reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Gastone,racja.Mam identyczne odczucia :-)Tez raczej naleze do matek.ktore nie maja tego parcia na karmienie piersia/ja bylam karmiona modyfikowanym,a nawet na poczatku na krowim i jestem zdrowa.../.Poza tym wydaje mi sie,ze kobieta szybciej osiaga rownowage psychiczna i fizyczna,jak poziom hormonow wyrownuje sie,a podczas karmienia mozna o tym zapomniec.Kazdy ma prawo wyboru i tez mysle,ze to parcie na karmienie piersia jest wkurzajace.Moja mama nie miala pokarmu ani przy mnie,ani przy mojej siostrze,a wychwala nas,bylysmy zdrowe,malo chorowalysmy.
 
reklama
Długo nie pisałam, bo miałam straszne problemy z zalogowaniem się....tylko czytałam.....
Alex ja kończę 13sty tydzień dziś także w sumie ten sam termin:) Dla mnie to nadal szok!!!Tym bardziej, że od początku ciężko przechodziłam tą ciążę, ale juz powoli robi się lepiej:) Mamy juz coreczke 3letnia. A jaka jest twoja ciaza?dwujajowa jedno?

dziewczyny mam pytanko do tych co są już w zaawansowanej ciąży, czy Wy funkcjonujecie w miare normalnie-chodzicie, jezdzicie na zakupy itd. bo mnie lekarz nastraszyl, ze od 28go tygodnia lezec bede musiala, ale jesli bedzie dobrze i ja bede sie dobrze czula to czemu mam lezec?......

Co do karmienia piersia to ja juz na tym etapie wiem ze to bedzie butelka, to moja decyzja.

Gastone czy znasz plec maluchow? Jednojajowe? czy dwu? :) Moja jest jednojajowa wiec plec ta sama, najwazniejsze aby byly zdrowe, ale skoro takie trudnosci przechodze i jeszcze wiele przede mna to marza mi sie chlopcy:)bo juz wiecej nie bede rodzila, trojeczka wystarczy, a chlopak by sie przydal.Niby maz wolalby dziewuchy i mowi ze by mial wszytskie cory dla siebie, ale ja swoje wiem, kazdy facet chce syna, swiadomie czy nieswiadomie;)
 
Witam sie
Mam cos problemy ze spanie zawsze najwygoniej to mi sie spalo na brzuchu a teraz nic z tego dlatego przewracam sie z boku na bok i zawsze mnie te boki bola i wstaje taka polamana.


No witaj Alex,ciesz sie ze przyjelas moje zaproszenie.Tak jak Aga mowi,dla wiekszosci z nas to zaskoczenie,ale teraz jestesmy mega szczesliwe!
A ja nazarlam sie wrecz czekoladek i teraaz kwicze...

No Alex i będziesz miała już przetarty szlak przeze mnie i Gastone w Irlandii.
Więc będziemy Cię wspierać i informować;)

Dzieki dziewczyny akurat wasze wsparcie jest mi potrzebne;-);-);-)


Długo nie pisałam, bo miałam straszne problemy z zalogowaniem się....tylko czytałam.....
Alex ja kończę 13sty tydzień dziś także w sumie ten sam termin:) Dla mnie to nadal szok!!!Tym bardziej, że od początku ciężko przechodziłam tą ciążę, ale juz powoli robi się lepiej:) Mamy juz coreczke 3letnia. A jaka jest twoja ciaza?dwujajowa jedno?

dziewczyny mam pytanko do tych co są już w zaawansowanej ciąży, czy Wy funkcjonujecie w miare normalnie-chodzicie, jezdzicie na zakupy itd. bo mnie lekarz nastraszyl, ze od 28go tygodnia lezec bede musiala, ale jesli bedzie dobrze i ja bede sie dobrze czula to czemu mam lezec?......

Co do karmienia piersia to ja juz na tym etapie wiem ze to bedzie butelka, to moja decyzja.

Gastone czy znasz plec maluchow? Jednojajowe? czy dwu? :) Moja jest jednojajowa wiec plec ta sama, najwazniejsze aby byly zdrowe, ale skoro takie trudnosci przechodze i jeszcze wiele przede mna to marza mi sie chlopcy:)bo juz wiecej nie bede rodzila, trojeczka wystarczy, a chlopak by sie przydal.Niby maz wolalby dziewuchy i mowi ze by mial wszytskie cory dla siebie, ale ja swoje wiem, kazdy facet chce syna, swiadomie czy nieswiadomie;)

Wiesz powiem Ci szczeze ze jak sie dowiedzialam ze to blizniaki to malo nie zemdlalam to byl dla mnie taki szok ze nawet nie bylam w stanie sie zapytac czy to jednojajowe czy dwu.Moj to malo z krzesla nie spadl az mu lzy polecialy:-D:-D:-D
Uslyszalam tylko ze z dziecmi jest wszystko wpozadku rozwijaja sie prawidlowo.

