reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

hejka Pameitam jak tu zapisywalas sie do watku:)

aa tu juz 26 tydzien....

a wiesz co bedziesz miec??
...niestety moje dzieciatka wstydliwe sa...
Wczoraj byalm u gina:-)Moje dziewczynki waza/33 tydzien/ rowno po 2000 gr :-D Moj gin powiedzial,ze to sa jego najpiekniejsze blizniaki-zadnych klopotow,zdrowe,rowniutkie:-D26 maja ide juz ustalic termin cesarki.Powiedzial,ze nie pozniej jak w pierwszym tygodniu czerwca....Juz nie mam sily chodzic,tak mi brzuch ciazy...A tu jeszcze bite 3 tygodnie :szok:Toz one dobija prawie do 3 kg :-)Z jednej strony super,bo beda ladniutkie i nie beda musialy byc w inkubatorach ze wzgledu na niska wage urodzeniowa...

Kurcze,ale super uslyszec taka wiadomosc.!Swietnie! Bzucha wspolczuje,mi juz na tym etapie tak ciazy ze nie wiem co bedzie jeszcze przez te 2 miesiace..
Narazie prytylam 3,5 kilo juz sie martwilam ze wogole nie zaczne rosnac,choc w normalnej sytuacji sie bym cieszyla bo duza ogolnie jestem.Ale tak czekalam az rusze wkoncu z kopyta,bo wiem ze dzieciaczki rosna.
 
reklama
Na pewno dotrwam,dzieki dziewczyny!Jestem przykladem,ze nie ma co sie na zapas martwic,za duzo czytac o zagrozeniach,itp...Najwazniejsze to byc dobrej mysli.W miedzyczasie mialam tylko anemie i podane sterydy...Nawet sie zbytnio nie oszczedzam,...pewnie,robie wszystko o wiele wolniej i mam mame,ktora opiekuje sie ostatnio non stop moim synkiem/1,5 roczku/,a to duza pomoc.:-)Teraz moje dziewczynki tak smignely,ze odczuwam ta roznice wagowa...Jak jeszcze przez te 3 tyg urosna to mi krzyz peknie...Pod koniec ciazy tez tak szybko rosna,czy juz troche przystopuja?
A cesarka bedzie dla mnie wybawieniem-chce sie juz pozbyc tego brzuchola.W koncu moc sie schylic,nie miec zgagi.:-D
Widzialam na usg twarzyczki swych coreczek,jedna z nich akurat ziewala....Chce je juz miec przy sobie...
 
jak miło uszłyszeć takie dobre więści:)))) teraz pewnie dzieci troche przystopują, mają coraz mniej miejsca....moja pani gin. mówiła mi że okres 29-33 jest dla podwójnych mam ciężki bo własnie wtedy nastepuje najbardziej gwałtowny wzrost, macica wtedy się buntuje bo musi sie szybko rozwijać i dlatego jest wiele porodów o tym czasie....super ze twoje dzieci takie duże, po urodzeniu nie bedzie problemu z niską masą urodzeniową i bedziesz je miała obok siebie.
 
No wlasnie Iza, moja macica wlasnie sie zbuntowala. Jestem w szpitalu, w srode wieczorem mialam skurcze i po badaniu okazalo sie, ze mam 3 cm rozwarcie. Od razu dostalam celeston i kroplowe na skurcze. Dzis rano mam miec usg, zeby zobaczyc ile juz waza. No i chyba juz do rozpakowania mnie nie wypuszcza, moze jeszcze tydzeien wytrzymam... Trzymajcie za nas kciuki...
 
Kobitki mam problem!!!
Od tygodnia w okolicy macicy czuje straszny ból,i zaużyłam że od końca brzucha w dół w strone macicy z lewej strony mam spuchniete,i nie wiem co robic??Wizyte mam dopiero we wtorek czy czekać do wtorku czy dzwonić do mojego doktorka??Pomóżcie
 
2ania ja bym sie zglosila do szpilala. Nie powinnas czuc bolu w okolicy macicy, do tego jeszcze silnego.

nutella jak rozpoznalas skurcze? Byly bolesne, cos jak przy okresie?
Trzymam kciuki, zeby maluszki byly duze i zeby sobie spokojnie poradzily. Moze jeszcze troche wytrzymasz.
 
Witam.
Chwilkę nie zaglądałam tu i teraz widzę, że doszło kilka dziewczyn które są na podobnym etapie ciąży co ja.
Jutro kończę 11 tc - dopiero. Ale brzuszek zaczyna już być widoczny więc dochodzi do mnie że naprawdę jestem w ciąży.
Jest fajnie, bo nudności prawie mi minęły (choć to zależy też od dnia), jedyne co mnie męczy to dużo gęstej śliny która ciągle zalega mi w gardle i przez to jest mi niedobrze.
Pozdrawiam Was serdecznie.
 
Nutella zaciskaj nogi!Wytrzymaj jeszce troszke.Trzymamy kciuki!
2ania a ty szoruj do lekarza i nie zwlekaj.Macica moze poblewac,ale delikatnie i z prerwami,co oczywiscie jest wiazane z rosnieciem dzieci.Ale ciagly i kilku dniowy bol nie jest raczej normalny,tym bardziej ze masz jak mowisz opuchieta lewa strone.

A u mnie sie zaczely trudne noce.Zaczynam miec problem z brzuchem.Nie moge go ulozyc na niczym.Poduszki mam wszystkie jakie mozna miec i ciazowe i te nie ciazowe.Jestem oblozona jak w haremie.Do tego siusianie oczywiscie nie wspomne,ale koszmary jakies mi sie zaczely snic i budze sie zlana potem.No to teraz juz bedzie coraz gorzej.
 
reklama
Nutella oby maluszki jeszcze troszkę chciały zostać w Tobie.

2ania lepiej sprawdzić niż się denerwować.

gastone ja od dłuższego czasu mam nieciekawe noce. Dziś mi się śniło, że urodziłam. No i masz rację teraz będzie już tylko gorzej. Ale damy radę!!!!
 
Do góry