reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

toliveistodie

user-offline.png


jesli bedziesz rodzic przez ciecie to po co polozna? ciecie to normalna operacja- chirurg ,anestezjolog @ you ;)

Serdecznie witamy w gronie podwojnych mamusiek
 
reklama
Ostatnio bardzo rzadko tu zaglądam, bo nie mam na nic czasu. Ola non stop wisi mi na szyi, co drugi dzień jeździmy do chłopców i jeszcze ta przeprowadzka :-/ Jestem wykończona fizycznie i psychicznie.

Agata dobrze, ze jesteś w szpitalu. Leż i leż kochana, bo poza lekami to najbardziej może pomóc. Będzie dobrze!!! Moje skarby urodziły się w 28/29 tc i jest ok ale ja mocno trzymam kciuki żeby maluszki poczekały chociaż do 36 tyg.
 
Yummy_mummy_82
user-offline.png
podobno przy karmieniu jednego dziecka można zgubić nawet do 1000 kalorii dziennie:) więc my to co uda nam się przekąsić w ciągu dnia kiedy krótka chwila wytchnienia się zdarzy to raz dwa to spalimy:p poza tym ciągłe noszenie, a nawet znoszenie i pchanie mega wózka ile to kalorii:D hehe... gorzej ze sflaczałym brzuchem, on sam z siebie nie zniknie:p


toliveistodie
user-offline.png
Witamy serdecznie:) dobrze, że dołączyłaś, bo nam się już dużo mamuś rozpakowało i cicho na forum się czasami robi;]
ja uważam tak jak Yummy_mummy_82 , że jak CC to bez sensu położna, ja nie jestem do końca pewna jak będą mi kazać rodzić, bo moja lekarz uważa, że według niej lepiej naturalnie mimo, że jestem pierworódką (na szczęście dziewczyny leżą jedna miednicowo, a druga główkowo, więc jakaś nadzieja jest, a boje się sn, bo w zeszłym roku miałam problemy z omdleniami, zawrotami głowy i całkowitą utratą przytomności i brałam (dopóki nie zaszłam w ciążę) leki na niedotlenienie mózgu (w sumie byłam państwowo na badaniach i żeby było miło to nie dostałam diagnozy tylko przepisano mi leki i okazało się że pomogły, a na ulotce napisane jest, że są na:
Lek poprawiający przepływ krwi w obrębie mózgu oraz metabolizm mózgowy. Hamuje agregację płytek krwi, zmniejsza patologicznie zwiększoną lepkość krwi, zwiększa zdolność do odkształcania erytrocytów oraz hamuje wychwyt adenozyny przez erytrocyty, ułatwia transport tlenu do tkanki mózgowej poprzez zmniejszenie powinowactwa tlenu do erytrocytów. Lek selektywnie zwiększa przepływ krwi przez naczynia mózgowe (zwiększa frakcję mózgową pojemności minutowej serca, zmniejsza opór naczyń mózgowych nie zmieniając parametrów krążenia układowego)
Poza tym mam w stresujących chwilach ciśnienie wysokie i jak byłam w szpitalu to chcieli mnie wysłać na badania, bo samo to, że spędziłam kilka dni w szpitalu spowodowało, że ciśnienie miałam to górne 180:p
 
Cześć,

Chciałabym się z Wami serdecznie przywitać oraz pogratulować wszystkim mamom bliźniąt.

Mam do Was pytanie, czy wykupowałyście położne, wiedząc że będziecie rodzić przez CC? Czy któraś z Was rodziła w Bielańskim w Warszawie?

Ja mam ciążę jednokosmówkową, na szczęście jak na razie wszystko jest ok, dziewczynki rosną równo, a ja nie przybieram jeszcze masakrycznie na wadze :p

Dziękuję za każde wskazówki.
Witaj, ja rodzilam na Madalinskiego i bardzo polecam. Za pierwszym razem SN wzielam indywidualna polozna do porodu, a teraz CC to zdecydowanie polecam polozna noworodkowa do pomocy, np w nocy kiedy bedziesz obolała po cc.
pozdrawiam i zycze zdrowka
 
Claudia nie godz sie na pierwszy porod blizniat SN... Oni sa jacys nienormalni...;/ Niiech sie cos przedluzy z pierwszym dzieciatkiem, czy beda jakies problemy to drugie jest niedotlenione... Przeciez problemy z sercem sa przeciwskazaniem do SN! A nie mozesz tego jakos inaczej zalatwic?
 
Yoummy ma rację, ja też nie chciałabym rodzić sn....nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć z drugim maluszkiem. U mnie jedna Gwiazdka leży główką, jedna dupką, mam nadzieję, ze się obie nie ustawią prawidłowo do porodu. Nie wiem jak to jest w szpitalach, ale czy ciąża bliźniacza nie jest wskazaniem do cc? Moja jeszcze po ICSI i cała zagrożona....muszę się dowiedzieć.....bo szczerze Wam powiem, że całą ciążę nastawiam się na cc.
 
Ja się nastawiam na cesarkę, ale na każdym usg (co 2 tyg) dziewczyny ustawione są inaczej - na ostatnim obie miednicowo. Poza tym jest to moja pierwsza ciąża, w dodatku jednokosmówkowa.

Położną poleciła mi moja kuzynka, która wzięła ją do pomocy po CC - i rzeczywiście tej pomocy potrzebowała przy opiekowaniu się noworodkiem. A my w sumie po dwa...
 
Przepraszam, że się wtrącę ale moim zdaniem zadaniem każdej położnej, która ma akurat dyżur jest pomoc po porodzie jeśli się tego oczekuje i wydaje mi się zupełnie bezsensownym wykupowanie dodatkowej położnej. Ja po cc leżałam jakieś 10 godzin i przez cały ten czas w pokoju w którym leżałam była położna, która musiała podłączać kroplówki i sprawdzać na bieżąco czy wszystko jest dobrze. Przez kolejne dni w szpitalu też położne były na zawołanie jeśli potrzebowałam pomocy. Chyba, że ja tak dobrze trafiłam, ale nie sądzę żeby to był wyjątek ;).
 
reklama
Moniek moja ciąża też była po ICSI i mój lekarz prowadzący (zresztą świetny ginekolog z Matki Polki) od razu mi mówił że ciąża z in vitro jest wskazaniem do cc - także myślę że nie masz co się martwić na zapas ! będziesz mieć cc i już :-)

---
co do wyprawki - kupiliśmy podgrzewacze , dobrze że z aukcji więc w cenie jednego nowego mieliśmy dwa , i póki miałam swoje mleko zamrożone to jeszcze nam się przydawaly ale odkąd są na mm to stoją i mało je używamy bardziej zdaje nam egzamin woda w termosie a żeby nie było mleczko za gorące to w dzbanku mamy przegotowaną zimna wodę i w ten sposób mleczko jest szybciej niż z podgrzewacza ...to taka moja dygresja :-) może się którejś z was przyda :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry