reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
hehe nooo cisza... z zwłaszcza patrząc na kilka poprzednich dni...
ja tylko odliczam czas do jutra bo jedziemy na usg:-) a potem na zakupy dla dziewczynek:-):-) czas na wyprawkę... tylko nie wiem jakie rozmiary? może kupię trochę rzeczy w rozmiarze 56 a trochę w 62?
 
magdab, Ty jesteś w tej szczęśliwej sytuacji że właściwie i z tym i z tym rozmiarem ląpiesz się na zimę :) JA muszę dodatkowo kombinowaćjaki rozmiar przypadnie na jaką porę roku :D Ale na początek zamierzam zakupić 56, gdyby się okazało po 30tyg że dzieciaki mniejsze czy wcześniej będzie poród to zostawię mężowi jakiś namiar na mniejsze i cieplejsze ciuszki ;)
całę szczęście troche ciuszkó będę miała po siostrzeńcu ( od 62) więc jakbym nawet musiała czekać z tymi zakupami to nie zginę ;)
Ty możesz kupować oba rozmiarki w ciepłych wersjach, i tak różni producenci mają różne rozmiary, czasem no w aukcjach allegro sa podane dlugości ciuszkó, JA zmierzyląm te co mam i już wiem jakie są małe a jakie trochę większe ;)
 
noo z tymi rozmiarami to masz racje! ja ostatnio kupiłam bluzeczki, na których jest napisany rozmiar 80!! a są wielkości 56!!!! noo ja teoretycznie po siostrze mogłabym coś mieć ale ona urodziła się w kwietniu więc wiadomo raczej się to nie przyda... to co narazie kupiłam to właśnie w rozmiarach 56 lub 62. a na allegro kupiłam super komplety "wyprawki do szpitala" gdzie są kaftaniki, śpiochy, czapeczki i bluzeczki i to kupiłam w rozmiarze 56. a Ty jak będziesz coś miała po siostrzeńcu to zawsze się przyda:-)
zobaczymy co to jutro nakupuje:-):-) mam nadzieję że trafię na kompetentną osobę, która mi podpowie co warto, a czego nie.
 
Dziewczyny jakie funkcje w wózku są ważne. Czy skrętne przednie koła sa lepsze od zwykłych? Ja juz kompletnie niewiem jaki wybrać,
moim zdaniem to zależy od tego co Wy potrzebujecie! ja przede wszystkim zwracałam uwagę na możliwość wpięcia fotelików, pompowane duże koła, łatwość składania i rozkładania wózka, lekki stelaż... to właściwie to na co najbardziej zwracałam uwagę:-) wydaje mi się że skrętne koła są lepsze... a zawsze możesz je zablokować i nie będą skrętne :)) mam nadzieję że wszelkie nasze oczekiwania spełni wózek, który wybraliśmy czyli Tako Jumper Duo:-)
 
No dziewczyny... jestem po usg. ufff. Szczerze mowiac to malo juz widac na usg. Dzieciaczki sa zbyt duze by moznabylo sobie wszystko ladnie obejrzec. Najwazniejsze jednak ze wszystko jest ok. Dzieciaczki rosna. ON ma nozki na dole a ONA na dole ma glowke. Gin. mowil ze raczej to sie nie zmieni, bo ciezko im bedzie robic fikolki, takze kopana bede i na dole i na gorze :-).
Ile wazyly wasze maluszki? moje waza: ON-1300g ONA-1200g. Maja 100g roznicy. Gin mowil ze to moze byc tez wynik samego badania, tzn. błąd pomarow.
Ogolnie to na usg mam jakis tydzien roznicy do tego co wychodzi z ostatniej miesiaczki. Jak jest u was? tez macie jakies rozbieznosci? Jak
Niedlugo ide po wyniki tej cudownej glukozy. Mam nadzieje, ze bedzie ok, ale boje sie jak cos, bo w poprzedniej ciazy mialam zbyt wysoka. No ale zobaczymy.
POZDRAWIAM
 
magdap, ja nie wiem czy wlejałąm już na tym forum linka do wielce przydatnego wg mnie artykułu ( i fajnie napisanego) jakby co to wybaczcie powtórkę :)) Może Ci to coś rozjaśni:
Nowa Matka Polka

ivi, spore masz maluszki. W moim kalendarzu na 29 tc jest podane 1250g. A ja zawsze myślałam,że chłopcy są mniejsi ;)
U mnie ułożyły się jakoś dziwnie, chyba w L imam wrażenie, że to jedno dolne ciągle jest kopane po główce :( Ale ostatnio nie daje sobie w kaszę dmuchać i rusza się coraz intensywniej. Tylko mi aż słąbo, bo to chyba najwrażliwsza okolica, czasem mam wrażenieże mi w szyjkę ładuje, a o nią się ciągle boję...
 
