reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam wszystkie mamy,
Dziewczyny jestem drugi raz w ciąży.....tym razem blizniaczej. Mój synek ma 2 lata, bardzo chcielismy miec drugie dziecko ale nie troje ;(
Jestem przerazona i zapłakana i nie potrafie sie cieszyc. To dopiero 8 tydzien ale ta wiadomosc spadła na mnie jak grom, myslałam że zemdleje w gabinecie mojego lekarza. help

dałabym bardzo duzo zeby być na Twoim miejscu
Karola będzie dobrze zobaczysz toż to sam cud :) głowa do góry, najważniejsze aby dzieciaczki były zdrowe !
pozdrawiam i ściskam Cię mocno
 
reklama
karola79 bedzie dorbze, mam nadzieje,ze niedlguo zaczniesz sie cieszyc ciaza blizniacza!!!
Ja sie dowiedziedzialam o moich blizniakach w 4 tygodniu ,ale wiedzialam,ze beda ,znaczy przypuszczalam na 98%bo mielismy ivf i podalismy dwa zarodeczki:)
Szybko wozek -dziewczyny w calym trojmiescie i w toruniu nie bylo wozka takiego jak my chcemy,a jak beda to pod koniec czerwca/lipca,wiec wtedy ja juz bede po porodzie.
Nie chcialam kupowac tak wczesniej,ale nie mieszkamy w Polsce i zanim zamowilismy i dojdzie w przyszlym tygodniu, to razem minelo okolo 3 tyg.

Ja dalej umieram z nerkami(ale juz o 1000razy lepiej), bieunka i jeszcze bolem ósemki -wiesz zaczynaja sie przeboje.
Cale szczescie ze wiekszosc z moich dolegliwosci przeszlo.Normalnie wczoraj ryczalam z bolu:(
pozdrawiam niedzielnie
 
Dziewczyny, tak bardzo sie ciesze ze jestescie, najchetniej bym z Wami zamieszkała:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Mam nadzieje, ze niebawem bede sie cieszyła ale jak na razie jestem przerazona.
To dopiero 8 tydzien, a ja czuje sie makabrycznie zle. Wymiotuje jest mi słabo i nie mam kompletnie mocy.
Najgorsze jest jednak to, że blizniaki zazwyczaj rodzą sie jako wczesniaki, a ciaza czesto przebiega z przygodami. Pytania mnożą sie z godziny na godzine, a lekarza mam dopiero 14.04
Jedyne co wiem to,że są dwujajowe i mam nadzieje ze to beda chłopcy:cool2:
Ściskam Was naj naj naj i cudownie, ze nie tylko ja bede masakrycznie nie wyspana.
 
Ewa210 skoro tablety nie pomogly to moze masz rope pod zebem?? ja mialam tak kiedys ze nawet ketonal nie pomogl. zaparzylam wtedy rumianku robilam oklady przez policzek , pilam ciepla herbatke i trzymalam troche na bolacym miejscu , w ten sposob doprowadzilam do sytuacji ze udalo sie wycisnac rope - nie bylam wtedy w ciazy, przepraszam troche drastyczne ale prawdziwe. ratuje tyko dentysta.
powodzenia

aha robilam tez oklady z mocno schlodzonej wody i bralam do ust kostki lodu i schladzalam bolacego zeba
Manila29 bardzo Ci dziekuję oczywiscie jutro rano mykan do dentysty ale nie iwem czy do rana wytrzymam, ale za rady dziekuje zaraz ide cos z tym zrobic, a tak na marginesie widze , ze mamy zblizony termin porodu . Pozdawiam pa
http://www.suwaczki.com/
 
Ostatnia edycja:
małekropki wiem co to za problem z ósemkami,mnie co prawda bolały tylko jak wychodziły,ale szybko się psują i z reguły do chirurgicznego usunięcia. Ja na szczęście na początku października usunęłam ostatnią ósemkę...a w listopadzie okazało się że będe podwójną mamuśką, także wyrobiłam sie i ulżyło mi bo te ząbkli potrafią dać nieźle w kość:biggrin2:Trzymaj się dzielnie
 
Najgorsze jest jednak to, że blizniaki zazwyczaj rodzą sie jako wczesniaki, a ciaza czesto przebiega z przygodami. Pytania mnożą sie z godziny na godzine, a lekarza mam dopiero 14.04

Ja w ciąży też byłam pełna obaw, że dziewczynki przyjdą na świat szybciej.
Z dużą ulgą odkreślałam każdy zakończony tydzień ciąży.

