reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

malena ja przy wzroście 169 z wagą normalną sprzed ciąży 55-56kg to nawet nikt nie chce się zgodzić na cc. więc czekam na sn.
 
reklama
Lola- córcia 361g synuś 378:-), o której masz wizytę?!?!?!?!?I nie trzepaj się tylko słuchaj co ciekawego u maluszków!!!!!:-)

Ja właściwie jeszcze nie ustalałam nic z ginem na temat porodu- jeszcze jest czas na to, a z tą szkołą rodzenia to się zastanawiam, bo też mam jako takie doświadczenie z maluszkami oprócz kąpieli, ale myślę takie coś przychodzi naturalnie wraz z poajwieniem się na świecie maleństwa a w naszym przypadku 2, także to też jest znowu inna bajka aniżeli jeden dzidziuś......poza tym niektóre moje koleżanki po szkole rodzenia stwierdziły, że przy SN to i tak jest inaczej aniżeli jakieś ćwiczenia...
Malena- mówisz od połowy lipca się zapisałaś hmmmmm ja jakoś nie czuję tej potrzeby i się ciągle zastanawiam czy dzwonić do mojej rejonowej położnej......
 
Malena a Ty jakie masz "wymiary" ze Cie spisuja z gory na cesarke??

Ja mam 163 cm wzrostu i waga sprzed ciazy 57 i nikt cesarki z gory nie zapowiada :-( A przy pierwszym porodzie mimo naciecia niezle mnie porozrywalo. Jestem drobnej kosci i ogolnie z wygladu (mowie nadal o stanie sprzed ciazy), polozna zszywala mnie potem ze 40 min, do tego zle i potem jeszcze po miesiacu musialam chodzic do szpitala na smarowanie bo zrobilo sie tam zywe mieso:baffled:
Teraz waze juz 73 kilo :szok:

Na mnie tez dziala taki jeden lek dla alergikow na zatoki, fixonase bodajze, ale w ciazy nie wolno go uzywac bo jest lekiem sterydowym wiec lipa.
 
Sylha to twoje jeszcze większe niż moje:-) Zapisalam się do szkoly od polowy lipca i pewnie pojdę zobaczyć biorąc pod uwagę, że nie mam żadnego doświadczenia przy maluchach może mi się przydac. Inaczej dziewczyny co już znają temat.
Majowa mamcia mój lekarz zapowiedział u mnie cc właśnie dlatego, ze mam 160 i waga sprzed ciąży ok 53kg. Jakw idac to kwestia bardzo idywidualna a jak się sprawy potocza czas pokaże, na razie o tym nie myslę i pewnie w skrajnych sytuacjach po prostu jak automat wykonuje się to co każą i się rodzi naturalnie.
A z tym porozrywaniem to naprawdę współczuje - ale tak sie kończą porody sn u takich drobnych babek jak My własnie. A 16 kg przytycie to takie powiedziałabym normalne raczej w ciąży blizniaczej najważniejsze, że dobrze się czujesz i dzieci się prawidlowo rozwijają a ciałko się zrzuci po porodzie szybko:tak:

A ten lek co męzowi tak pomaga to claritine ale nie wiem czy to nie jest antybiotyk.
Majowa mamcia Ty łykasz fenoterol rozkurczowy czy bez wspomagaczy jesteś?
 
Majowa mamcia to aż miło czytać, że bez wspomagaczy, zwykle dziewczyny w ciążach blizniaczych są zmuszone brać fenoterol i inne wspomagacze. Ja też mam już zkaupiony i obym nie musiała po niego sięgać:tak: Póki co jestem dobrej mysli i odpukać oby tak dalej szło:-)

 
Sylha u mnie też tylko cesarka wchodzi w gre ale pierwsze rodziłam sn poród ogólnie nie był zły ale zostało mi łożysko i dopiero po 10dniach dostałam krwotoku uczucie straszne
 
reklama
Do góry