reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

donka urodziłam w 34tc , zuzia miała 2500g, szymek 2200g i tak na prawdę w ostatnich tygodniach ciąży maluszki najszybciej przybierają - także sie nie martw , mi robili tydzień przed porodem usg i wychodziło że sa mniejsze a poza tym na usg to zawsze wychodzi waga szacunkowa :-) moja zuzka ma tak duża główkę że zawyżała wagę bo przed samiutkim porodem wychodziło że będzie ważyć 2700g! :-)
 
reklama
Witam
Jestem tu nowa i też będę mamą bliźniaczek.Ciąża jest dwuowodniowa-jednokosmówkowa,ale całe szczęście ciąża przebiega prawidłowo,jedyne co mnie martwi to waga dzieciaczków,w 33tyg.ciąży jedna ważyła 1400g a druga 1550g,lekarz mówił żeby się nie martwić bo mieszczą się w granicach tej prawidłowej wagi i do końca ciąży moga dobić do tych 2500g,bardzo bym chciała żeby tak się stało_Obecnie jestem w 34tyg.i modle się żebym jeszcze troche pochodziła dla dobra dziewczynek.Dziewczyny a wasze dzieciaczki ile ważyły lub ważą na tym etapie ciąży?Muszę powiedzieć,że zawsze byłam szczuplutka,a moja pierwsza córcia urodziła się z wagą 2750g,teraz ma 2latka i waży 17kg:-(
donka, w ogole nie zaprzataj sobie glowy, odpoczywaj i zaufaj swojemu lekarzowi, masz jeszcze troche czasu, wiec dziewczyny napewno podrosna. Pamietac trzeba ze blizniaki zazwyczaj sa mniejsze ale szyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyybbko nadrabiaja.
Moj synek ktory dzis ma 2lata i 9mc urodzil sie w 42tc i wazyl 3500, a maluchy urodzilam w 36 i 2tc 2600 i 2800, lekarze powiedzieli ze jak na blizniaki sa olbrzymi, 2 tyg wczesniej wazyli po 2400 i 2200. Tak jak pisze Tossa teraz beda przybieraly szybciej, a Ty zaciskaj nogi.
Trzymam kciuki
 
Donka moje w 31 +3 wazyly 1500 i 1700, wiec bardzo podobnie. W ogole sie nie martw tą wagą- doktorek wie, co mówi, najwazniejsze, zeby dzidzie rosly, jak rosna to jest ok. A co do wagi, ktora pokazuje USG- w dzien porodu mlodej robili mi usg i miala wazyc 2500, a wazyla prawie 3100, wiec USG tez sie myli, czesto znacznie:tak:
 
Dziękuję za odpowiedzi,podniosłyście mnie na duchu,teraz zaciskam nogi i odpoczywam:-)
Lekarz powiedział,że bardzo możliwe że urodzę blisko terminu,bo moja szyjka skraca sie bardzo wolno i wszystko trzyma tak jak trzeba,chociaż dziewczyny ułożone są główkami w dół i czuję jak ta większa toruje sobie już drogę do wyjścia.
Za 2tyg.wizyta kontrolna i już nie mogę się doczekać kiedy zobacze swoje kruszyny,chociaż to taki duży misz-masz,to sam fakt że usłyszę jak biją ich serduszka kochane.
Dziękuję jeszcze raz
 
A jak było u Was z pierwszymi dniami we trójkę?Ja nie wiem jak sobie sama poradzę z trójką dzieci,tym bardziej że Gabrysia wymaga dużej uwagi,jest teraz w takim wieku.Dziewczyny BOJĘ SIĘ,wiem że nikt mi nie pomoże,mąż stara się jak może,ale jak pojdzie na caly dzien do pracy to juz po mnie.
 
Donka u nas lekarze na usg sie bardzo pomylili bo u jedne j 300gr a u drugiej 700 gr, dziewczynki urodzone w 37 tyg z waga 2800 i 3300 a mialy byc duuuuzoo mniejsze :) a u pierwszej coreczki ktora radzilam w PL i ktora mia;la wazyc ok 3 kg a wyszla prawie 4,5 kg to sie dopiero zdziwili :szok:
 
A jak było u Was z pierwszymi dniami we trójkę?Ja nie wiem jak sobie sama poradzę z trójką dzieci,tym bardziej że Gabrysia wymaga dużej uwagi,jest teraz w takim wieku.Dziewczyny BOJĘ SIĘ,wiem że nikt mi nie pomoże,mąż stara się jak może,ale jak pojdzie na caly dzien do pracy to juz po mnie.




przede wszystkim musi byc z Toba ktos kto pomoze, ze mna byl maz, po cc i ciazy bylam oslabiona (7 tyg, w szpitalu, malo ruchu) ciezko dochodzilam do siebie po cc. i nie probuj robic wszystkiego sama, pros o pomoc i nie odmawiaj jak ktos Ci ja proponuje, mi najtrudniej bylo przez 1,5 miesiaca zanim doszlam do siebie i do jako takiej wprawy w opiece nad maluchami,
od stycznia jest 2 tygodnie tacierzynskiego + opieka nad zona po porodzie ( po cc 2 tygodnie) niech maz z tego skorzysta, bedize dobrze!
 
Donka u nas lekarze na usg sie bardzo pomylili bo u jedne j 300gr a u drugiej 700 gr, dziewczynki urodzone w 37 tyg z waga 2800 i 3300 a mialy byc duuuuzoo mniejsze :) a u pierwszej coreczki ktora radzilam w PL i ktora mia;la wazyc ok 3 kg a wyszla prawie 4,5 kg to sie dopiero zdziwili :szok:


co do dni we troje to ja mam jeszcze 3 latke w domu, ale powie Ci ze na poczatku jest duzo latwiej niz np teraz, organizacja wystarczy, masz butelki pod reka, pieluchy , przewijak zapasowe ubranka i to starczy , mluszki beda jadlu i zasypialy, dopiero pozniej robi sie ciezej
 
reklama
Do góry