reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Noo właśnie się zastanawiam nad rozmiarem 56... tylko nasze dzieciątka już są dosyć duże... A mój mąż należy do wysokich osób... kurde... jestem w kropce!
Współczuje z tym przeziębieniem... mnie też jeszcze troszkę męczy, ale nie jest tak źle... biorę rutinoscorbin, oscilococcinum (właśnie teraz rano wzięłam ostatnią dawkę) i kupiłam sobie syropek specjalnie dla kobiet w ciąży *spam*, który działa na odporoność... jest na naturalnych składnikach... zadowolona z niego jestem... jedyny minus to to że jest baaaaardzo słodki!!
madzia a kto ci przepisal rutinoscorbin w ciazy? tego nie wolno kobietom w ciazy.
 
reklama
Magda - z sikaniem to jest u mnie tak ze wstaje 2 razy w nocy. i to raczej sie rzadko zmienia. Juz pomalu mam dosyc spania i tych nocnych wojarzy. Jak nie siku to zdretwiale rece, jak nie rece to sie ulozyc nie moge. W kolko przekladam sie z boku na bok. Za kazdym razem budze sie. Maluchom chyba nie podoba sie ze w ogole spie. Czasem w nocy budze sie bo mnie tak nawalaja :-). Rano wstaje zupelnie nie wyspana i ciesze ze ten nocny koszmar sie skonczyl. W sumie to w dzien chyba bardziej wypoczywam niz w nocy :tak:. Kombinezony kupilam w Tesco. Sa takie pluszowe, takze maluchy beda wygladaly jak dwa niedziwiadki ;-) Nie maja niestety miejsca na przeciagniecie pasow, ale za to bardzo mi sie podobaja:-)
Pauli - ja tez jem rutinoscorbin. Przepisal mi go moj gin i mowil ze moge go jesc w ciazy.
 
mi gin zabronil, pozwolil wit. C, internista tez sprawdzal w jakiejs encyklopedii leków i jakas rutyna czy cos tam zawarta w rutinoscorbinie przenika przez lozysko do dzidziusiow i bylo napisane, ze kobiety w ciazy nie moga wiec mi to odradzila. nie bede sie madrzyc, kazdy lekarz wie co robi.

za to co do spania zgadzam sie w pelni;) noc to dla mnie koszmar. na wieczor zgaga , ktora tak pali ze usnac sie nie da. rece mi dretwieja palce bola masakrycznie, ze pudelka z tabletkami nie moge otworzyc. nogi mnie denerwuja nie wiem czemu;) teraz doszly do tego sny, a to ze mi wody odchodza, a to, ze sie dzieci urodzily i moja mama sobie je wziela nie ja, albo ze noworodki normalnie do mnie mowia " nakrm mnie bo glodna jestem". nie smiejcie sie, ale to tragedia. w ogole pozycje odpowiednia do zasniecia znajduje dopiero kolo 1 30 w nocy a klade sie po 22;) koszmar
 
Pauli - mam nadzieje, ze moj gin wie co robi odnosnie tabletek rutinoscorbin. Troche sie wystraszylam po tym co napisalas, ale ja i tak jutro odstawiam go wiec duzo mi nie zostalo (na szczescie).
Sorki, ale jak czytalam Twojego posta to w momencie gdzie napislas "nie smiejscie sie" to juz bylam na maxa rozbawiona. Mi dzisiaj sie snilo, ze maz mnie zdradza z moja siostra ;-) Tak jak zawsze czekalam na wieczor by sie spokojnie polozyc do lozka tak teraz czekam az sie zacznie robic jasno zeby juz w koncu wstac.
 
ja mam nadzieje, ze z tymi snami to nie ja jedna jestem i nie stanowie wyjatku. wolalabym, zeby snilo mi sie ze jakiegos ubranka dziecku nie kupilam, a nie ze kaze sie nakarmic. te sny mnie wykanczaja wcale nie budze sie wyspana.
 
Ale się naśmiałam czytając Wasze sny:-)mi to same koszmary się śnia:szok:

Moniora zdróweczka- dużo herbaty z miodem i cytrynką pij

Ja kombinezonik dla maluszków kupiłam z H&M rozmiar 56, takie misiowate- nie zagrube. Ale termin mam na marzec więc pewnie chłopcy parę razy je tylko ząłożą. Kupiłam na allegro- babka sprzedawała po swoich bliźniakach

Dzisiaj weszłam na wagę i załamka 20 kg na plusie, w brzuchu obwód 108. Ale strasznie puchnę- czy tez tak macie???
 
Ewka - nie zalamuj sie :-) Ja mam w obwodzie (pepek) 118 !!! niezle co? mnie zamurowalo jak to zobaczylam, po przeczytaniu Waszych wymiarow. no ale co tam. Nigdy nie nalezalam do tych najszczuplejszych ;-)
 
u mnie stanelo na 95 cm w obwodzie ale widze, ze brzuch juz mi nie idzie do przodu tylko rozjezdza sie na boki to chyba dlatego, nagle mnie tak rozlalo. wczoraj jak wstalam po nocy to w ogole ksztaltem niczego nie przypominal:) prawa strona plaska lewa jakas rozlana mialam ubaw. mi puchna dlonie masakrycznie, tak ze mnie bola cale palce jak juz wczesniej pisalam. na wieczor normalnie mocze je w chlodnej wodzie. ja do tego jeszcze sie nie ruszam to juz w ogole mam przerabane.
 
reklama
Zapomnialam napisac o ochuliznie. Jak jestem w domu i robie malo co, to wszystko jest ok, ale wystarczy pojechac gdzies na odwiedziny albo do sklepu i wszystko sie powieksza ;-) tzn. dlonie i stopy. Wczoraj bylismy u znajomych i wszystko bylo ok, ale juz pod wieczor ciezko bylo palce "zwinac" w piesc. Tak jakbym miala jakies grube twarde rekawice. Z ubieraniem butow bylo podobnie. Buty niby wygodne, ale pod wieczor ciezko bylo w nie wlozyc noge. Stopa spuchła mi najbardziej na podbiciu. W butach czulam sie tak jakbym miala obandazowane stopy bandazem elastycznym ;-)
 
Do góry