reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Moniek u mnie w ciazy byl i jest luz, ale po porodzie byla masakra... takze naprawde Ci wspolczuje:baffled: Ja stosowalam wszystko jak leci:-D Ale wlasnie dobrze, ze uzywasz jednoczesnie masci i czopkow, bo tylko tak trwale mozna sie tego cholerstwa pozbyc :baffled: Bidulka
 
reklama
Moniek mi wylazł po pierwszym porodzie,nic mnie tak nie bolało jak to cholerstwo,nawet zaczęłam krwawić z tego miejsca,maść mi nie pomagała więc przestałam stosować,w tej ciąży luzik,współczuję Ci bo wiem jak to boli:no:
 
Anuska mnie tez tak sie wydawalo czesto, jak jeden dzidzius byl obrocony glowkowo a drugi miednicowo,wtedy ten co byl glowka w dol dawal mega popalic, a tego drugiego slabiutko czulam, a pozniej sie przekrecil i doznalam szoku:szok::-D

Manila29 ta opieka nad zonka po porodzie jest platna 100% ?? Super sprawa generalnie, musze zrobic zwiad w kadrach:D

Enaflo juz sie martwilysmy o Ciebie;) Ale fajnie sie trzymasz, tez bym tak chciala. 36 tc Ci stuknal, a Ty caly czas się trzymasz, niezle naprawde. Lezalas na Polnej? Jakie wrazenia??

Donka moje maluchy juz tak nie szaleja jak kiedys, kiedys dawaly ognia konkretnie, teraz mi sie wydaje, ze sa znacznie spokojniejsze i uaktywniaja sie najczesciej w okreslonych godzinach, tak 3-4 x dziennie po 1h-1,5h. Lekarz mowi, ze to normalne, ze maja coraz mniej miejsca i teraz te ruchy to raczej przeciaganie i rozpychanie, koniec z fikolkami. Wy tez tak macie/ mialyscie?

tak mi sie wydaje ze 100% platna, moj maz otrzymal to przy moim wypisie ze szpitala (wypisuje szpital)
 
tak mi sie wydaje ze 100% platna, moj maz otrzymal to przy moim wypisie ze szpitala (wypisuje szpital)

Nie sądzę żeby opieka była 100% płatna, poniżej informacja od ZUS ( w tym czasie ojciec pobiera zasiłek opiekuńczy)

Zasiłek opiekuńczy przysługuje przez okres zwolnienia od pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki, nie dłużej jednak niż przez 60 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad zdrowym dzieckiem do lat 8 i chorym dzieckiem do lat 14, albo 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad dzieckiem w wieku ponad 14 lat lub innymi chorymi członkami rodziny.

Zasiłek opiekuńczy przysługuje w wysokości 80% wynagrodzenia stanowiącego podstawę wymiaru zasiłku
 
Witam nowe mamusie w postaci 3w1:)

Dołączę się do Waszej dyskusji o płatności podczas opieki nad żoną, zgadzam się z toliveistodie. ​Z tego co mi wiadomo to nie ma zasiłku opiekuńczego płatnego 100%:no::no::no:
 
Agatko777 -mam nadzieję że maluszki silne i zdrowe. Gratulacje dla Was i życzę dużo zdrówka :-)

A za pozostałe mamuśki trzymam kciuki! Mamusie w ciąży mnogiej powinny dostać jakieś medale za siły i wytrwałość :-) Jak przyjdzie czas to dostaniecie najpiekniesze na świecie nagrody. Dzieci dają niesamowite szczęście.A bliźniaki podwójne.

Moje maluchy skończyły dzisiaj 4 tyg. Dzisiaj byłam z nimi u pediatry, przytyły równy kilogram od urodzenia i ważą po 4kg. Konrad waży parę deko więcej. No i w 80% karmię piersią ku mojemu zaskoczeniu, bo myślałam że nie będę miała pokarmu. Ale już wkrótce planuję coraz częściej dawaj butlę.

Dobrej nockii :))
 
Z tą opieką mi też się kojarzy 80%, ja dziś juz w pełni rozbudzona bo przyzwyczajona do wstawania o 5 w szpitalu:-D
tak Yummy_mummy_82 leżałam na polnej najpierw dzień na oddz. porodowym jak mnie przyjęli i zwiedziłam salę porodową ;-), podali maluszkom na płucka i po dniu przekazywali na dalszą obserwację na położniczy ale było duże obłożenie że szybciej znaleźli miejsce na oddz. niepłodności, na szczęście na salę z dziewczynami które po latach starań przyszły już rodzić, zresztą mieli też sale z noworodkami bo jakiś remont mają trochę i tak na ten oddział różnie kierowali,
ale ile historii się nasłuchałam tych dziewczyn to serce pęka, z łóżka obok dziewczyna po latach starań i inseminacji w 25 tyg urodziła kruszynę 0,8 kg to płakałam jak bóbr:-(
walczmy o każdy dzień i cieszmy się z niego
mój suwaczek troszkę mi do przodu pokazuje o 3 dni, tak więc jutro kończymy 36 na początku już mi się nie chciało jakoś poprawić bo to taka mała różnica a teraz to już trochę inaczej się odlicza:)
 
reklama
ja pisze ze 100% bo moj maz tak chyba mial, on ma chorobowe zawsze 100% płatne bez wzgledu ile bierze dni, taka ma prace i takie sa u nich zasady

Myślałam jeszcze o tej płatności 100% za opiekę i faktycznie może ona wystąpić, ale tylko wtedy gdy regulamin wynagradzania w danej firmie to przewiduje. Przepisy mówią o 80% i pracodawca nie może wypłacić mniej ale więcej tak:tak::tak:, jednak bardzo rzadko się to zdarza. widocznie u Twojego męża w pracy tak właśnie jest.:) Ale mu dobrze pod tym względem:)
 
Do góry