Ciąże donosiłam bez większych sensacji, dziewczynki są zdrowe, piękne!!!
A ja nigdy nie byłam taka szczęśliwa :-)
Podwójnie szczęśliwa!!!

Wcale niekoniecznie bliźniaki rodzą się wcześniej.
Patrząc na ten wątek:
https://www.babyboom.pl/forum/mamus...u-i-z-jaka-waga-urodzily-sie-blizniaki-43203/

To ciąże bliźniacze najczęściej kończyły się w 37tc. Czyli to ciąże donoszone :-D
Przygody w każdej ciąży mogą się przytrafić, nie tylko w bliźniaczej.
Wszystkie niedogodności są do zniesienia :tak:

Co ważne, jako, że jesteś w ciąży bliźniaczej na pewno będziesz częściej u lekarza. Będzie Cię on bacznie obserwował.
Dzięki temu szanse na "przygody" są dużo mniejsze.
Głowa o góry!!!

A pojawiające się pytania zawsze możesz zadawać tutaj.:tak:
 
karola88 Szczesciara!Mi narazie przestało bolec ale cichooo szaa, bo jak ząb usłyszy to znowu zacznie nap...:)
oleniolek bylam na tym watku ,troche sie przestraszylam ,ze niektore dzieczyny tak szybko urodzily,ale ja mam nadzieje,ze dojde chodziaz do 35 tyg.
karola79 spokojnie, nie zawsze blizniaki sie rodza szybciutko.Bedziesz pod dobra opieka lekarza i bedzie dobrze ,zoabczysz:)Głowa do góry!
Ewa210 jak zębol!?

U mnie dzisiaj lepiej, w koncu biegunka przeszla, bol nerek tez.Ale jutro do lekarza na sprawdzenie:)
Jutro tez wózio przyjezdza do nas:)
 
Karola79 nie martw sie, Twoje mysli i obawy sa calkowicie normalne ;) napewno to,ze zaczelas zle sie czuc nie pomaga w tym,ze masz byc szczesliwa z powodu swojej ciazy. ja tez przez dlugi okres nie potrafilam sie cieszyc z tego,ze jestem w ciazy, czulam sie fatalnie, kazdy w kolo byl szczesliwy, mowili ze podwojne szczescie a ja bylam najzwyczjaniej zla...
i pomimo,ze studiowalam psychologie i powinnam wiedziec jak radzic sobie z takimi myslami, to jednak nie potrafilam. dzis jestem w 14 tyg i dopiero zaczynam normalnie funkcjonowac, mdlosci mijaja powoli, tylko jeszcze energii brak.
ale juz zaczynamy powoli kompletowac wyprawke i staram sie myslec pozytywnie ;) co ma byc to bedzie i nic tego nie zmieni. pozdrawiam Cie i 3maj sie cieplutko! :-)
 
reklama
mam pytania:
1. jak u Was ze spaniem? ja noc przesypiam cala za wyjatkiem wizyt w toalecie, budze sie ok 6,7 (starego czasu), zauwazylam za to ze spie mniej w ciagu dnia wystarczy mi 30 min i jest ok, oczywiscie duzo leze gdyz czuje sie zmeczona, czy to normalne ze teraz potrzebuje mniej snu? ze mam ciut wiecej energiii ochoty na rozne roboty domowe??
2. czy Was tez bola wiezadla po bokach brzucha?
3, zastanawiam sie nad porzadkami wiosennymi w ogrodku, grabienie trawnika , porzadek w kwiatach, czy praca w schyleni, kucaniu nie jest zabroniona w ciązy? bardzo lubie robic takie rzeczy i na razie sie powstrzymuje ale piekna pogoda zacheca do wyjscia z domku:)
 
Do góry