reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

sylha faktycznie pokaźny już brzuszek:tak: zgredzik a Twój całkiem malusi jak na 26 tc ;-)

ja fenka brałam od 28 tc kiedy szyjka rozwarła się na 1 cm do tego lutkę dopochwowo i Mg. Twardnienia brzucha miałam od 15 tc ale wystraszyłam się dopiero tym rozwarciem ;-) Sterydy podali mi w 32 tc. Dzieciaki ważyły w 36tc 2250g Tosia i 2400g Gabryś.
Wcale nie chcę czekać z tym porodem do czwartku, po prostu tak czuję... :tak: wolałabym już nawet dzisiaj póki upału nie ma;-) :tak:
 
reklama
Pikka - normalnie bedziesz moim guru w tej ciazy super wynik 37 tydz. Trzymaj sie do czwartku. Super.

Co do wagi to ja mam 3.5 kg plus, brzuch jakbym wzdeta byla ale spodniez pracy juz ciasne, gura tez i cala noc siedzialam w ptwartych a pod gora mialam koszu;lke i tez rozpieta siedzialam bo oddychac nie moglam. Lepiej niech sie pospiesza z ciazowym uniformem bo ciezko to widze po urlopie.
W czwartek mam podgladanko polowkowe juz sie doczekac nie moge. Jade z nadzieja ze trafie na lepszego lekarza, ktory mi wiecej powie o dzieciach niz bedzie zainteresowany poprawna wymowa mojego nazwiska.
Mam pytanko czy farbujecie wlosy???? Ja ma juz odrosty na pol glowy i chce tro naprawic. Poczytalam, podowiadywalam sie od zanjomych i niby moge. Kolezanke jak sie spytala lekarz zapytal co ma macica z glowa wspolnego. Otworze okno zeby nie wdychac i powinno byc ok. Co wy o tym myslicie???
 
Marcikuk - spokojnie farbuj odrost, sporo o tym czytałam i można bezpiecznie farbować włosy ja robię odrost regularnie i moja fryzjerka i lekarz twierdzą, że nie ma żadnych z tym problemów. A z tą wagą to zalezy od wzrostu w końcu to działa wprosproporcjonalnei - inaczej przy 170 cm wygląda prztycie 10 kg a inaczej przy wzroście 160 cm zupelnie inaczej się to rozkłada. I broń boże się nie wymądrzam. Dziś miałam straszną ochotę na losy po porannym spacerku ale odpuściłam, rozsądek zwycięzył:-D

Zgredzik - spoko ten Twój brzuch:tak:

Pikka - teraz to juz bez znaczenia czy jutro czy czwartek - wazne że dzieci donoszone - ale trzymam ckiuki by bylo jak chcesz - jasna sprawa;-)



 
Marcikuk włosy malować możesz, mówią ze do 3 miesięcy nie powinno się, a teraz już nie ma przeszkód. Ja też maluję, nie tak często jak przed ciążą ale jednak.
Zgredzik a ile masz w obwodzie brzuszka cm? Kurde, mój brzuch to stanął w miejscu, nic się moim zdaniem nie powiększa :(
Pikka może głupie pytanie zadam, ile potrzebnych jest koszul "nocnych" dla kobiety w szpitalu. Moja koleżanka kupila 5 i ciągle twierdzi że za mało. A kupowałaś pieluszki z wycięciem na pępek dla maleństw?
 
Dzięki dziewczyny:-D:-D:-D również uważam,że nie jest aż tak duży jak na moje małe wielkoludy:-D:-D,
A co do wagi :-Dto ja Was pobiję:-Dę mam +9kg, no ale prawie 1,5kg to moje szkrabki
 
jasmina ja mam 3 koszule do szpitala, z czego jedna do porodu. No chyba żebym tam bardzo długo była to każę mężowi wypraną przywieźć. Ostatnio tyle miałam i było ok. Później one się średnio przydają, przynajmniej ja takich nie lubię... Na początku jak dużo karmiłam to w nich w domu spałam później zalegały w szafie.
Ooo widzisz o tych pieluszkach nie pomyślałam:no: ostatnio przy synku faktycznie takie miałam ale to były happy... teraz mam pampersy a one takiego nie mają... a są lepsze jak dla mnie niestety. Więc wycięcia nie będzie choć by się przydało...

oj ten 37 tc to żaden wyczyn;-) dziewczyny tu lepsze wyniki miały ;-)
 
Pikka - ja marze o 37 tc i niczego więcej nie chce:tak: tzn nie zupełnie - chcę cc oczywiście:-)

Pieluszki tez pampers kupię te w kremowym opakowaniu podobno są faktycznie najlepsze i wiele mam to potwierdza. Do szpitala mam na razie jedną koszulę, muszę jeszcze jakaś dokupić ale wyprawka powoli robi się kompletna, uff troszkę tego było na liście. Ciekawe czy do szpitala można mieć torbę na kołkach - nie mam innych w domu:szok:
 
Hmmm czyli muszę dokupić koszulkę jeszcze jakąś bo też mam jedną. Co do wyprawki, to nie wiem od czego zaczać i jak się za to zabrać. Wchodzę do sklepu, nagle w glowie mi się kręci jak widzę to wszystko co tam jest i wychodzę, bo konczy się na tym, ze nie wiem po co przyszłam. i juz teraz nie wiem co jest potrzebne a co nie :(
 
reklama
Jasmina - każdy ma swój patent ale grunt to jakoś dobrze zorganizować ja zaczęłam od wypisania rzeczy dla dzieci które będą niezbędne do szpitala (ubranka, rożki, kocyki, ręczniczki z kapturkiem, pieluszki, czapeczki, niedrapki) następnie osobna lista to laktator + ten cały osprzęt (butelki, smoczki, wkładki, maść na brodawki, majtki poporodowe, wkłady poporodowe, ręcznik, koszula, szlafrok, klapki pod prysznic, żel do higieny intymnej, itd itp) na mojej liście były również worki do dezynfekcji w mikrofali gdybym potrzebowała w szpitalu to jedyna opcja. Potem wykreślałam poszczególne rzeczy. Kosmetyki dla dzieci też są ważne jak kupowałam mustele w promocji dostałam w nim zestawik kosmetyków dla dzieci taki akurat do szpitala. Mam rozmiary głownie 50 ( głownie kupowałam przez internet) pajacyki już różnie rozmiar raczej 56 Nie mam tego nie wiadomo ile myslę, że dla każdego maluszka mam po 8 bodziaków i 6 pajacyków + kaftaniki i spodenki z szeroką gumeczką nieuciskową. Czapeczek mam troszkę, skarpeteczek w H&M kupiłam z bawełny organicznej nieuciskowe. Także naprawdę bez szaleństw.
Kolejna lista (ostatnia i wciąż niezrealizowana) to wózek, foteliki, łóżeczka, ochraniacze, materacyki, komoda z przewijakiem, wanienka to najważniejsze. Krzesełka do karmienia potem. Robi się z tego i tak całkiem spora lista tak więc lepiej to powoli w miarę możliwości kupować. Nie kupuje żadnych pajacyków welurowych ani polarowych bo to sztuczne jest więc stawiam tylko na dobrą bawełnę. Zwracajcie uwagę na wycięcia przy szyjkach w niektórych są tak wielkie że szok.
Dużo jeszcze muszę kupić ale po kolei, mam nadzieje, że ułatwiłam sprawę.:tak:
 
Do góry