marta takie jedno pytanko mam. napisalas, ze mialas szyjke 15 mm i nikt nie panikowal, ale cala ciaze mialas krótka bo taka byla "jej uroda" , czy az do takiej dlugosci ci sie skrócila? nie kazali ci przy tym lezec, ani nie chcieli zadnego szwu czy pessara zalozyc?
na USG mialam badana tylko raz szyjke i wlasnie wtedy miala 15mm bylo to jakos ok 30 tyg, a wczesniej przez cala ciaze mialam badana tylko dowcipnie i niby zawsze miala 2cm

a ja mam jeszcze jeden problem, może któras miałą coś podobnego? NA USG w 13 tyg lekarz napisał, ze ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa. Zaznaczył nawet na zdjęciu tzw objaw lambda, któy ma być na to dowodem. TEraz w szpitalu lekarz stwierdził, że ciąża wygląda na jednokosmówkową, pokazałam mu nawet później tamto badanie ale nmówił że on może napisać tylko to co widzi a łożysko wyglądalo na jedno ( może się tak "zlały" ???)
jak juz ktoras laseczka Ci odpowiedziala, rodzaj ciazy blizniaczej okresla sie na piertwsyzm USG ok 12 tyg, bo potem juz ciezko jest to proawidlowo rozponac

Milenka ja wlasnie tez chce kupic ten wozek (jak dostaniemy becikowe ;) ) na razie mamy do niego foteliki, bardzo Cie prosze co bys napisala czy jestes zadowolona, i szczegolnie mi chodzi o to jak z tym skladaniem i rozkladaniem stelaża bo z tego co sie orientuje wozek ma 92cm szerokosci i przez drzwi nie przechodzi? I czy da sie nim troche pojezdzic czy jest bardzo wąziutki? głownie chodzi mi o spacerówke?

Cześć :-)

i ja dołączam do mamuś dubeltowych:laugh2:.... bardzo się z tego powodu cieszę, ciążą była wyczekana, wybłagana, jestem po inv... Będą dwie córcie, każda ma swoje mieszkanko i talerzyk, jestem w 25tc. Jedyne co mnie niepokoi to twardniejący brzuch i skracająca się szyjka, wciąż byłą długa jak szyja żyrafy jak mówił mój gin, bp aż 52 mm miała a tu nagle 37 mm się zrobiło :crazy::szok: a wizyty mam co dwa tygodnie.... i łączę to ze skurczami macicy, bo właśnie mniej więcej w tym czasie przylazły do mnie skunksy :wściekła/y:. Wizytę mam za 1,5 tygodnia, ale nerwoow nie wytrymuję i w środę jadę.... :sorry: Lekarz kazał leżeć - na razie w domu, ale mówił ocś o szpitalu też :szok:i zapisał magnez oraz POLOCARD. Zdziwiłam się, bo tego leku raczej nikt na skurcze nie bierze, bynajmniej nikt o tym na forach nie pisze, a i w ulotce zero słowa o działaniu zapobiegającym skurczom. No ale jak psi detektyw wywęszyłam na necie opracowania naukowe a w nich inf. że jednka kwas acetylosalicylowy - głóny składnik POLOCARDU jest stosonay na skurcze macicy.... na razie tych nieprzyjemnych skurczy jest mniej, kilka na cały dzień, ale jka wstanę na siuisu czy picie zrobić, to czuję, że brzuszek naoięty cały czas wydaje mi się, że macica jakbi twardsza jest :no: trzymajcie kciuki za mnie i środę bo mam stracha. A termin mam na 25 marca :szok: oczywiście liczę się że urodzę wcześniej, byleby nie za wczesnie..... a jak u Was z szykami i twardnieniami? :-)
ja od 22 tyg mialam takie twardnienia brzucha i bralam fenoterol i magnez i bylo okej wytrzymalam do 36tyg i 2 dni :) w piatek odstawilam fenoterol a w sobote urodzilam, skurcze po odstawieniu lekow byly nie do zniesienia, ale szyjka trzymala tzn bylo jakies male 1cm nie powiekszajace sie rozwarcie, wody nie odeszly mi, i zrobili mi cesarke ale ze wzgledu na jednego dzidziulka, nie martw sie na zapas, bedzie okej, nie stresuj sie tak tymi skurczami juz jestes w 25tyg, takie skurcze juz maja prawo sie pojawic tym bardziej ze to ciaza blizniacza, pewnie ci gin prazepisze fenka jak ci sie nie poprawi i bedzie okej,
A i przede wszystkim nie stresuj sie bo to zle wplywa wiem po sobie, im barziej o tym myslalam tym bylo gorzej i wiecej twardnien

