reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Pikka- Ty to sie naprawdę super trzymasz . Z tego co pamietam to chyba ty właśnie balas sie o poród przedwczesny co ? Jakim cudem udało ci sie tak długo donosić ciążę ?

Ja od 10 dni mam Twardnienie brzucha w ciagu dnia kilka - kilkanaście razy. Byłam u gin pare dni po tym kiedy sie zaczęły i ponoć wszystko wyglada super z szyjka itd. A czy Wy tez tak mialyscie lub macie z tymi twardnieniami?

Ja słyszałam , ze Ziaja jest ok a bardzo polecają wszyscy baby Dream z rossmana i właśnie odradzaja Johnsona
 
reklama
lola ano bałam się że nie dotrwam a tu taka niespodzianka :-) Ostatnio dużo leżałam no i na lekach byłąm cały czas. Teraz jak odstawiłam to widać duuużą różnicę. Brzuch twardy co chwilę, wieczorami nawet regularnie co kilka lub kilkanaście minut.
a z tymi twardnieniami to muszą oznaczać coś złego. One normalnie się pojawiają i to żadna patologia. Ja w pojedyńczej ciąży miałam już po 20 tc ale w liczbie nie przekraczającej 10/dobę. W bliźniaczej macica bardziej reaguje więc i tych twardnień może być więcej. Jeśli szyjka nie wariuje to pewnie nic się nie dzieje. Więcej odpoczywaj to będzie lepiej.
 
witam
hej kropeczka1983 nie jesteś sama bo ja też 10 na plusie jestem i co wizyte to 2 do przodu a cm niższa jestem od ciebie
mam też pytanie odnosnie tacierzyńskiego czy wiecie jak to jest przy bliźniakach czy to tez się wtedy należy podwójnie
 
Pikka - Ty masz termin na czwartek, tak? Będę trzymac kciuki z całych sił!!!
Jasmina - ja kupowałam i przez internet (allegro) część rzeczy na www.4yourbaby.pl
Lola216 - też słyszałam, że oilatum jest super bo potem już nie trzeba oliwką smarować ale mnie osobiście urzekl zapach komsmetyków Hipp taki pudrowy delikatny - super i wiem, że sa dobre. W Jonsona to ja raczej też nie pójdę.
Zgredzik - z wózkami jest masakra zgadzam się-(
Katka - gdzieś czytałam, że pd 10 - do 12 tc jest najwyższe stężenie HCG stąd Twoje nudności - niedlugo minie.
Kropeczka - widzę, ze Ty też z tych wyrośniętych jak ja:-D
Aga2513 - przyslugują 2 tygodnie tacierzyńskiego

Dziewczyny ja dzisiaj mojemu mężowi napisalam gdzie ma po porodzie po koleji jechać z jakimi kwitami włącznie z numerami telefonów i w jakich godzinnach są czynni - mam na mysli głównie Urząd Stanu Cywilnego aby zarejestrować dzieci. Wiem jestem walnięta ale co ja poradze taki już mój urok:-)

Byłam też u położnej pogadać mam sie pokazać po 30 tygodniu.

 
aga uwierz że ja całą ciążę w strachu żyłam i też zazdrościłam dziewczynom po 30 tc:tak: ale jak widzisz da się, więc głowa do góry!!!:tak:
malena termin na czwartek to ja mam przez siebie wymyślony:-) prawdziwy mam na 14 sierpnia ;-)
ja też bardzo lubię hippa;-)
 
Pikka, Aga, to naprawdę super tak długo wytrzymac - ja jestem na początku a już się boje... w dodatku trojaczki.. podobno 35 tydzien to wyczyn olimpijski...
 
Witajcie, widzę, że dominuje zakupowy temat:-)ja nie mam jeszcze nic, ale po przeczytaniu Waszych postów zakupiłam przez neta pakiet proszku do prania.Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji, to przy córci też używałam hippa do kąpieli i czasem na pupę, bo jak się nic nie działo, to nie używałam niczego, a jak była odparzona to pomagała mąka ziemniaczana. Ale zaopatrzona byłam też w krem Alpika, którego do dziś używamy w miarę potrzeby. Oliwki też nie używałam, bo nie było takiej potrzeby. Co do Oilatum i innych emolientów, to panuje zasada, żeby ich nie używać niepotrzebnie, tzn. jak się nic nie dzieje ze skórą, bo jak się już zacznie dziać, a skóra się przyzwyczai, to już totalnie nic nie pomoże.
 
reklama
Pikka - a moze ty w tej grupie nieliczbnej co do terminu wytrwa? A w ogóle to da sie przenosic blizniaki??? Slyszalyscie o czym takim??? Kurcze dziewczyno nie wiem jak ty to robisz majac jeszcze w domu 3-latka, ze brakuje ci w sumie 3 tygodni do trminu. Brawo!!
 
Do góry