reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Lilly to widze że takie same pory karmienia mamy:-D

Agata88 na moje maluchy juz coniektóre ciuchy za małe i zaczynam im zakładać 62.U nas najwięcej kasy idzie na mleko Bebilon ale mamy problem bo mała ma po nim zatwardzenia i zastanawiam sie czy istnieje inne mleko które zlikwiduje ten problem:confused:Też bym chciała żeby maluszki już zaczęły gugać póki co mamy pierwsze uśmieszki:-D
 
reklama
Anuśka no to fajnie się nam złozyło z tym karmieniem :-) U nas też problem z zaparciami,zwłaszcza u młodszej:-(własnie jej brzuszek niedawno masowałam.Mieliśmy kupować albo pre nan albo bebilon nenatal premium i jedziemy na bebilonie nenatal i tez problem z kupami.Ale dziś przepajałam sporo glukozą i herbatką koperkową hipp i jakby troszkę lepiej.Jak tak dalej bedzie to trzeba będzie zmienic mleczko.
 
Lola216 moje "maleństwa" ważą ok 350g są już bardzo podobne wagowo a byla na początku różnica, dziewczynka wciąż jest mniejsza ale już się to wyrównało
Nooo tez sie cieszylismy z mężem jak nam gin potwierdził zwlaszcza, że jutro mamy rocznicę ślubu więc miły prezent nam zrobił:-) A oba maluchy aktualnie ulożone główkowo a do porodu jeszcze 100 razy się obrócą i zmienią pewnie. Oby przed porodem się tak nie ustawiły bo u mnie w grę wchodzi tylko cesarka

:szok:
Sylha
- kochana tobie rownież bardzo dziękuję za kciukasy:-)

Ankos25 to się nastresowałaś wczoraj biedna na szczęście wszystko ok, ile wazyły Twoje maluchy ok 20 tc?

Dziewczyny ile ważyły wasze kruszynki ok 20 tygodnia - lekarz powiedział, ze wagowo te moje są spore:szok: ale że to może jeszcze się zmienić.

Anuśka25 dzisiaj mój gin też przepisał mi preparat na anemie nazywa się Tardyferon i podobno swietnie działa. Ile mają Twoje dzieciaczki już? około miesiaca chyba jeśli dobrze kojarze fakty z nickami z forum, i już rozmiar 62:szok:?
Lilly rodziłaś silami natury z uwagi na ułożenie maluszków czy taka decyzja lekarza była?
Z tymi pampersami tak z 10-12 szt na dobę na jedną to wierzę, że Ci schodzi i się po paru tygodniach robi z tego niezła ilość, takei są fakty dziewczynki i nas to też czeka:tak:
 
Malena- a dlaczego Tobie tylko cesarka wchodzi w grę?!?!?! Ja też się z tym faktem liczę....pewnie,że się jeszcze pokręcą, moja mała jest głowkowo też a mały miednicowo

Dziewczyny chodziłyście na szkołę rodzenia?!?!?!Ja się ciągle zastanawiam czy pójść.......
 
Malena- to chyba ważą tyle co zazwyczaj w tym tygodniu. Moja bratowa wczoraj była a jest tak jak ja w ciąży i jej ważył 340g. Ja ci dzis po badaniu napisze ale myśle , ze chłopczyk moze nawet wiecej ważyć bo w 17.t6d ważył aż 250 g a mala 156g.
Sylha- mnie tu położna zapisała na jakieś sesje informacyjne dla bliźniąt . Nie wiem co tam będzie ale mam być z mężem i to są 2 spotkania po 2 godz
 
Witam,

i u mnie termin porodu zbliza sie wielkimi krokami:szok: Ciagle do mnie nie dociera ze to juz niedlugo i z zapartym tchem czytam pierwsze zmagania zycia codziennego swiezo upieczonych mam blizniakow. Tak jak pisalam wczesniej, czym blizej porodu tym czesciej tu zagladam. Teraz czytam na biezaco :-) Wiecie co, najbardziej sie obawiam jak sobie dam rade z trojka dzieciaczkow, kiedy trzeba bedzie np. nakarmic maluchy a starszy bedzie sie domagal mojego towarzystwa. No bo jak tu nie patrzyc to tez jeszcze male dziecko.
Martwie sie tez ze bedzie z przedszkola przynosil bakcyle a wtedy to prawdziwy szpital w domu! Powiedzcie mi dziewuszki, ktore maja starsze dzieci, czy nie posylaliscie ich na poczatku do przedszkola ze wzgl. na ewentualne choroby??

