reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziś odebrałam wyniki testu PAPPA/bHCG, wiek ciąży podczas wykonania badania to 10+2.
Na kartce z wynikami mam podane normy dopiero od 11 tygodnia (ukończonego)... 😞

Oto wyniki:
HCG wolna podjednostka 116,70 IU/I
PAPP-A 2,91 IU/I

Znalazłam w necie info, że przelicznik IU/I na MoM wynosi 0,03 dla bHCG i 0,24 dla PAPPY. Czy ktoś ma wiedzę i mógłby to potwierdzić, bo takie info widziałam tylko na jednym z forów i nie znalazłam potwierdzenia nigdzie indziej. Może posiadacie jakieś tabelki z normami od 10 tygodnia, albo tabelkę z pewnym przelicznikiem, gdyż ja nic porządnego w Internecie nie znalazłam. Wiem, że najważniejsza jest interpretacja lekarza, ale USG genetyczne mam dopiero za prawie dwa tygodnie... bardzo długo dla mnie. Wg podanego przeze mnie przelicznika mam sporo zawyżone bHCG.

Ktoś, coś?
 
reklama
Takie małe pytanko z mojej strony;) Pierwsze dziecko urodziłam dwa lata temu, przez CC . Czy któraś z was zna może kogoś, albo sama jest w podobnej sytuacji i napisze mi jak przebiegała ciąża, czy udało się dotrwać do jakiegoś sensownego, bezpiecznego terminu.
Oj to jest bardzo indywidualna sprawa;) często zdarza się w ciąży blizniaczej ze poród jest przedwczesny ale też nie jest to reguła Ja np urodziłam w 36+5
 
Oj to jest bardzo indywidualna sprawa;) często zdarza się w ciąży blizniaczej ze poród jest przedwczesny ale też nie jest to reguła Ja np urodziłam w 36+5
A pamiętasz może jak to było u Ciebie z ruchem maluchów? U mnie jeden bardzo ruchliwy, a drugi praktycznie nic...zaczynam się martwic czy to normalne
 
Hej dziewczyny. Jestem już na końcówce 27tyg ciąży dwujajowej. Martwię się trochę o ruchy moich chłopaków. Jeden jest bardzo ruchliwy, za to drugi prawie w ogóle nie daje o sobie znać. Czy jest się czym martwić?
Może być tak, że jeden jest na tylnej (albo przedniej, nie pamiętam) ściance ułożony i wtedy nie czuć tak ruchów. Jeśli na usg wszystko jest w porządku, czyli serduszko bije, rusza się na nim i ma wystarczająco wód to nie ma co się martwić. Mojej jednej córeczki też nie czułam prawie, bo właśnie była tak ułożona, że kopała w narządy, a nie w brzuszek, a na usg ciężko było ją złapać bo były ułożone jedna za drugą. Za to druga nadrabiała bardzo [emoji85]
 
Może być tak, że jeden jest na tylnej (albo przedniej, nie pamiętam) ściance ułożony i wtedy nie czuć tak ruchów. Jeśli na usg wszystko jest w porządku, czyli serduszko bije, rusza się na nim i ma wystarczająco wód to nie ma co się martwić. Mojej jednej córeczki też nie czułam prawie, bo właśnie była tak ułożona, że kopała w narządy, a nie w brzuszek, a na usg ciężko było ją złapać bo były ułożone jedna za drugą. Za to druga nadrabiała bardzo [emoji85]
Dziękuję za odpowiedź. Jeden jest ułożony glowkowo i czuje go bardzo wyraźnie, drugi miednicowe i tutaj cisza. Na USG wszystko ok, serduszka biją. Tydzień temu miałam trzecie prenatalne i też wszystko było ok. Ehh...oby ten leniwy zaczął trochę kopać co będę spokojniejsza🙂
 
Dziękuję za odpowiedź. Jeden jest ułożony glowkowo i czuje go bardzo wyraźnie, drugi miednicowe i tutaj cisza. Na USG wszystko ok, serduszka biją. Tydzień temu miałam trzecie prenatalne i też wszystko było ok. Ehh...oby ten leniwy zaczął trochę kopać co będę spokojniejsza🙂
O tak właśnie jak pisze @Annallie :) moją jedną Dzidzię też słabo czułam bo chyba właśnie była na tylnej ale też już nie pamietam;) i tez jedna główkowo i jedna miednicowo:) Ale pod koniec ciąży już jeździłam sprawdźić gdy slabo czulam żeby mieć pewność :)
 
Hejka.
Wczoraj się dowiedziałam, że jestem w ciąży bliźniaczej dwujajowej. Za 2 tygodnie mam wizytę i powinnam usłyszeć serduszka.
 
Hejka.
Wczoraj się dowiedziałam, że jestem w ciąży bliźniaczej dwujajowej. Za 2 tygodnie mam wizytę i powinnam usłyszeć serduszka.
Hej,
U mnie to samo. To ogromny szok dla mnie iciezko mi sie z tym pogodzic. Staraliśmy sie o drugie dziecko (mamy juz trzylatke) a tu taki strzał. Jestem przerażona i od wczoraj rycze non stop...
 
reklama
Hej,
U mnie to samo. To ogromny szok dla mnie iciezko mi sie z tym pogodzic. Staraliśmy sie o drugie dziecko (mamy juz trzylatke) a tu taki strzał. Jestem przerażona i od wczoraj rycze non stop...

Hej,
U mnie to samo. To ogromny szok dla mnie iciezko mi sie z tym pogodzic. Staraliśmy sie o drugie dziecko (mamy juz trzylatke) a tu taki strzał. Jestem przerażona i od wczoraj rycze non stop...
Przyznam, że też byłam zaskoczona bliźniakami. Właściwie nie pamiętam jak dojechałam do domu😉 Mamy już dwuletnią coreczke. Myślę ,że to normalne daj sobie czas na oswojenie. My generalnie chcieliśmy 3 ,ale nie sądziłam że w takim tempie. To będzie wyzwanie ,ale damy radę! Szukaj plusów!
Duża, wesoła rodzinka. Bliźniaki same ze sobą będą się dużo bawić, starsze dziecko będzie ci pewnie trochę pomagać( na swój sposób😉), zobaczysz będzie ciężko ,ale fajnie! Później dzieci robią się coraz bardziej samodzielne , a ty będziesz w spokoju piła kawkę, kiedy cała trójka będzie zajęta zabawa w pokoju obok;)
 
Do góry