!
Ja dziewczyny nie mam nic dla maluszków. Dwa dni temu zrobiłam dopiero listę, jak czytałam mężowi to był w szoku, że tyle trzeba kupic. Jedynie co to byłam w sklepie z wózkami, bo chciałam obejrzec jakieś bliźniacze wózki na żywo zanim cos konkretnego zamówie. Oczywiście w żadnym sklepie nie mieli dla bliźniaków i tyle co się zorientowałam katalogowo i cenowo.
Dla siebie mam 3 koszule i szlafroczek kupiłam taki o rozmiar większy, aby jak jeszcze podrosnę to się zmieścic i to tyle z moich zakupów.
 
Hej dziewczyny!
Ja dzisiaj pierwszy dzień po szpitalu. Brzuszek bardzo mi twardniał i zostałam na 4 dni w szpitalu pod kroplówką. Teraz będę brać fenoterol i isoptin. Bardzo się cieszę bo szyjka długa na 36 mm:-)

Ja już mam wózek kupiony uzywany, a foteliki przyszły w czwartek. Są piękne:-) Z dużych zakupów zostają więc łóżeczka.

Ja na allegro kupiłam 12 par pajacyków. Czekały na mnie do dzisiaj aby obejrzeć. Fajna bawełenka z George. Jednak jak zobaczyłam rozmiar 56 to wydaje mi się, że za duży będzie dla dzieciaczków. Muszę kupić jakieś siedmio-paki o rozm. 50.

Pikka, trzymaj się do 38 tc. Ja bardzo chcialabym dotrzymać max. do 39.


 
Hej dziewczyny! Jak tam Wam mija dzionek? Mi się zaczął od wymiotów:( Kurczę do tej pory nie miałam mdłosci a od kilku dni coraz bardziej.. Mam nadzieję, że ni będzie coraz gorzej. Wogóle Wy wszystkie już tu zaawansowane, a ja dopiero sam początek.

Malena - rzeczywiscie super opis - trzeba wydrukowac:)

Pikka - jak tam - trzymasz się dzielnie?:)

Jasmina - kupuj, kupuj bo wiesz:)
 
Witajcie Mamusie:-)
Nie pisze zbyt często ale regularnie Was czytam:-)
Pikka,pięknie dałaś rade,Dzieciaczki donoszone,super się spisałaś! Teraz czekamy na relację z przebiegu porodu i zdjęcia Maluchów:tak:
Wczoraj byłam na usg,chłopcy ladnie rosną,ważą 805 i 790 gr więc są tacy można powiedzieć "przeciętni wagowo",wg usg są młodsi o 4-5 dni ale to dlatego,że miałam póżno owulację i dlatego też ważą troszkę mniej. Ale najwazniejsze ze równo rosna;-)
Co do wyprawki to koszula nocne już mam 4 i szlafrok - leżałam już 3 razy w szpitalu więc musiałam już wcześniej kupić.
A dla Bliźniaków kupiłam trochę ubranek,większość w rozmierze 56,dwie sztuki 50 i kilka 62- prawie same pajece,kilka body,śpiochów i kaftaników.
Mam też skarpetki, 4 czapeczki, 2 kombinezony jesienne na wyjście ze szpitala.
Poza tym zamówiłam na Allegro 4 butelki Tommy Tippy,2 smoczki Lovi i nożyczki do paznokci.
Teraz chce kupić drugi rożek,2 ręczniki kąpielowe z kapturkiem,pieluchy tetrowe i flanelowe.
Póżniej dokupie sterylizator mikrofalowy i podgrzewacz. A na koniec zostawiam foteliki samochodowe i wózek. A bujaczki-leżaczki,karuzele i tego typu rzeczy zamówie już po urodzeniu Maluszków.
A łózeczko,materac i pościel już mam.
Ogólnie wyprawkę podzieliłam na rzeczy dla siebie i dla Chłopców.
Acha, a co do wagi to bije wszystkich na głowe,przytyłam 14 kg i mam prawie 120 w pasie przy wzroscie 159 cm:)
Miłego dnia,pozdrawiam;-)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczynki.
Zakupy??? Ja was wszystkie pobije mam po parze bucikow dla dzieci i tyle:) To co ja kupilam, procz tego mam wanienke i takie do powieszenia nad lozeczkiem sloniki i gwiazdki ale te dwie rzeczy dostalam od znajomego z pracy.
Musze pomalutku zaczac zbierac asortyment. Poki co czekam do czawrtku na polowkowe :-)
Lola - tak sudocream jest dobry ale bardziej wysusza niz nawilza a z nawilzajacych to tutaj kupisz bepanthen - bardzo fajnie nawilza, stosuje sie go wlasnie na np zaczerwienienia od pieluszek kolezanka stosowala i zadowolona. A mnie kazano go uzywac po zrobieniu tatuazu - rewelacja kilka dni i zagojone.

