reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Oj dziewczyny, ludzie szukają sensacji, bo wydaje im się, że z bliźniakami to trzeba od razu wyglądać na +50kg ;-) Ja miałam wrażenie, że niektórzy znajomi/rodzina to byli rozczarowani moją figurą i brzuszkiem, bo spodziewali się własnie montrum... dla przykładu moja siostra i szwagierka z pojedynczymi ciążami przytyły ponad 2x tyle co ja... nie ma co się przejomować dubeltowe mamusie i tak szybko zrzucą nadmiar kilogramów :-D

Trzymajcie się i życzę Wam szcześliwego rozwiązania :)
 
reklama
dzieki dziewczyny. juz jest troche lepiej, bynajmiej jestem bardziej spokojna. ja mieszkam w UK wiec konsultacja z ginekologiem graniczy z cudem. ale udalam sie do ekarza ogolnego, i ona mi wytlumaczyla ze takie bole sa normalne w ciazy, jesli nie towarzyszy im krwawienie. tak wiec glowa do gory i do przodu...:-) to juz 9 tydzien wiec tylko 29 do konca :-D
 
Milena cieszę się że wszystko gra! Teraz mi się przypomniało że na początku miałam straszne bóle w lewym boku - jak jakiś atak wyrostka i też mi powiedzieli że to macica się rozciąga...
Taaaaaaa, już niedługooooooooo do końca;-):-)
 
Milena23uk wydaje mi się, że takie bóle mogę wystąpić we wczesnej ciąży. Rozciąga się macica i więzadła. Ale dla spokoju może skontaktuj się z lekarzem. Zawsze będziesz spokojniejsza :)

O już widzę, że wszystko w porządku. SUPER!

yenefer ja byłam tak przekonana, że będą dwaj chłopcy (lub parka), że jak się dowiedzieliśmy, że będą dwie dziewczynki to się popłakałam! Ale ciiiiiiii... ;-)
Nikomu się do tego nie przyznaję ;-)

nutria mnie jak widzą znajomi to cała uwaga koncentruje się na dużym brzuchu.
Czego oni się spodziewają w 9-tym miesiącu ciąży bliźniaczej...?
Miss Polonii i płaskiego brzucha...:-D

Kuruj się dzielnie!

Małgoń zgadzam się! Wszyscy oczekują sensacji i wielkiego wieloryba!
Strasznie mnie denerwuje jak kogoś spotykam i jako pierwsze pada pytanie:
ile przytyłaś? (oczywiście tylko kobiety o to pytają...) jakby to było najważniejsze...a nie zdrowe dzieci, moje samopoczucie

Byłam w poniedziałek na kontrolnym KTG, nie mogli złapać serduszek moich córeczek jednocześnie przez godzinę i końcu zdecydowali, że "nagrają" dwie osobno. Zrobili mi jeszcze ekspresowe USG i dziewczynki dalej są ułożone jedna główkowo a druga poprzecznie. Kopią się nóżkami!

Wszędzie czytam, że w 36 tc już słabo czuć ruchy dziecka bo ma mało miejsca na ruszanie się a moje kobitki kopią non-stop jak najęte.

Uśmiałam się strasznie - mój mąż przez cały czas czekał na izbie przyjęć. Wychodzę po KTG a mój mąż komentuje:
"Rany, jakie te wszystkie babki grube. Uda i tyłki takie wielkie"
A ja mówię: Kochanie to nie te Panie są takie grube, tylko po prostu Ty masz taką zgrabną żonkę w podwójnej ciąży :tak:


https://www.babyboom.pl/forum/members/yenefer-61262.html
 
oleniołek ooo widzisz, dobrze powiedziałaś mężulowi:-D A bliźniacze brzuszki są najpiękniejsze! Najlepiej jak np w sklepie ludzie mnie zaczepiali i pytali "chłopiec czy dziewczynka" a ja że dwie dziewczynki! Mina ludzi - BEZCENNA:-D
Kochana ale ty już jesteś na końcowej prostej! Gdzie rodzisz?? Ja rodziłam w bielańskim...
 
Oleniolek heheh ten tekst Twojego męża to i mój mi mówił.. ale faktycznie miałam mały brzuch że jak urodziłam w bloku sie pytają męża co mamy, chłopczyka czy dziewczynke to on mówił że i to i to... jeden sąsiad zareagował mówiąc ..."eee a przysięgnij się pan" :-D
 
Ja raz zostałam spytana"Ładnie pani wyglada pewnie chłopiec" a ja na to że nie aaaa to dziewczynka no to ja znów że nie wielkie zdziwienie i pytanie"to co???" wierzyć mi się nie chce że ludzie takie pierdoły :)
 
yenefer rodzę na Żelaznej, tam też mam prowadzoną ciążę.
Ostatnia prosta, został tydzień :eek:
CC mam w tłusty czwartek!



Mnie często zaczepiają i pytają "Chłopak?"
I jak odpowiadam "A nie, dwie dziewczynki" to miny faktycznie są bezcenne.
Zauważyłam, że na początku ludzie nie łapią. Ale jak to..DWIE...


Jak mówiłam mojej przyjaciółce, że jestem w ciąży to nie uwierzyła, że będą bliźniaki. Dopiero jak pokazałam USG z dwoma fasolkami to powiedziała
"Wy to zawsze musicie coś wykombinować" :-D

No i tu się trochę zgadzam:tak:
 
czesc dziewczyny, mozna dolaczyc?

Dowiedzialam sie wczoraj, ze bede mamą blizniakow, co jest dla mnie duzym szokiem o tyle, ze mam juz 3letniego synka.Najzwyczajniej w swiecie chcielismy miec drugie dziecko..
Lekarz stwierdzil ze to ciaza jednojajowa, 8 tydzien, na razie za wczesnie aby ja kwalifikowac ale biorac pod uage statystyki podejrzewam ze bedzie dwuowodniowa jednokosmowkowa. No i przestraszylam sie strasznie, bo naczytalam siew internecie o zespole podkradania itp..... czy ktoras z Was miala lub ma ten typ ciazy blizniaczej z 1 lozyskiem?:) Pozdrawiam
 
reklama
Oj ja też uwielbiam jak ktoś pyta coś masz
-córke czy syna
-to i to-odpowiada mamusia dumna jak paw
-gdzie Ty ich zmieściłaś

Też pod koniec ciąży z tyłu nie było widać że jestem w ciąży, a na następny dzień po cesarce miałam jeszcze tylko 5kg na plusie :tak: ludziłam się że mamusi w biust przynajmniej wyjdzie :-(

Myśle że większość z nas po cichu marzy o parce, co nie znaczy oczywiście mniej lub więcej miłości
chodź dla dzieci lepiej jest z tą samą płcią się wychowywać.
 
Do góry