reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej Manila,
kilka odpowiedzi jak jest u mnie:
1. na poczatku ciazy potrafilam budzic sie wczesnie rano i to mi wystarczylo ale w ciagu dnia obowiazkowa drzemka i moglam dalej funkcjonowc, teraz dosc duzo przesypiam (moze dlatego ze chcialabym zeby czas mi jak najszybciej zlecial, a jak sie spi to sie nie mysli o glupotach :). Budza mnie dzieciaki w nocy, urzadzaja sobie wtedy najwieksze zabawy w brzuchu :) no i to chodzenie do ubikacji- przynajmniej 5 razy w nocy.... wrrr...
2. w pierwszych tygodniach, mysle tak do 3 mca bolaly mnie, ale to miesnie sie rozciagaja, macica, wszystko sie zmienia w Twoim ciele, przygotowuje na dzieciaczki... czasami wydaje mi sie ze pekam, skore mam bardzo napieta ale teraz to wina rosnacego brzucha..
3. jesli wszystko w porzadku to ja nie widze przeszkod, ale pamietaj nie nadwyrezaj sie, rob sobie czestsze przerwy.... jak juz bedziesz miala brzusio wiekszy to wtedy zapomnij o kucaniu, schylaniu sie, mnie juz ciezko skarpetki zalozyc ;)

Powodzenia :)
 
reklama
morgenrood dzieki za odpowiedz

jeszcze jedno pytanie, w lewym boku brzucha kolo i na wysokości kości biodrowej czuje lekkie kucie jak sobie dotykam, ja mam wrazenie ze to miesnie mnie bola ale troche sie martwie czy mam powody do paniki?? czy moze poczekac i obserwowac?
wiem ze najlepiej byloby isc do lekarza ale bylam w zeszlym tygodniu i bylo wszystko ok
 
morgenrood dzieki za odpowiedz

jeszcze jedno pytanie, w lewym boku brzucha kolo i na wysokości kości biodrowej czuje lekkie kucie jak sobie dotykam, ja mam wrazenie ze to miesnie mnie bola ale troche sie martwie czy mam powody do paniki?? czy moze poczekac i obserwowac?
wiem ze najlepiej byloby isc do lekarza ale bylam w zeszlym tygodniu i bylo wszystko ok

tez mam takie bole klujace po bokach, a na dodatek jeszcze twardnienie brzucha... lekarz wytlumaczyl to jako rozciaganie sie miesni ;):-)
 
dzieki dziewczyny za uspokojenie, momentami boli mnie tez w dolnej czesci brzucha ale to taki sam bol jak po bokach i z tym go lacze.
tak wogole to jestem straszna panikara:)
milego wieczoru
 
ja tez do panikujacych naleze :) skad jestes manila?

ale nudyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, facet mi na dwa tygodnie do roboty wyjechal i nie wiem co tu robic.... nie ma sie do kogo odezwac i jakos nudnooooooooo i smutnoooooo....
 
Hey dziewczyny to była straszna noc, poryczałam się z bólu jak mała dziewczynka nic nie pomagało , poszłam do dentysty no i kanalówka mnie czeka , ale na szczescie zabek zatruty i dzisiaj spokojna nocka . No dziewczyny jeszcze tydzień pracy mi został i bede miała wiecej czasu na życie. Nie mogę się doczekać . Pierwsza dłuzsza przerwa od 8 lat .Hurra .Musze sie na nowo nauczyc byc mamą , bo pracuje w godzinach od 11 do 19 i z moją starsza córeczka wcale sie nie widuje , mam nadzieje , ze z bliźniakami bedzie inaczej i bede mogła byc tylko dla nich, ale sie rozgadałam.Pozdrawiam Was mocno całuski Pa
 
ciesze sie Ewa,ze czujesz sie lepiej... w pierwszej ciazy mialam wyrywanego zeba... to byl dopiero koszmar ;/
no ale teraz jak sie staralismy to juz dopionwalam zeby wszystkie byly zdrowe ;):-)
widzisz ja za to mam za duzo wonego czasu i strasznie sie nudze! mam nadizje,ze tydzien Ci jakos szybko zleci. pozdrawiam
 
Ewa dobrze,ze z zębem juz lepiej.wiem co to za bol.Ja dopiero za tydzien w czwartek ide.Juz sie pytałam o znieczulenie, bo nie dalabym rady!
Mnie teraz tez czasami tak ciągnie w brzuchu,ale wierze,ze to normalne:)
wiem,ze chyba w ziemi nie powinno sie za duzo grzebać, co!?
 
reklama
Witam serdecznie :)
Na forum jestem pierwszy raz :) tzn. piszę pierwszy raz, ale od czasu do czasu podczytywałam :)
Gratuluję wszystkim bliźniaczym mamom :)
Ja również czekam na bliźniaki, będą to chłopcy, na dzień dzisiejszy jestem już w 35 tygodniu ciąży, więc została już końcówka.
Pozdrawiam serdecznie :*
 
Do góry