Powiem Ci tez ze ja tez ciezko przechodzilam ta ciaze wymioty i zle samopoczucie gdzie z dwujka poprzednich nawet nie odczuwalam tego ze jestem w ciazy od tygodnia tak zaczelo sie normowac wszystko
ale odczuwam szybciej zmeczenie czasem jak wchodze na gore do pokoju to jestem tak zsapana
 
Justysia,ja mam ciaze jednokosmowkowa,dwuowodniowa,dwie dziewczynki.Nie wiem,czy sa jednojajowe,bo na pocztku lekarz mi powiezial,ze to ciaza dwujajowa,dwukosmowkowa,a po 20 tym tyg ciazy lozyska sie polaczyly :-)Nie oszczedzalam sie zanadto.Wiadomo,ze nie wyglupialam sie,nie forsowalam,ale zachowywalam standardowo,bez zbytniego eksploatowania sie.Mam kolezanke,ktora mieszka w USA.Tez ma bliznieta.Tam lekarze nie strasza na zapas-wrecz odwrotnie,mowia,ze musi byc dobrze,prosze sie tylko oszczedzac i tyle.Po to sie chodzi czesciej na usg ,by wychwycic ewentualne zmiany,ktore moga sie zdarzyc lub nie.Dlatego bez paniki.Wazne jest tez Twoje psychiczne samopoczucie,a zestresowana przyszla mama to tez nie dobrze,prawda.:-)
 
ramacznka pewnie to ciąża dwuowodniowa, bo z tego co wiem to dwuowodniowa ma dwa worki owodniowe i dwie kosmowki. Mi tylko lekarz powiedzial ze nie moze okreslic czy jedno czy dwu, bo teraz cala macica to jedna zlana kosmowka.....a inny powiedzial mi ze jednokosmowkowa....A w ktorym tygodniu jestes?;) Ja sie boje jedynie ze przez moje wczesniejesze plamienia zbyt wczesnie urodze o czym mi tez lekarz powiedzila, ze te plamienia moga spowodowac porod przedwczesny...w ktorym tyg. dowiedzialas sie o plci?:) i jeszcze jedno pytanko kiedy ruchy poczulas?ja jutro 14ty tydz. zaczynam a brzuch mi tak sie dziwnie wypycha..., raz z jednej strony pecznieje raz z drugiej....Pozdrawiam!!!!!

Alex dla mnie tez jest dziwne to ze ejstesm w 14tym tygodniu ciazy i czuje sie jak nie czulam sie przez cala ciaze z corka, brzuszek mam leciutenki dla innych WCALE niewidoczny a sapie jakbym ze 100kilo wazyla....i mnie strrrrrrasznie boli krzyz, czasem az plakalam, ale podobno macice mam w tylozgieciu i to moze byc powod.Podziwiam Cie dwojka w domku i dwojeczka jeszcze dojdzie:) pewnie Ci obojetne co corcie i synka masz juz w domku:) moja kolezanka ma siostry blizniaczki mlodsze i mowi ze zawsze byla sama, ze one sie zawsze trzymaly razem, a ona taka na uboczu byla, dltaego niechaj u mnie siusiaczki sie pojawia wtedy corka zawsze bedzie miala ochrone dwoch braciszkow:)))) ale zeby bylo tak jak my chcemy ach...zdrowie w tym przypadku najwazniejsze!
 
Ja tez mysle ze nie bede karmic swoim mlekiem,przy jednym bym mogla sie zastanawiac ale przy 2 to nie ma nad czym:)
Tylko boje sie zmiany tego mleka bo u nas w szpitalu to daja to najtasze a ja bym chciala dawac bebilon
 
Justysia,ano zobaczymy czy wyjda siostrzyczki ksero,czy dwie rozne :-) Jestem w 33 tyg ciazy.W poniedzialek zaczynam 34 tydz.Na poczatku czerwca,dokladnie do 7 czerwca mam miec cc .:confused:
2ania- nie martw sie tym szpitalnym mlekiem.W koncu nie bedziesz tam dlugo z dziecmi,nie zdaza sie przyzwyczaic.:-)
 
Ja zamierzam karmić piersią.
Nie będę pisać plusów czy minusów, po prostu taka jest moja decyzja.

Alex ja po wizycie kiedy się dowiedziałam, że są bliźniaki też byłam w wielkim szoku i o nic nie zapytałam.
 
reklama
Witajcie!
Co do karmienia piersią to chciałałabym naturalnie, córkę karmiłam piersią ponad rok, a pierwsze 4 m-ce to tylko i wyłącznie pierś. Ale to było nie takie łatwe na początku, bo dziecko gdy jest karmione butelką dłużej jest wstanie przespać w nocy, widzę jak jest u znajomych. Natomiast ja na początku musiałam co dwie godz. karmić. Teraz przy bliźniakach trochę to może być trudne fizycznie. Nie wiem czy uda mi się na raz przystawiać je i czy będę dała rady tak nie spać po nocach. Mam zamiar spróbować, ale tak na 50% liczę na sukces, prawdopodobnie będę dokarmiać, a jak tak się stanie to pewnie dzieci same zrezygnują z piersi. Kolejna sprawa to potrzeba dbałości o właściwe odżywianie w momencie karmienia - a czy będzie na to czas i pomysł?
 
Do góry