reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
witam cieplutko wszystkie mamuski :)
jestem na tym forum nowa i mysle ze mnie milo przyjmiecie :))
chcialam i ja sie pochwalic moja jakze dla mnie nowa i inna ciaza - BEDZIEMY MIEC BLIZNIAKI !!!!!!!
mam juz 3 dzieci - 15 , 14 i 3 lata a teraz zadebiutuje na koniec w blizniakach
jestem w 16 tygodniu ( dopiero ) i nie macie pojecia jak sie boje i zazdroszcze tym co juz maja maluszki przy sobie
nie wiem jaka plec dzieciaczkow ...ale w swoim czasie moze sie dowiem , sa zdrowe , rozwijaja sie dobrze u mnie tez wszystko ok . Jak znajde watek ze zdjeciami to Wam pokaze fotki usg moich brzdacow .
Powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz ... jaki mialyscie duzy brzuszek w mniej wiecej 16 tygodniu ? pytam , bo ja mam wielki !!! jak w 8 miesiacu . Taki ma byc ? Jak sobie lezymy jest "normalnych" rozmiarow , ale jak do pionu wstaniemy ..... echhhh , niech se bedzie jaki jest , grunt ze dzieciaki zdrowe :)

No to i ja się dołączę, tym bardziej, że ostatnio sporo nowych mam bliźniakowych się wpisuje. Oczywiście też spodziewam się bliźniąt, 14 tydz. Mam już roczną córeczkę. Narazie u nas wszystko OK, jak to na początku. Martwi mnie tylko brak apetytu. Nie mam mdłości, ale generalnie nie chce mi się jeść, a nawet jak mi się chce to nie jestem w stanie zbyt wiele w siebie wcisnąć. Skutek jest taki, że zamiast tyć, to chudnę. Dobrze, że z maleństwami wszystko OK. Mam nadzieję, że to minie. Pozdrawiam Was wszystkie i trzymam kciuki za każdą :)

Witam nowe mamusie.I gratuluje.
Brita niemartw sie na zapas,ja w pierwszej ciazy schudlam 12 kilogramow inikitnie wie dlaczego tak duzo,apetutu tez nie mialam.Tym razem 11 poszlo w dol na poczatku i teraz tylko 2 na plusie.Tez sie martwie,bo apeyt mam taki umiarkowany ..Ale z dzicmi wszystko w porzadku wiec ze mna tez wiec chyba tak ma byc.Jeszcze nabiore troche , w koncu mam jeszcze czas hehe

Co do ciezkosci brzucha Lona ja takowy tez czasem mam.Jak wstane to casem czuje sie jak bym worek kamieni w siebie wrzucila i spadl nagle w dol brzucha.Ale to nie bol,tylko takie uczucie ciezkosci.
A moze pochwalimy sie zdjeciami brzuszkow?????Ktora pierwsza?????
 
Gastone dobrze że mi przypomniałaś o zdjęciach bo zaniedługo się rozpakuję a nie mam jeszcze żadnego zdjęcia z tego okresu zawsze jakoś zapomnę zrobić ale myślę że jutro zrobię , a co do apetytu to się nie martwcie bo ja prawie całą ciążę go nie miałam i prawie żadnych smaków dopiero teraz gdzieś od miesiąca mam większy apetyt bo potrafię wstać w nocy i jeść płatki z mlekiem , a na sniadanie zjeść dwie bułki lub 4 kromki chleba ;-)
 
Omena,a ile Twoje dzieciaczki przez te 2 tyg przybraly?W 32 tyg wazyly 1700 g o ile pamietam...?Moj gin powiedzial mi,ze moje dziewczynki waza 940 g,a bylam wtedy w 27 tyg.Chcialam wiedziec ile gram mniej wiecej przybieraja,tzn na tydzien...
 
Mam tez cesarke w 36 tyg,gdzies miedzy 31 maja a 08 czerwca:-) Najpierw byly 2 lozyska,a w 22 tyg dowiedzialam sie,ze sie polaczyly w jedno:crazy: Z tego wzgledu planuja cc:eek:
 
Co do ciezkosci brzucha Lona ja takowy tez czasem mam.Jak wstane to casem czuje sie jak bym worek kamieni w siebie wrzucila i spadl nagle w dol brzucha.Ale to nie bol,tylko takie uczucie ciezkosci.
A moze pochwalimy sie zdjeciami brzuszkow?????Ktora pierwsza?????[/QUOTE]


dobry pomysl z brzuszkami :)
jutro sie kaze obcykac ;)
 
Kurcze proboje stworzyć sobie suwaczka i w sumie mam go już zrobionego ale nie wiem jak i gdzie go wkleic,moze ktoś mi pomoże?:)nie moge do tego dojść,wzielam opcje czegos i tam powklejalam i nic:(
 
Ostatnia edycja:
Ramaczanka powiem Ci ze teraz gin nie wazyl moich dzieciaczkow dlatego ze za 12 dni tzn 22 kwietnia mam isc na ostatnia wizyte przed cc.Dopiero wtedy zrobi dokladny pomiar bo jak stwierdzil dzieci wazace 2200gr sa uwazane za donoszone i mozna rozwiazywac ciaze takze tzrymajcie kciuki zeby za te dwa tyg tyle wazyli i bede mogla spokojnie pozbyc sie tego brzuszyska hehe.
Make a pregnancy ticker
 
2ania zrób sobie suwaczek na tej stronce co ja pozniej kopiujesz tylko strone stworzonego suwaczka i wklej sobie np do notatnika a pozniej za kozdym razem kopiujesz sobie i wklejasz na forum.Tam jest po angielsku ale fajnie opisana nawet data poczecia i kazdy dzien trymestru wymieniony kliknij na napis przy moim suwaczku make a pregnancy ticket albo wejdz na strone Pregnology: Pregnancy dates and numbers jak nie bedziesz dalej umiala to Ci powiem co i jak
 
reklama
Malakurka, ale duze dziewczyny! Gratuluje! :-)

Ja ostatnie kilka dni spedzilam na patologii ciazy. Lekarza zaniepokoila niska hemoglobina i twardniejacy brzuch plus krotka szyjka. Na miejscu okazalo sie, ze z hemoglobina nie jest tak zle, (moze pomogla moja kuracja sokiem z burakow?), zelazo sie niezle wchlania, musze go tylko wiecej lykac. Szyjka rzeczywiscie krotsza, ale 30mm wiec stwierdzili, ze nie jest zle i nie bylo jeszcze mowy o pessarze. Na brzuch dostalam magnez i fenoterol (niezla mam telepawke po nim). Nie zauwazylam, zeby brzuch byl widocznie bardziej miekki. Niby lekarze mowia, ze to dlatego, ze bylam szczupla, ze male sie wypychaja itd, ale dosc mocno sie stresuje. We wtorek ide do mojego lekarza, mam nadzieje dowiedziec sie cos wiecej. Oby tylko ta szyjka sie zatrzymala, bo naprawde nikomu nie zycze lezec na patologii ciazy. :-(
 
Do góry