reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam :) na forum jestem 5 lat- pierwszy raz jak nosiłam mojego Kubulka pod serduszkiem, a teraz znów jestem w ciązy- i to blixniaczej. Troszkę Was podczytuję i chyba zacznę z Wami tu pisać ;-)

Dla nas to był straszny szok, że jest więcej niż jedno serduszko, ale przynajmniej będzie więcej maluszków do kochania.

Jestem w 10 tyg, i za 2 tyg ide na kolejne usg. Straszne mam schizy czy z moimi kropeczkami jest wszytsko dobrze w brzuszku.

POzdrawiam Was serdecznie
 
reklama
Czytam tak wasze wypowiedzi i powiem Wam że ja marzę o bliźniakach na razie póki co staramy się w tym kierunku z mężem zobaczymy a nusz się uda.
my sie w ogole nie staralismy i wyszly dwa ;)
anulka juz niedlugo i Ty sie dowiesz co tam w Tobie siedzi, wiem ze sie dluzy...
A ja dzisiaj obzarlam sie lodami i moje chlopaki szalały, pierwszy raz widzialam ze mi tak faluje brzuchol ale fajne uczucie sasasa do tej pory jestem podekscytowana
witamy nowa mame w trojpaku ;)
 
23marta ale się zbiegło z imionami, mam braci o takich samych imionach co Ty dla swoich dzieci. My się staramy tym bardziej że od męża strony były aż 3 razy bliźniaki, może nam się uda.
 
Witam :) na forum jestem 5 lat- pierwszy raz jak nosiłam mojego Kubulka pod serduszkiem, a teraz znów jestem w ciązy- i to blixniaczej. Troszkę Was podczytuję i chyba zacznę z Wami tu pisać ;-)Dla nas to był straszny szok, że jest więcej niż jedno serduszko, ale przynajmniej będzie więcej maluszków do kochania Jestem w 10 tyg, i za 2 tyg ide na kolejne usg. Straszne mam schizy czy z moimi kropeczkami jest wszytsko dobrze w brzuszku. POzdrawiam Was serdecznie
Witam nowa mamusie:-)Zapraszamy do pisania:-)Im nas wiecej tym razniej razem:tak:Napewno jest w porzadku wszystko.A wiesz juz moze jakie sa czy na nastepnym USG sie dowiecie czy sa jedno czy dwujajowe, jedno czy dwu kosmowkowe i jedno czy dwuowodniowe?
23marta ale się zbiegło z imionami, mam braci o takich samych imionach co Ty dla swoich dzieci. My się staramy tym bardziej że od męża strony były aż 3 razy bliźniaki, może nam się uda.
No wlasnie z tym jest roznie bo np ani u mnie ani u mojego M nie bylo blizniakow w rodzinie i podobno tak sie zdarza, a wlasnie czesto Ci co maja w rodzinie i licza na to, to maja jedno..ale ja Wam szczerze zycze dwojeczki skoro tak o tym marzycie:tak:
 
Ostatnia edycja:
Witam nowa mamusie:-)Zapraszamy do pisania:-)Im nas wiecej tym razniej razem:tak:Napewno jest w porzadku wszystko.A wiesz juz moze jakie sa czy na nastepnym USG sie dowiecie czy sa jedno czy dwujajowe, jedno czy dwu kosmowkowe i jedno czy dwuowodniowe?

No wlasnie z tym jest roznie bo np ani u mnie ani u mojego M nie bylo blizniakow w rodzinie i podobno tak sie zdarza, a wlasnie czesto Ci co maja w rodzinie i licza na to, to maja jedno..ale ja Wam szczerze zycze dwojeczki skoro tak o tym marzycie:tak:

Dzięki za przywitanie

No niestety nie wiemy na ten temat nic- czy jedno- czy dwu. Wogóle to dziwna sprawa bo byłam na pierwszej wizycie wg moich obliczeń 4 tydz od daty ostatniej miesiączki i lekarz nawet do końca nie chciał potwierdzić ciązy, a jak poszłam po 4 tyg, to już 8 tyd i 2 serduszka. jedno malenstwo miało 15mm i 8 tyd, a drugie 18mm i wg usg 8 tyd i 3 dni.
W sumie płakałm okropnie cały dzień. Mamy już synka 4 letniego i w sumie cięzko było nam się zdecydowac na 2 dziecko,a tu taka niespodzianka. Teraz już doszłam do siebie i się cieszę.
U nas w męza rodzinie były blixniaki- tzn. jego babci siostry dwie miały bliźniaki. A ja normalnie czułam pismo nosem, ze coś na mnie trafi;-)

Teraz mam wizyte u gina 27 sierpnia, i ponoć od razu chce mnie wysłac do swojego kumpla, które ma dokładniejsze USG chyba dopplerowskie.
Na własną reke tez chcę zrobic do 14 tyg test Papp-a.
 
