reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

MoniaN - dzieki za informacje :-). A co u Ciebie ????

Tossa- GRATULACJE !!!!! Dotarłaś do mety ;-). Duuuuuuuuuzo zdrówka dla Was. Daj znać jak "dojdziesz" do siebie. :happy2::happy2::happy2:

Ewa - a jak u Ciebie ??

Kolejka się przesuwa :-):-) Teraz Ewcia ,Youstta, Volka a potem my Monia
 
reklama
MoniaN - już doczytałam. Kurcze to nie zafajnie z tą długością szyjki. Masz jakieś zalecenia,prócz leżenia ?? Mój gin wciąż kazał mi zostać na progesteronie ( w Polsce - Duphaston bądź lutelina), pdobno ma takie samo działanie jak krążek na szyice.
 
Ostatnia edycja:
Tossa - gratulacje!!! ale super :))) czekamy na wieści..


karola79 - nic nie mów z tym czasem.., ja patrzę na Twój suwaczek, a Twoje dzieci będą miały zaraz 2 msc, a przed chwilą razem tu narzekałyśmy :-D mi o dziwo teraz czas strasznie szybko leci..

yoummy_mummy - masz rację, dyscyplina i konsekwencja to podstawa. U nas też często Majka "nas sprawdza", a jak co nie po jej myśli robimy to kładzie się na podłodze i wyje, ale nie reagujemy na to bo jak zaczynamy jej cos tłumaczyć to ona jszcze gorzej płacze. Tylko że mój mąż jest stanowczy, ja teraz jak jestem w ciąży to czasami niestety jej ulegam żeby mieć święty spokój.

MoniaN -
a badał Ciebie ten sam lekarz? ja od wizyty w 31t1d mam takie samo rozwarcie 2cm i taką samą długość szyjki - 20mm. Wiem że długość szyjki może różnie wychodzić w zależnści od usg, ale z tym rozwarciem to nie wiem.. Najważniejsze że się nie pogłębia.

ewaw1 -
a Ty już ostawiłaś fenka? Mi lekarz mówił że w 36tc odstawiamy.

walawenderki -
Ty też już jedną nogą w 30tc ciąży

Wg. tygodnia ciąży kolejka na grudzień jest następująca: :-)


1) ewaw - 35t4d
2) volka - 35t2d
3) youstta - 33t5d
 

walawenderki -
Ty też już jedną nogą w 30tc ciąży

Wg. tygodnia ciąży kolejka na grudzień jest następująca: :-)


1) ewaw - 35t4d
2) volka - 35t2d
3) youstta - 33t5d


Youstta - a ja chciałam Cię wcisnąć w kolejkę :-):-) Sorrki Volka - masz pierwszeństwo :-D:-D

U mnie według USG jest powyżej 30 tygodna :-D:-D A torba do szpitala wciąż nie tknięta, co prawda rzeczy leżą naszykowane tylko kwestia spakowania, ale jakoś omijam to szerokim łukiem.
 
asiia_
user-offline.png
nie przejmuj się u mnie cały czas ze wzrostem jakieś szaleństwo, według lekarzy, jedna jest dwa dni młodsza od drugiej, różnice we wzroście od początku miały, teraz powolutku się to zmniejsza, a oprócz tego są 2 tygodnie do tyłu jeśli chodzi o wzrost, ale nadganiają, bo w połowie października jak byłam w szpitalu to były 3 tygodnie do tyłu:) więc nie ma się czym martwić, jak mi lekarz powiedział daj im rosnąć w swoim tempie, jeśli po 20 tc nie zacznie się normować wzrost i według lekarzy będzie coś nie tak to można zacząć leczenie i też będzie wszystko w porządku, dlatego spokojnie:)

Yummy_mummy_82
user-offline.png

AGATA777
user-online.png
wczoraj byłam u lekarza i wód jest sporo, a od dwóch dni nic nie leci, więc jest juz dobrze. A tak sobie myślę, że może faktycznie coś z tym stanem zapalnym było, bo kilka dni temu skończyłam brać globulki na zapalenie i może to spowodowało jakieś zmiany.

A tak poza tym to odkryłam tajemnicę nie ruszania się dzidzi z prawej strony, otóż jej wcale po prawej nie ma. Królowa sobie prawie że na środku leży, a ta druga bidulka/bidulek nieznanej jak dotąd płci z boku po lewej ściśnięty/ta:p M się śmieje, że leży tak, bo ma małego siusiaka, którego nie widać i się wstydzi pokazać:p chociaż lekarze podejrzewają, że również będzie to dziewczynka, ale tatuś się upiera i ma jeszcze nadzieję, że będzie syn:p

A córeczka waży 433g, a druga dzidzia 453g (takie chudzinki malutkie), reszta jest w normie, z tym, że maluchy teraz sobie leżą jedna główkowo, a druga miednicowo, a jeszcze w zeszłym tygodniu oboje główkowo:p
 
Aaaa, gratki dla Tossy!!!
Ciekawe jak tam się czuje cała trójeczka :)
Hehe walawenderki- ja się nie obrażam ;)
Youstta- ja chyba właśnie też odstawiam fenka jak się zacznie 36 tydz. (w końcu mój lekarz mnie umówił na cc na 36 tydz. i 4 dzień, więc nie ma się co dziwić ;))
U mnie kolejna nocka nie przespana. Już się zaczynam powoli do tego przyzwyczajać. Tłumaczę sobie, że teraz to już tak będzie non stop (nocne wstawanie do maluchów hehe). Jak kładę się ok.23 to pierwszą pobudkę mam przeważnie ok.2, potem już coraz częściej 4,5,6 i tak do rana...nie wiem co jest, ale na szczęście zmęczenie nie wychodzi mi w dzień, więc idzie jakoś przeżyć...
 
reklama
Wy tu wszystkie w 30-34 tc a ja uszami z radosci klapalam, ze jutro inauguracja 25 tc:-D:-D

Tylko do Świąt się jakoś dokulać, a potem jakoś zleci, mam nadzieje...
We wtorek mam lekarza, modle sie zeby potwierdzil, ze szyjka trzyma i don't worry:happy2:

Oczywiscie jeszcze nie mam zadnej wyprawki, mialam plan, zeby po swietach wyruszyc na polowanie na sale do Mothercare H&M i C&A...:-D

Wozek dopiero po swietach, a lozeczko w ostatniej chwili...

kla00dia ale super, ze wszystko gra! Ciesze sie razem z Toba;-) Najwazniejsze, ze dzidziusie sa zdrowe:tak:Nic nie piszesz o szyjce- bez zmian?

Tossa wielkie gratulacje!!! Jak sie czujesz po cięciu? Pomagaja Ci w szpitalu? Duzo zdrowka i pogody ducha dla calej rodzinki:-)

Walewanderki ty tam nie wciskaj sie w zadne kolejki, tylko kopytka do gory i lezymy:-D
youstta, Ewaw, Volka a wy jak sie czujecie z takimi pileczkami przed soba? Pewnie kregoslupy ledwo ledwo ? Macie jakis patent na lezenie w tak zaawansowanej ciazy? Ja sobie tego nie wyobrazam- ja zanim obiore wygodna pozycje do spania to mija 1h, a w pasie mam dopiero 99:-D
 
Do góry