Zgredzik - z wozkami racja - pojedynczych zaczesienie a dla blizniakow malo gdzie mozna zobaczyc jedynie na zdjeciach.

Katka - no miejmy nadzieje ze gorzej nie bedzie. Ze swojej strony dodam ze ja nie wymiotowalam tylko mialam okropne mdlosci calodniowe lub calonocne zalezy na jaka zmiane pracowalam ;-) ktore przeszly w 12 tygodniu. A czas ci zleci dopiero co ja bylam w 10 tygodniu a tu juz polowka, zleci szybko zobaczysz
 
Ostatnia edycja:
Palu, będzie dobrze, zobacz Pikka jak ładnie się trzyma, więc i Ty też dasz radę, rozmawiaj z dzieciaczkami aby za szybko z brzuszka wyjsc nie chciały to może posłuchają :) A do tego szpitala to masz iść i leżeć już tam do 38 tygodnia ciąży? Czy tylko dadzą CI sterydy i wyjdziesz do domku?

tylko na 3 dni mam isc

ja wreszcie zaczelam robic wyprawke:))
wszystko zamowilam z allegro pomijajac ciuszki, wozek i foteliki samochodowe
dobrze, ze jest to allegro. nigdzie nie trzeba chodzic:))

a ja wzielam sobie te 3 pizamki
KOSZULA NOCNA CIĄŻOWA DO KARMIENIA ROZMIARY: S/M (2480674522) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
KOPERTOWA CIĄŻOWA koszula do karmienia *MUZZY* r.M (2491125027) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Kropeczka, teraz mówisz przeciętne a w ostatnich tygodniach mogą urosnąć tak, że chodzić nie będziesz mogła :)
Co do wyprawki to też sporo już masz, oj muszę się migusiem wziąć za wszystko, bo ja to mam tylko ciepłe kombinezoniki, niedrapki i buciki, plus jeszcze jakies inne ubranka, ale to nie do szpitala.
Oooo a trzeba koniecznie kupować ten linomag itp? Mi koleżanka powiedziała, że np kosmetyki ziajki są dobre. Co o tym myslicie?
 
reklama
do pupy mam alantan i wczesniej przy synku też tylko tego używałam. Zresztą ktoś tez mi tak doradził i faktycznie się sprawdził. Sudokrem miałam próbkę ze szpitala i jakoś zachwycona nie byłam. Do kąpieli najlepsze oilatum chyba ale też tylko małe opakowanie promocyjne miałam więc szybko poszedł ;) później hippa używałam do kąpieli i oliwki po i było ok :tak:
jasmina możesz spróbować ziajki, czemu miałyby nie być fajna. Czasem nie warto przepłacać jeśli dzieiciakom spasuje:tak: mnie wiele razy przestrzegali tylko przed J&J. Nawet w szkole rodzenia położna mówiła że często uczula.

ja już tam nie chcę za długo się kulać bo jednak większość lekarzy jest zdania że bliźniaki powinny dla ich bezpieczeństwa urodzić się do 38 tc. Później to dla nich staje się niebezpieczne...:-( więc czas mi się kończy powolii, a głupio tak poród wywoływać przy bliźniakach i ciąży od dawna zagrożonej porodem przedwczesnym :-)

majowa mamcia a ty się trzymasz się jeszcze????
 
Ostatnia edycja:
Do góry