reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

oleniolek- musicie z mężem tworzyć niezły wesoły duet..a tu jeszcze dodatkowa wesoła dwójka dołączy:-) Mnie lekarz powiedział tydzień temu że jak na 21 tydzień to mam mały brzuszek,ale będąc dzisiaj w sklepie kiedy rozpięłam płaszcz mase ludzi sie patrzyło na brzuch,jakby yeti zobaczyli.Ciąża rządzi sie swoimi prawami,a co dopiero bliźniacza,prawda?;-)
 
reklama
czesc dziewczyny, mozna dolaczyc?

Dowiedzialam sie wczoraj, ze bede mamą blizniakow, co jest dla mnie duzym szokiem o tyle, ze mam juz 3letniego synka.Najzwyczajniej w swiecie chcielismy miec drugie dziecko..
Lekarz stwierdzil ze to ciaza jednojajowa, 8 tydzien, na razie za wczesnie aby ja kwalifikowac ale biorac pod uage statystyki podejrzewam ze bedzie dwuowodniowa jednokosmowkowa. No i przestraszylam sie strasznie, bo naczytalam siew internecie o zespole podkradania itp..... czy ktoras z Was miala lub ma ten typ ciazy blizniaczej z 1 lozyskiem?:) Pozdrawiam

Witaj, ja miałam ciążę dwuowodniową jednokosmówkową i moje chłopaki urodzili się zdrowi, u mnie nie wystąpiło podkradanie i chłopaki urodzili się z prawie identyczną wagą 2160 i 2190 no tylko że urodziłam ich w 33 tygodniu ciąży więc nie zamartwiaj się wszystko będzie dobrze:-)
 
Hej
jestem po wizycie u ginka, szyjka ma ok 2 cm (troche mniej) badanie dowcipne nie usg. . Lekarz mowił ze ok, ale w sumie nie wiem jak to powinno byc. Pewnie na ten temat wiecie duzo wiec czekam na opinie:-) Luteine mam poki co odstawic jak brzuch nie napina sie, brac tylko magnez. Do tego mocz brzydki wiec dostałam duomox, jezeli sie nie poprawi to wizyta u nefrologa mnie czeka:baffled:. Dzis tylko sluchalismy serduszek, bija elegancko:-D
aaga fajnie, ze parka! :) choć masz rację - z tymi dziewczynkami to nigdy nic nie wiadomo. a jeśli mała leży główką przy łożysku i ma mało miejsca, to jest jakośźle? czynie ma problemu?
Wydaje mi sie ze poki co problemu nie, ma przynajmniej tak twierdzil lekarz robiący usg, mysle ze da sobie rade, zadziorna jest, duzo bardziej ruchliwa i aktywna od chłopaka. Mały sie duzo miej rusza, zreszta chyba taki leniuszek bedzie, na usg cały czas ziewał:-D.
Co do wielkosci brzuszka to ja mam chyba niewielki jak na bliźniaczy i wszyscy pytaja czy tam na pewno dwojka mieszka bo domek mały. No ale mały czy nie mały, cieżki jak diabli i ten ucisk na krocze.... masakra, nie moge sie łózku obrócic:baffled:

Mam pytanie zwłaszcza do potrojnych mam, ale moze inne tez maja wiedze w tej kwestii to rowniez bede wdzieczna za opinie. Mam zamiar w najblizszym czasie kupic foteliki samochodowe i własnie od wczoraj sie zastanawiam sie nad jedna kwestią. Zmieniamy samochód najpradopodobniej bedzie to ford galaxy, z tyłu ma trzy dzielone siedzenia, Jula jeszcze jeździ w foteliku, wiec w sumie bedą 3 foteliki i tu moje pytanie: jaka jest mozliwosc zamontowania fotelika na srodkowym siedzeniu, chodzi o pasy bo na srodkowym siedzeniu jest chyba pas biodrowy nie ma tego ramiennego.
 
Ostatnia edycja:
aaga u mnie też dziewczynka była bardzie j ruchliwa w brzuchu a teraz jest zupełnie inaczej :)
I nie chcę Cie straszyć ale jak masz trudności z obracaniem się w 23 tyg to lepiej nastaw się na jeszcze większe trudności :)
Z fotelikami nie pomogę
 
Witam mamuski
Lenna własnie sie boje co bedzie za pare tygodni:baffled:, mysle sobie ze moze ten ucisk na krocze jest dlatego ze obydwa bączki są pionowo obrocone, moze jak sie kopyrtną troche na boczek to bedzie lepiej;-), ale cos mi sie wydaje ze moje nadzieje sa złudne:cool:
 
Nastawiaj się na najgorsze to później będzie miłe zaskoczenie :) Ale ja ok 23 tyg miałam koszmarny ucisk na żebra i też zastanawiałam się co będzie później aż pewnego dnia jak ręką odjął. Więc może i u Ciebie będzie lepiej.
 
aga a u mnie Tymek był bardziej ruchliwy - ulozony poprzecznie - no i tak mu zostało :) szyjka wydaje mi sie krótkawa, mi zakładali pessar jak miała 2-2,5 cm... no wlasnie podczas badania gin. - jeden ocenil na 2cm a drugi na 2,5cm, wiec...
dobrze lena mówi - lepiej sie psychcznie przygotuj na tego typu dolegliwosci :)
odnosnie fotelików to ford galaxy to wan, wiec chyba kazde siedisko powinno miec równiez pas poprzeczny... tez myslelismy o zmianie na taki... ale troche ostudziłam mojego J.
 
Aga my mamy bmw i środkowy pas też jest naramienny, a po drugie fotelik od 9kg przekładasz tyllko z tyłu pasem biodrowym.
 
agamy też musimy wymienic samochod.. fajnie ze tekwestie poruszylas. My tylko jeszcze nie wiem ny totalnie na co..
i lekarka też mnie straszyła pessarem -ide dzis na wizyte, to zobacze co powie dalej.

Wczoraj ogladalam moj brzuch bez ciuchow- wtedy wyglada na duzy. jak sieubiore - to poprostu jestem wielorybem i tyle ;-)
 
reklama
aga szyka trochę krótkawa ale ja się tak do końca nie znam:zawstydzona/y: Moja miała 4cm, wszyscy mówili że strasznie długaaa jak na bliźniaczą ciążę.
Co do fotelików to ja miałam maxi cosi cabrio i w moim samochodzie był normalny pas naramienny. A może dobrze jest sprawdzić przed zakupem czy zmieścisz 3 foteliki? Ja polecam sprawdzanie i przymierzenie fotelika, bo np jak ostatnio wybierałam fotelik i zdecydowałam się na maxi cosi tobi to okazało się że mam za krótkie pasy w samochodzie do zapięcia takiego fotelika...:szok:
 
Do góry