Moim zdaniem ciasny nie jest jak na bliżniaczy wózek.W nosidełakach nie są od 2 tyg a mają 5 miesięcy ponad i są grubitkie jescze by weszły ale już im ciasno teraz jeżdża w rozłożonej spacerówce podpieradelka na nogi da sie tak zrobić że zastawiają dół albo można nie odpinać jednej z części i wyjąć nosidełka i tez będzie wyglądac jak głeboki(jak by ktoś chciał to moge zrobić zdjecia to zobaczycie o co mi chodzi i przesłać na meila).My zadecydowalismy że za jakiś rok kupimy taką najzwyklejsza spacerówkę jeden za drugim.
 
W sumie płakałm okropnie cały dzień. Mamy już synka 4 letniego i w sumie cięzko było nam się zdecydowac na 2 dziecko,a tu taka niespodzianka. Teraz już doszłam do siebie i się cieszę.
U nas w męza rodzinie były blixniaki- tzn. jego babci siostry dwie miały bliźniaki. A ja normalnie czułam pismo nosem, ze coś na mnie trafi;-)

Teraz mam wizyte u gina 27 sierpnia, i ponoć od razu chce mnie wysłac do swojego kumpla, które ma dokładniejsze USG chyba dopplerowskie.
Na własną reke tez chcę zrobic do 14 tyg test Papp-a.
hehe ja tez jak sie dowiedzilam to troche ryczalam, ale teraz juz jestem na etapie radosci ;)
Najlepszego czuja mial mój facet, jak jeszcze w ogole nawet nic nie podejrzewalismy ze mozemy sie spodziewac potomka, ale odstawilam tabletki w tym miesiacu i tak lezymy sobie w lozku a on mowi ze przez glowe przeszedl mu teraz taki napis BLIŹNIAKI, ja mowie wez nie kracz, no i jasnowidz normalnie
Ja mialm robiony tez ten test podwojny ale dostalam na niego skierowanie i na USG genetyczne, zaoszczedzilam przez to 650 zł
 
23marta ale się zbiegło z imionami, mam braci o takich samych imionach co Ty dla swoich dzieci. My się staramy tym bardziej że od męża strony były aż 3 razy bliźniaki, może nam się uda.
nie lubie wymyslnych imion ;) te sa klasyczne. No slyszalam gdzies ze im wieksza czestotliwosc stosunkow tym wieksza szansa na blizniaki (ha moze u mnie to mialo jakis wplyw, albo to ze odstawilam tabl anty po kilku latach brania), a masz jeszcze jakies sposoby n to zeby "zrobic" dwójeczke na raz?
sory ze post pod postem
 
wczoraj probowalam cos napisac, ale musialam urwac posta w pol zdania gdyz placze byly coraz glosniejsze :sorry2:, przepraszam
Ewka witaj, gratulacje. musze Ci powiedziec, ze ja mialam synka 1,5 rocznego jak zaszlam w druga ciaze i tez wyplakalam oczy, dokladnie tak jak u Ciebie - blizniaki byly w rodzinie, ale jednak nie myslalam ze przy drugim beda blizniaki. Taki life , co zrobic. Teraz juz sie ciesze, choc nie ukrywam ze pewnie z jednym bobaskiem byloby latwiej.
Zlosnica widze, ze przemyslenia podobne jak u nas co do wozkiem.
Robale trzymam kciuki za was. Slyszalam jednak, ze to czy sa blizniaki ma znaczenie po linii matki - czyli ze np. twoja babcia miala.

i znowu placza... jakis czujnik maja czy co ;-)

co do wozka to chcialam dodac, ze wybierajac trzeba przemyslec, gdzie sie bedzie nim jezdzilo - czy po terenie czy ladnych chodnikach, centrach handlowych, czy trzeba bedzie go wnosic, ile miejsca w samochodzie jest na zlozony wozek, ile miejsca w domu na postawienie.

no niestety musze konczyc
 
Ostatnia edycja:
reklama
nie lubie wymyslnych imion ;) te sa klasyczne. No slyszalam gdzies ze im wieksza czestotliwosc stosunkow tym wieksza szansa na blizniaki (ha moze u mnie to mialo jakis wplyw, albo to ze odstawilam tabl anty po kilku latach brania), a masz jeszcze jakies sposoby n to zeby "zrobic" dwójeczke na raz?
sory ze post pod postem


Ja 4 miesiące temu odstawiłam tabletki, miałam miesiąc później zaszłam ale było samo poronienie, teraz od nowa się staramy
 
Do góry