reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziewczyny czy was tez tak skora na brzuchu piecze i boli? Ja mam wrazenie jakbym poparzony miala ten brzuchol. Pewnue szykuja mi sie rozstepy choc po 2 poprzednich ciazach mam ich sporo ale nigdy tak skora nie piekła :szok: smaruje sie 2 razy dziennie a pomaga tylko lezenie i niedotykanie.
Tak... znam to doskonale. Pomaga mi chłodny prysznic, nic poza tym :-/ no i smaruję oliwka, nie balsamami. Teraz zrobiło mi się to samo na wewnętrznej stronie ud :-/ niestety pojawiły się rozstępy... ale u nas jeszcze tylko tydzień :-)
 
reklama
Dziewczyny czy was tez tak skora na brzuchu piecze i boli? Ja mam wrazenie jakbym poparzony miala ten brzuchol. Pewnue szykuja mi sie rozstepy choc po 2 poprzednich ciazach mam ich sporo ale nigdy tak skora nie piekła :szok: smaruje sie 2 razy dziennie a pomaga tylko lezenie i niedotykanie.

mnie nie piecze ani nie boli... czasem lekko swedzi bo skora sie rozciaga ;)
tez niczym nie smaruje bo nie mam cierpliwosci... 8-)
 
Hej!
Mnie tez nic nie piecze i nie boli. W pierwszej ciąży nie zrobił mi się ani jeden rozstęp. Smarowałam od czasu do czasu MammaMia z Ziaja. Podobno rozstępy to sprawa genetyki.

My po wizycie. Dziewczynka nadal mniejsza 670g. Chłopiec 800g. Przepływy w porządku.
Wyszła mi cukrzyca ciążowa wiec dieta i 7x dziennie kłucie i mierzenie cukru.
:) i tak o, zawsze coś
 
Hej!
Mnie tez nic nie piecze i nie boli. W pierwszej ciąży nie zrobił mi się ani jeden rozstęp. Smarowałam od czasu do czasu MammaMia z Ziaja. Podobno rozstępy to sprawa genetyki.

My po wizycie. Dziewczynka nadal mniejsza 670g. Chłopiec 800g. Przepływy w porządku.
Wyszła mi cukrzyca ciążowa wiec dieta i 7x dziennie kłucie i mierzenie cukru.
:) i tak o, zawsze coś
Nie zazdroszczę cukrzycy, ja jutro sie dowiem jak lekarz zinterpretuje moje wyniki i czy tez bede na diecie, oby nie oby nie oby nie :p Wiele mam przez to przechodzi. A Twoje maluchy maja jedno czy dwa lozyska ze taka roznica miedzy nimi?

W kwestii rozstepow i genetyki to nie jestem pewna. Ja mam duzo rozstepow z czasow dorastania. Na kolanach, posladkach, piersiach, a jakos w ciazy spokoj ;) czyli sklonnosc do rozchodzenia sie skory jest, a przez cala pierwsza ciaze ani jeden sie nie pojawil nowy i teraz (tfu tfu) jeszcze tez nic.
 
Nie zazdroszczę cukrzycy, ja jutro sie dowiem jak lekarz zinterpretuje moje wyniki i czy tez bede na diecie, oby nie oby nie oby nie [emoji14] Wiele mam przez to przechodzi. A Twoje maluchy maja jedno czy dwa lozyska ze taka roznica miedzy nimi?

W kwestii rozstepow i genetyki to nie jestem pewna. Ja mam duzo rozstepow z czasow dorastania. Na kolanach, posladkach, piersiach, a jakos w ciazy spokoj ;) czyli sklonnosc do rozchodzenia sie skory jest, a przez cala pierwsza ciaze ani jeden sie nie pojawil nowy i teraz (tfu tfu) jeszcze tez nic.
Moje bliźniaki są dwujajowe. 2o2k. Gin mówi, że jeszcze taka różnica jest akceptowalna. Dziewczynka od poczatku wychodziła mniejsza na Usg o ok 4 dni. I tak jest do tej pory.
Gin mi to tłumaczył, że 10% z 100g a 10% z kg to może się wydawać kolosalne różnica. Ale na tym etapie tak może być.
Dziewczynka jest bardzo aktywna, więc pewnie wolniej tyje [emoji6]
 
Moje bliźniaki są dwujajowe. 2o2k. Gin mówi, że jeszcze taka różnica jest akceptowalna. Dziewczynka od poczatku wychodziła mniejsza na Usg o ok 4 dni. I tak jest do tej pory.
Gin mi to tłumaczył, że 10% z 100g a 10% z kg to może się wydawać kolosalne różnica. Ale na tym etapie tak może być.
Dziewczynka jest bardzo aktywna, więc pewnie wolniej tyje [emoji6]
Ano widzisz u mnie jest od początku tydzien roznicy miedzy chlopakami i tez jest ok. I tez ten mniejszy jest dużo bardziej ruchliwy :) ciekawe czy jak sie urodza to te roznice w temperamencie nadal beda tak widoczne ;) mam nadzieje ze beda chociaz wiecej spac niz w brzuchu bo ilez mozna rozrabiac? :p
 
reklama
Do góry