Dziewczyny, kupujecie laktatory? Ja kupiłam firmy Medela jakiś elektryczny, a teraz tak myślę, czy nie wyskoczyłam przed orkiestrę, bo co z nim zrobię jak nie będę miała pokarmu??
ja kupilam dopiero w szpitalu laktator, zwykly za 40 zł, nie ma tak ze nie bedziesz miala pokarmu, trzeba draznic brodawki, przystawiac dzieci i pokarm bedzie, albo wlasnie robic to laktatorem.
Ja szczerze mowiac po 3 tyg odpuscilam sobie karmienie piersia bo sie poprostu nie dalo... Pokarm mialam ale dzieci wisialay na cycku po 2 h i sie jeszcze nie najadaly, potrafily dojesc jeszcze 50 ml z butli, a ja tydzien po porodzie musialam wrocic na studia, przez 2 tyg jeszcze je przystawialam zeby lyknely trszke tych moich przeciwciał, ale znowu jak za malo jadly z piersi, to od razu cycki sie robily twarde i bolaly, trzeba bylo odciagac. Pozniej zeby wiedzec ile zjadly odciagalam pokarm i dawalam im z butelki, a teraz od 3 dni juz nawet nie odciagam pokarmu, moja laktacja juz chyba na finiszu jest ;)


Co do wczesniejszych pobytów w szpitalu to ja w czwartek jeszcze bylam na zajeciach, w piatek juz nie poszlam bo odstawialam fenoterol wiec wolalam zostac w domu, a w sobote urodzilam, generalnie mialam blok z chorób zakaźnych gdzie bylo 30 swinskich gryp na oddziale, i gdy prosilam pierdzielnieta pania adiunkt zebym mogla chodzic tylko na prelekcje, a z oddzialu zeby mnie zwolnila, tydzien przed porodem to bylo, to powiedziala ze NA INNE ODDZIALY TEZ CHODZE I SIE NIE BOJE ZE SIE ZARAŻE :O no ale ja ja olalam i i tak nie chodzilam na oddzial...

Pozwolę sobie zmienić temat na chwilkę :)

Mam pytanie odnośnie kombinezonów/śpiworków dla naszych maleństw. Część z nas będzie jeszcze rodziła w okresie zimowym. Czy zdecydowałyście się już jakie kupujecie, gdzie? Czy kupujecie takie z wejściem na pasy samochodowe? Jakie do tego czapki. Ja oglądałam takie cieplejsze, ale wszystkie jakies takie wielkie. Gdzie na takie małe główki!
moje dzieci zatonęły w kombinezonkach rozmiar 56 haha, spokojnie by sie w nogawki zmiescili haha
[URL=http://img38.imageshack.us/i/dsc01782es.jpg/] [/URL]

[URL=http://img38.imageshack.us/i/dsc01780zn.jpg/] [/URL]

Dziewczyny jakie funkcje w wózku są ważne. Czy skrętne przednie koła sa lepsze od zwykłych? Ja juz kompletnie niewiem jaki wybrać,
skretne kola sa lepsze jesli bedziesz jezdzic po rownych powierzchniach, wazne zeby sie blokowaly jak sa skretne, jesli np mieszkasz na wsi i bedziesz spacerowac po lesie to skretnych nie polecam tylko duze pompowane :) a do miasta skretne blokowane
 
reklama
ivi, spore masz maluszki. W moim kalendarzu na 29 tc jest podane 1250g. A ja zawsze myślałam,że chłopcy są mniejsi ;)
U mnie ułożyły się jakoś dziwnie, chyba w L imam wrażenie, że to jedno dolne ciągle jest kopane po główce :( Ale ostatnio nie daje sobie w kaszę dmuchać i rusza się coraz intensywniej. Tylko mi aż słąbo, bo to chyba najwrażliwsza okolica, czasem mam wrażenieże mi w szyjkę ładuje, a o nią się ciągle boję...


Dzieki, juz myslam, ze sa za male, bo gin mowil ze to mala ciaza, a ja tez gdzies przeczytalam ze waga jest ok, ale wiesz... nie ma to jak nasze forum ;-)
U mnie tez oba moga sie ladowac po glowkach. mam nadzieje, ze jednak jakos sie dogadaja, w koncu to rodzenstwo :-) mnie MAŁY nawala z dolu i faktycznie uczucie jest dziwne tym bardziej, ze kazda z nas jest przewrazliwiona na punkcie swojej szyjki:tak: a te kopniaki odczuwalne sa najbardziej w tym wlasnie miekscu.
A i zapomnialam napisac o tej wlasnie szyjce. moja na badaniu w 20 tc miala 43mm a teraz w 29 tc ma 38 mm. mam nadzieje ze bedzie sie trzymala :-D
 
Do góry