reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Karola79 jak to polozna noworodkowa? Przeciez one sie zmieniaja co dyzur? A moze chodzi Ci o taka od razu po cieciu, przez pierwsze pare godzin, zeby sie wyspac?
W moim szpitalu niektore polozne maja swoja dzialalnosc gosp.i wtedy moga brac takie dodatkowe prywatne dyzury, jest to swietne np na pierwsza noc po cc jak jestes juz na normalnej sali i chcesz sie wyspac lub zle sie czujesz-szczegolnie przy blizniakach, wtedy one sie wszystkim zajmuja. Koszt to ok 300-500pln za 10 godzin
 
będę walczyć o CC, dlatego na poród biorę swoją matkę żeby mogła interweniować kiedy ja zaniemogę... od razu będę mówić co jest z tym ciśnieniem i niedotlenieniem mózgowym, a jak nie to wpadnę w histerię(a to mam opanowane do perfekcji:p), może nie będą chcieli się nade mną znęcać:p

moje dziewczyny leżą od początku tak samo (moja lekarz mówi, że na waleta:p), ale ostatnio po tej akcji ze skurczami jakieś poruszenie tam nastąpiło i jedna z dziewczyn przesunęła się ze środka na prawo bardziej, bo dziś poczułam kopniaka na prawym boku (i w ogóle ta z lewej z mniejszą siłą kopie, więc może w końcu ma więcej miejsca;]). Żeby mi się tylko obie główkowo nie obróciły:p
 
Claudia najlepiej, zeby ten lekarz co Ciebie diagnozowal w kwestii tego niedotlenienia niech Ci wypisze swistek o wskazaniach do cesarskiego ciecia. Powinni to honorowac. U mnie bobasy oczywiscie glowkowo ulozone huraaaaaa;/
 
Witajcie,moje chłopaki byli ułożeni głókowo a miałam robione cc,mój lekarz prowadzący tak zaecydowal i on był przy operacji.Już kiedyś pisalam Wam...na szkole rodzenia dowiedziałam się ze ciąża bliźniacza jest wskazaniem do cc,rodząca ma prawo wyboru jak chce rodzic..

Dziewczyny,z innej beczki-moze któraś z Was miałaby chęc na ubrankia,rożki po moich chłopakach,sprzedam za grosze bo juz mi sie do torby wielkiej nie mieszczą i w reklamówkach zawadzają.Ciuszki mam od rozm 56-68-kaftaniki,body,śpioszki,spodenki,bluzeczki,bluzy,pajace welurkowe i bawełniane,czapeczki na chłodniejsze i letnie dni,skarpetki,ogrodniczki,buciczki,garniturki do chrztu,rożki Całe mnówsto tego w świetnym stanie,mnie zawadza a komuś jeszcze posłuży.Jakby ktos był zainteresowany wyśle zdjecia

2zł/sztuka
 
Ostatnia edycja:
Hejka
nadrobiłam was wkońcu było tego troszke
Powiedzcie mi czy wy też tak miałyście około 20 tygodnia że bolało was podbrzusze,spojenie łonowe i pachwiny bo nie wiem czy mam się tym martwić a wzyte mam dopiero za tydzień w czwartek :blink:
 
ja tak mialam pododbnie w 23 tygodniu ciazy i po usg okazalo sie, ze skracala mi sie szyjka;/ Ale u Ciebie wcale tak nie musi byc- moga to byc normalne objawy zwiazane z rozciaganiem sie wiazadel, niemniej jednak zawsze warto to sprawdzic.
 
miki327 - u mnie podobnie jak u Yoummy, w 19tc brzuch zaczął mocniej boleć, wcześniej czułam takie rozciąganie a wtedy poczułam takie bóle jak na okres mocne. Nie czekałam do kolejnej wizyty tylko poszlam wczesniej i okazało sie że skrócila mi się szyjka z 45mm na 32mm i od tego momentu wylądowałam na L4 z nakazem leżenia.
Ale u Ciebie nie musi to oznaczać nic złego, ale jak masz możliwość to może dobrze żeby lekarz Ciebie zobaczył, bedziesz po prostu spokojniejsza.

Dziewczyny a bliźniaki są superspokojne jak na razie. Płaczą tylko wtedy gdy mają jakaś "potrzebę", więc jak na razie spokojnie daję radę sobie z nimi. Dzieij przychodzi do nas położna na drugą wizytę, no i pediatra też ma przyjść na dniach.
Ai chciałam napisać że pomimo że moję dzieci to kluski jak na bliźniaki, bo ważą ponad 3kg to jak na razie w wiekszości ubranek w rozm. 56 pływają. Więc zakupcie też mniejsze ubranka. Ja kupiłam fajne pajacyki newborn w C&A i rozmiarem są idealne na teraz.
 
reklama
yummy nie chce mi się nawet do tego neurologa iść:/ moja lekarz prowadząca jak się jej pytałam czy muszę mieć kopie karty czy coś, to powiedziała, że wystarczy jak powiem... zobaczymy co będzie. W razie czego i nadciśnienie i niedotlenienie mózgu, może dziewuchy już do końca będą leżeć jedna główkowo, a druga miednicowo (leżą tak już od września czy października;])

karola88
user-offline.png
mam nadzieję, że tak jest... w razie co będziemy robić wszystko co się da, żeby nie rodzić sn, ale z tego co słyszałam akurat w tym szpitalu gdzie będę rodzić robią cesarki bez większych ekscesów

miki3274
user-offline.png
ja miałam mega silne bóle spojenia jakoś tak ok 24tc(chodzić nie mogłam ani z łóżka wstać, trwało jakieś 3 dni może) a szyjka jest silna i twardo się trzyma, aż moja lekarz się dziwiła:p

youstta
user-offline.png
to świetnie, że dzieciaczki nie dają popalić, bo z dwójką to miałąbyś "meksyk" ;]
na szczęście zaopatrzyłam się w rozmiary 50:) sąsiadka po swojej wnuczce, która była wcześniakiem mi poprzynosiła;]
 
Ostatnia edycja:
Do góry