reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

normalnie jak zaszaleje za te 68 zl to mala bania
u nas bez oplat to przekracza ta kwota 504 zl
ale niewiem czy oni biora pod uwage kredyt na mieszkanie i czynsz bo juz o innych oplatach nie wspomne ale chociaz te podstawowe
 
reklama
Tak to jest,dziadostwo i tyle bo pijakom to dają zapomogi,a normalnym ludziom na dzieci nic nie dają.A nie daj Boże jak dziecko zachoruje,sama zobaczysz ile na leki sie wydaje.Jak Nikola chora to 200zł nie moje w aptece a czasem bywało wiecej.Jak miała 8 miesięcy i mocno sie pochorowała to w ciągu kilku dni wydaliśmy 600zł na leki i nikogo to nie obchodzi czy masz czy nie,a na pomoc od państwa nie ma co liczyć i te małpy w rządzie narzekają,że mały przyrost ludności.Tylko ciekawe jak kobiety mają rodzić duzo dzieci jak mało kogo na to stać.
 
Agata my chrzciliśmy teraz 11 marca , maluchy miały po 3 miesiące i powiem szczerze że było super...dzieciaczki spokojne, przespały w wózku mszę, obudziły się na polewanie główek ale nie krzyczały ani nic , potem znowu w wózku do końca mszy, mała nam się obudziła ale leżała grzecznie ...ponieważ mieliśmy obiad w restauracji to maluchy i tam były spokojne, jak były nakarmione to spały a jak nie spały to obserwowały wszystkich którzy podchodzili do wózka ;-)
z tego co wiem też od koleżanek i znajomych to lepiej ochrzcić jak są mniejsze dzieciaczki bo jest większa szansa że prześpią całą ceremonię, a taki większy maluszek to może się już niecierpliwić i marudzić - ale to wiadomo że też zależy od dziecka...nasze np to już w połowie zdjęć u fotografa odleciały i za nic nie chciały się obudzić ;-)
 
dzieki dziewczyny!
co do becikowego itd to faktycznie jest to skandal...same powiedzcie na co to podstawowe becikowe starczy przy blizniakach?raczej ciezko za to cala wyprawke kupic nie wspominajac potem ile na mleko itd...bo wiadomo jak to z karmieniem piersia a tu jeszcze dwojka...to kiepsko to widze.A to mleko raczej tez tanie nie jest.I tak jak mowicie maja gdzies czy jeszcze ktos ma kredyt,brak pracy itp...Ja tylko moge Bogu dziekowac bo nie ukrywam mam stabilna sytuacje plus duza pomoc od rodzicow w razie czego a i tak sa momenty kiedy sie martwie jak to bedzie.Wiec wspolczuje bardzo tylko sie zastanawiam czy w naszym kochanym Panstwie kiedys to wszystko sie zmieni...
 
hej dziewczyny tak was czytam z ukrycia bo jakoś nie mam weny pisać. Chyba ostatnio mam doła w piątek przebeczałam pół wieczoru. Martwię się czy dam rade sobie z 2, mój mąż planuje zmianę pracy gdzie w domu będzie tylko w wekendy chociaż teraz też nie ma zbyt dogodnych godzin pracy wyjeżdża o 9 wraca o 19. Moja mamuska akurat jak bede rodzić będzie musiała być w pracy. Teściowa też w pracy do tego bała bym sie jej dać dziecka ma zbyt panicznie nerwowe ruchy. Ehh:baffled:
 
dzidka dla pocieszenia powiem Ci,żebys otarła łzy bo dasz rade,a dlatego,że będziesz musiała.No więc u mnie zapowiada sie jeszcze nie ciekawiej.Po porodzie mój mąż znów będzie musiał wykonywać delegacje 3 tygodniowe i tylko 4 dni w domu i tak w kółko.Czyli będę go widywała tyle co nic.Także na moje barki spadnie wychowanie trójki dzieci,a pomocy nie będę miała żadnej dosłownie żadnej.Także jak widzisz sama mam gorszą sytuacje od Twojej.Dasz radę kochana,głowa do góry:tak::-)

Dziewczyny tak się zastanawiam co tam u Asi,czy jej maluszki nadal w brzuszku czy już urodziła,bo ostatnim razem pisała,że lekarze planują wyciągnąć maluszki w ciągu tygodnia,a potem już nic się nie odezwała.
 
Witam się dziewczyny,

Rzeczywiście poleska biurokracja i reforma prorodzinna jest porażająca!!!!!!Ja mam sąsiada alkoholika, który przepił dosłownie wszystko nie interesując się dziećmi- dostaje zapomoge z gminy na dzieci- dalej to przepija, oprócz tego ma wszystkie media, podatek opłacony- no i poco się ma chłop szczypać?!?!?:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:A my nic tylko żyły się wypruwamy i i tak jesteśmy zdani tylko na siebie, bo te 68zł to naprawdę majątek!!!!Poza tym np. w Niemczech leki wypisane na receptę dla dziecka są za darmo!!!!

A powiedzcie mi do obliczenia tego czy się zasiłek należy czy nie bierze się kwotę netto czy brutto zarobków?! I jeżeli ja np. jestem teraz ciągle na chorobowym to moje zarobki też biorą pod uwagę?!?!?
 
reklama
wiem dziewczyny ze sa wazniejsze tematy tu poruszane...ale wrrr stalo sie to czego myslalam ze juz unikne...pojawily sie wlasnie pierwsze rozstepy:( w kolo pepka tak jak myslalam no ale moja skora i tak uwazam ze byla dzielna w koncu kobiety w pojedynczych ciazach maja rozstepy.No nic bede walczyc po porodzie zeby dojsc z nimi do ladu bo nie ukrywam ze zamierzam jeszcze nie raz w bikini wyjsc no chyba ze tak obwisne cala po porodzie ze mi sie odechce.Niby nic a jednak dola sie lapie jak sie pojawia...i to na ostatniej prostej....
 
Do góry