Sylha, ja nigdy nie bylam w szkole rodzenia, ale to dlatego ze w rodzinie duzo dzieci, przez pierwszy roczek kąpalam z bratowa jej synka, opiekowalam sie tez jednym niemowlaczkiem za kase i jakies tam ogolne pojecie mialam. A co do porodu no to szlam na zywca:-D No ale jakbym miala mnostwo obaw to pewnie bym sie wybrala do takiej szkoly.

Mnie znow chorobsko dopadlo :-( Od 2 tyg. bezskutecznie walcze z zapaleniem zatok. Jutro ide do lekarza i chyba znow nie obedzie sie bez antybiotyku :(

Pozdrawiam, milego dzionka!
 
Malena_ przez całą ciążę wszystko wskazywało,że będę miała cc bo miałam bardzo dużo obciążeń zdrowotnych,ale lekarze w klinice gdzie rodziłam ostatecznie zdecydowali,że mogę urodzić sn z czego się bardzo cieszę.
 
malena ja też byłam na tardyferonie ale potem zmienili mi na femibion vita ferr i wydaje mi się że lepiej go przyswajam. sprawdzałam moje usg i nie mam z 20 a z 22tc. wtedy maluszki ważyły 530g i 540g.

agata, anuśka dzieci rosną wam jak na drożdżach! super:-)

sylha ja nie chodziłam do szkoły rodzenia i tak jak majowa mamcia idę na żywioł podczas porodu ;-)a doświadczenie z małymi dziećmi mam duuuże wiec tym jakoś strasznie się nie martwię (choć swoje to całkiem co innego i 24h/d) jedyne czego muszę się nauczyć to kąpanie. nigdy całkiem sama tego nie robiłam, tym bardziej nie kąpałam noworodków :szok:

majowa mamcia życzę powrotu do zdrowia! i oby obyło się bez antybiotyku!
udanych wizyt życzę!
 
Sylha u mnie tylko cesarka wchodzi w grę bo jestem niska i drobna i lekarz powiedzial, ze musi byc cesarka. :angry:
Poza tym ja się panicznie boję porodu naturalnego i podziwiam dziewczyny, które piszą, że idą na zywiol, prawdziwe twardzielki. Zapisałam się od polowy lipca do szkoły ale nie wiem czy jest sens - wciąż sę zastanawiam ale pewnie pojadę zobaczyć jak to wygląda i o czym mówią. Tym bardziej, że znalazłam weekendowo więc to mi pasuje bo w tygodniu mąż jest zabiegany i wraca skonany.
Lola216 a Twoja bratowa też jest w ciaży blixniaczej? Napisz koniecznie jaka waga jest Twoich bo jestem ciekawa czy te moje takie duże faktycznie sa. A i oczywiscie czekam na wieści jak usg:-)

Lilly - podziwiam za dużą odwagę aby rodzić sn ja to taki tchórz jestem widzisz:-)

Ankos dzieki serdeczne za sprawdzenie wagi, myślę, że Twoje też spore - ciekawe z jaką wagą się urodzą? A Ty jesteś wysoka czy raczej niska i drobna jak ja?

Majowa mamcia - trzymaj się i nie daj zatokom, może to alergia, mąż mój ma często takie stany i okazuje się, że pomagają leki na alergię. :tak: Jak się czujesz? Dużo przytyłaś w ciaży?

 
reklama
Malena- moja bratowa jest w pojedynczej i ma termin porodu na 3 dni po mnie :-) ja pewnie i tak będę szybciej i tez bardzo chce cesarke.
Jak porównuje do innych dziewczyn co miały polowkowe to 350 g to normalna i z tego co pamietam to Sylha pisała ze jej dzieci w 20tc ok 370g :-)
Jadę właśnie na wizytę niestety bez męża i trochę się boje bo zawsze jestem taka rozstrzepana i nie mogę się skupić co do mnie mówią a co dopiero po angielsku :/)
 
Do góry