reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

To zależy od ułożenia dzieciaków i tak może być :-) moje córcie leżą główkami obok siebie i też najbardziej czuję ruchy w jednym miejscu ;-)
Tak najpewniej było, dawno USG nie miałam i nie wiem jak są teraz ułożone. Od jakich dwóch tygodniu ruchy czuję na całym brzuchu i z taką częstotliwością, że jak po przebudzeniu jest cisza to mam zepsuty humor :p Dobrze, że te kopniaki jeszcze nie bolą.
 
reklama
Tak najpewniej było, dawno USG nie miałam i nie wiem jak są teraz ułożone. Od jakich dwóch tygodniu ruchy czuję na całym brzuchu i z taką częstotliwością, że jak po przebudzeniu jest cisza to mam zepsuty humor [emoji14] Dobrze, że te kopniaki jeszcze nie bolą.
A przypomnij któryś jesteś tc? Ja 27 tc i ruchy czuję praktycznie całe dnie, z przerwami oczywiście ;-)
 
Ja od dwóch dni zaczynam czuć ruchy taki lekkie kopnięcia jak by stukanie od środka wczoraj zaczęłam 20tc a też się naczytałam o ruchach w 15 tyg i już łapałam schiza.
Mam pytanie widzę że był ostatnio poruszony temat wózków ja również mam dylemat.W pierwszej ciąży kupiłam wózek 3w1 nowy i po roku sprzedałam żeby zmienic na normalną spacerowke która się cała składa z racji małego auta i też jest bardziej poręczny.I tak się zastanawiam czy nie kupić odrazu wózka spacerowego i do tego miękkie gondole miał już ktoś taki?bo niewiem czy jest to dobre rozwiazanie?Boję się za zainwestuje we wózek 2000zl i za rok sprzedam na poczet spacerówki tak jak zrobiłam w pierwszej ciąży
Pozdrawiam
 
Chyba idealny wozek dla mnie jeszcze nie istnieje.... najgorsze jest to ze w poblizu mnie sa wielkie sklepy dzieciece i mnoostwo w nich wozkow ale zadnego dla blizniakow. Tylko na zamowienie i nawet nie ma jak sobie go poprobowac
Ja kupiłam swoim bliźniakom VALCO BABY SAP DUO.Jest to spacerówka od urodzenia z możliwością rozłożenia na płasko.Dokupiłam do środka wkładki piankowe żeby miały wygodnie. Jeździmy już 9 miesięcy. Dla mnie rewelacja.Lekki,wygodny,rozsuwana budka więc parasolki są niepotrzebne.Naprawdę polecam.
 
Po moim zeszlym porodzie naturalnym dopiero po miesiacu wstalam na nogi a normalnie moglam chodzic chyba dopiero po 2 :/ jeszcze nie bedac w ciazy ciagle mowilam ze jestem w stanie zaplacic kazda kwote byle by miec papier na cesarke. Tylko wlasnie teraz sie zastanawiam czy np jest sens brac koszule nocne bo ich nie cierpie. Bede mogla byc po wszystkim w dwuczesciowej pizamie ?
Tak przy cc nie musisz mieć koszuli zakladasz najpierw koszule szpitalna i jesteś w niej do pierwszej kąpieli czyli do 12 h a później ubierasz się w co chcesz tylko by nic Cie nie uwierało w ranę.
 
Dziewczyny trochę Was podczytuje i msm pytanie jak to jest z karmieniem bliźniąt kp?? Czy karmicie też piersią czy tylko sciągacie swój pokarm i karmicie butlą??
Ja nie karmię już piersią na początku od ciagalam i podawałam z buteli bo miały problem z ssaniem ale gdy jedną córkę miałam w szpitalu i ta była karmiona sondą a druga w domu z butelki mm i czasami moje gdy miałam czas na to by ściągnąć pokarm ale dużo czasu spędzałam na dojazdy i pobyt w szpitalu, że laktacja mi się zatrzymała :-/
 
Ja nie karmię już piersią na początku od ciagalam i podawałam z buteli bo miały problem z ssaniem ale gdy jedną córkę miałam w szpitalu i ta była karmiona sondą a druga w domu z butelki mm i czasami moje gdy miałam czas na to by ściągnąć pokarm ale dużo czasu spędzałam na dojazdy i pobyt w szpitalu, że laktacja mi się zatrzymała :-/
A w jakik teraz wieku są Twoje Córcie?
 
Cześć dziewczyny, jestem obecnie w 18 tc, ciąża 1k2o. Chciałabym Was podpytać jaka była/jest u Was różnica w wadze między dzieciaczkami. U mnie na ostatnim usg wyszło 240 jeden bliźniak i 190 gram drugi i wydaje mi się, że te 50 gram różnicy na tym etapie to trochę sporo :( lekarz robiący usg nie widział nic niepokojącego ...
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem obecnie w 18 tc, ciąża 1k2o. Chciałabym Was podpytać jaka była/jest u Was różnica w wadze między dzieciaczkami. U mnie na ostatnim usg wyszło 240 jeden bliźniak i 190 gram drugi i wydaje mi się, że te 50 gram różnicy na tym etapie to trochę sporo :( lekarz robiący usg nie widział nic niepokojącego ...
Hej. U mnie w piatek 18 tydz ciąża 2 k 2 o , wg usg z soboty waga jednego 206 g drugie 198 g. Moze w 1 k moze byc wieksza roznica . Mysle ze jak lekarz nie stwierdził nieprawidłowości to nie powinnas sie martwic . Pozdrawiam
Ewa
 
Do góry