reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Myślałam jeszcze o tej płatności 100% za opiekę i faktycznie może ona wystąpić, ale tylko wtedy gdy regulamin wynagradzania w danej firmie to przewiduje. Przepisy mówią o 80% i pracodawca nie może wypłacić mniej ale więcej tak:tak::tak:, jednak bardzo rzadko się to zdarza. widocznie u Twojego męża w pracy tak właśnie jest.:) Ale mu dobrze pod tym względem:)

tak jak pisalam, ja mam platne zwykle chorobowe 80% a on od razu 100% , taki plus jego pracy:-)
 
reklama
Witam
Ato moje chłopaki jeszcze w jednym wyrku :p
Zobacz załącznik 428402
Ale kochane chłopaki :-)

jak to mówił mój lekarz - kobietom w ciąży należy odciąć dostęp do internetu :-p

Moja z kolei zawsze zaczyna od "pewnie już pani czytała o tym na forum".....
Mój mówi to samo a nawet śmieje się że ja takie żeczy czytam :laugh2:

laski, agata777 urodziła dzisiaj Jasia i Marcelinke. maluchy maja po 38cm i ważą po 1100, oddychaja sami. mam nadzieje, że nic nie pokręciłam, ale dalej jestem w szoku. tym razem szyjka trzymała, ale agata miała juz bóle parte. jestesmy na tym samym etapie ciąży..i nie wyobrazam sobie, żeby maluchy juz miały sie urodzic..
trzymajcie kciuki za naszą dzilna mame i jej dwie pociechy.
Agatka życze zdrówka i maluchy niech szybciutko rosną żeby były z tobą :-)

Powiedzcie mi czy w prawie 21 tygodniu bolał was brzuch tak po bokach gdzie są dzieciaczki bo u mnie tak jest i nawet czasami nie dam rady chodzić a na wizycie byłam pięć dni temu i wszystko było dobrze powiedzcie co mam zrobić ?:baffled:
 
Mi też wydawało się,że zasiłek opiekuńczy wynosi 100%,ale wyszukałam w necie i już wiem,że jednak nie

Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy?
Prawo do zasiłku opiekuńczego przysługuje osobie, która sprawuje opiekę nad chorym członkiem rodziny i w związku z tym nie pracuje.
Chorym członkiem rodziny może być małżonek, rodzice, teściowie, dziadkowie, wnuki, rodzeństwo, pod warunkiem, jeśli pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym w okresie sprawowania opieki.
W ciągu roku pracownik ma prawo do 14 dni na sprawowanie opieki nad chorym członkiem rodziny innym niż dziecko. Łączny okres pobierania zasiłku opiekuńczego z powodu opieki nad dzieckiem oraz innymi chorym nie może w ciągu roku przekroczyć 60 dni.
Zasiłek opiekuńczy przysługuje pod warunkiem, że nie ma innych członków rodziny mogących zaopiekować się chorym.
Okres wypłaty i wysokość zasiłku
Zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad chorym członkiem rodzinny innym niż dziecko przysługuje przez okres zwolnienia od pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki. Przysługuje nie dłużej jednak niż przez 14 dni w roku kalendarzowym. Łączny okres wypłaty zasiłku opiekuńczego z powodu opieki nad dziećmi i innymi członkami rodziny z różnych przyczyn i bez względu na liczbę członków rodziny wymagających opieki, nie może przekroczyć 60 dni w roku kalendarzowym.
Zasiłek opiekuńczy przysługuje w wysokości 80% wynagrodzenia lub przychodu stanowiącego podstawę wymiaru zasiłku.
 
Oł jeeeeeee.....udało mi się zmienić suwaczek.....bo ja troszkę taki jełopek komputerowy jestem:-)
A w ogóle dzień dobry Dziewczynki, miłego dzionka życzę :-)
 
Powiedzcie mi czy w prawie 21 tygodniu bolał was brzuch tak po bokach gdzie są dzieciaczki bo u mnie tak jest i nawet czasami nie dam rady chodzić a na wizycie byłam pięć dni temu i wszystko było dobrze powiedzcie co mam zrobić ?:baffled:

Miki, ale gdzie dokladnie Cie boli- sam brzuch po bokach czy pachwiny???

toliveistodie
user-online.png
uu mnie jest problem w tym temacie, mamy z mezusiem mega rozbiezne gusta imionowe:p on jest zwolennikiem imion staropolskich, ja raczej nie;) ale umowilismy sie tak samo jak Wy- on wybiera imie dla chlopaka, a ja dla niuni i będzie Zuzanna i Paweł:happy: I wilk syty i owca cała:-)

Dziewczyny a propos tego zasilku 100% to chyba w sluzbach mundurowych jest 100&, coś mi się wydaje. My się na 80% nie zdecydujemy, bo mezus ma jeszcze 40 dni zaleglego urlopu plus 26 obecnego, wiec tak nam sie bardziej oplaci:tak:
 
reklama
Widzę dziewczyny że Maja to mega popularne imię :) Moj mąż nie był przekonany do tego imienia ale na szczęście są dwie dziewczyny - mógł zadecydować o drugim imieniu :D
Ja od zawsze wiedziałam, że jak będzie córcia to będzie Hania....a że trafiły się dwie to druga miała być Basia:-)
Ale Emusiowi Basia nie podeszła to wymyśliłam Maję, bo kiedyś dawno też miałam fazę na to imię.
 
Do góry