reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

A ten 36 tydzien to chyba jest juz ciaza donoszona co ? Czy traktuje sie te dzieciaczki jako wczesniaki?
Ja 3 tyg temu urodziłam córeczki w 36 tyg i tak to jest ciąża donoszona ważyły 2740 i 2800kg od początku po porodzie byly ze mną i dostały po 10 punktów ale uważa się je za wcześniaki.
 
reklama
Ja 3 tyg temu urodziłam córeczki w 36 tyg i tak to jest ciąża donoszona ważyły 2740 i 2800kg od początku po porodzie byly ze mną i dostały po 10 punktów ale uważa się je za wcześniaki.
No ale waga bardzo ladna.
A mialas cesarke czy porod silami natury ?
Zastanawiam sie jak to jest przy cesarce czy trzeba sie tez jakos do niej przygotowac?
 
Z tego co kojarzę dzieci nie są wczesniakami po skończonych 37 tc, zarówno przy pojedynczej, jak i bliźniaczej. Dlatego miałam robiona zaplanowaną CC w 37+1. I przy wypisie była inf że ciąża donoszona. Przy porodzie przed 38 TC, mimo dobrego stanu dzieci zawsze będzie wpis że są wczesniakami. Tak mi mówili lekarze w szpitalu.
 
No ale waga bardzo ladna.
A mialas cesarke czy porod silami natury ?
Zastanawiam sie jak to jest przy cesarce czy trzeba sie tez jakos do niej przygotowac?
Wiesz ja miałam ogolnie rodzić naturalnie bo córeczki były ułożone główkowo. I gdy zostałam przyjeta do szpitala tak myślałam, że w ten sposób urodze więc do cc nie przygotowałam się dopiero w szpitalu gdy zapis ktg był nieprawidłowy to lekarze podjęli decyzję o cc najważniejsze żebyś nie miała nic z biżuterii na sobie ja przed szpitalem miałam problem ze zdjęciem pierścionka zaręczynowego ale na szczęście po wielu próbach mi się udało bo inaczej bym miała problem w szpitalu przy cc :-/ ale ja również przeżyłam poród naturalny i zdecydowanie cc jest lepsza :-) mnie bolesna.
 
Po moim zeszlym porodzie naturalnym dopiero po miesiacu wstalam na nogi a normalnie moglam chodzic chyba dopiero po 2 :/ jeszcze nie bedac w ciazy ciagle mowilam ze jestem w stanie zaplacic kazda kwote byle by miec papier na cesarke. Tylko wlasnie teraz sie zastanawiam czy np jest sens brac koszule nocne bo ich nie cierpie. Bede mogla byc po wszystkim w dwuczesciowej pizamie ?
 
Tak w ogole to ja juz tak daleko wybiegam w przyszlosc....
W czwartek czekaja mnie dopiero pierwsze badania prenatalne. Ciagle mam w glowie czy aby na pewno wszystko jest ok z dzieciaczkami.
Ale takie myslenie wlasnie o wyprawce wozku i tym porodzie jakos mi te zle mysli odsuwa na bok chociaz na krotki moment. Chcialabym juz tak spokojnie isc do sklepu kupic jakies ubranka i nie czuc tego strachu czy ja ta ciaze donosze.
Z jednej strony wiem ze powinnam wszystkie zakupy zostawic na czas blizej rozwiazania bo jak to moj lekarz powiedzial ze w kazdej chwili cos moze pojsc nie tak i ta ciaze strace. Z drugiej chcialabym sie juz tak zwyczajnie cieszyc jak kazda matka czekajaca na upragnione dziecko.
 
Super Niunie;) wybudzasz je co 3h.na karmienie? mi też brakuje snu, ale powoli zaczynam się przyzwyczajac i usprawniam sobie.życie jak się da. Też dużo mroze pokarmu, ale raz w nocy pozwalam sobie nie.ściągnąć. A dzisiaj karmimy się przez noc.na lezaco. Troche.i ja.przy tym odppczywam. Metoda 7-5-3 na czym polega? Ja mam lansinoh.laktator i ratuje mi życie:D
Moje Szkrabki mają małe kolki, no i tak lubią jeść,.że się przejadajao_O położna mówi, żeby mniej.dawac, a lekarka, że wczesniacy mają jeść ile chcą. Na szczęście espumisan i probiotyk im ciut pomaga.
Oki czas.spać. godzinka mi pozostaje.między karmieniami, to trzeba korzystac.
Dziewczyny trochę Was podczytuje i msm pytanie jak to jest z karmieniem bliźniąt kp?? Czy karmicie też piersią czy tylko sciągacie swój pokarm i karmicie butlą??
 
A ja takie pytanie mam, bo zapomniałam się u gienia dopytać. Czy to normalne, że większość ruchów czuję po jednej stronie? Bo mam wrażenie, że tylko jedna panna mnie kopie, po lewej, a po prawej stronie bardzo rzadko czuję cokolwiek. W dole brzucha też czuję, ale to jak siedzę.
To zależy od ułożenia dzieciaków i tak może być :-) moje córcie leżą główkami obok siebie i też najbardziej czuję ruchy w jednym miejscu ;-)
 
Mamusie, jaki wózek?
Jeden obok drugiego, czy jeden za drugim? Plusy, minusy?
TP koniec października, drugie piętro bez windy, poród cc.

Jestem na etapie szukania... i nie mam pojęcia co brać pod uwagę.
Ja mam jeden za drugim. Baby jogger city select twin. Jest bardzo lekki, mały i sklada się go jedną ręką do rozmiarów kompaktowych :-) poród dopiero w lipcu, ale po jeździe próbnej polecam;-)
 
reklama
Ja kupiłam baby jogger city select , nie powiem jak sie sprawuje z dziecmi w srodeczku ale zapowiada sie super. Jest zgrabny lekki i niewiarygodnie prosty w obsłudze , ma dobre opinnie. Ja w piatek 17 i nie czuje ruchów ?! Dwa tyg temu usg i bylo wszystko Ok wiec mam nadzieje ze to sprawa indywidualna z odczuwaniem ruchów .
Nie przeszkadzają Ci te sówaki od moskitiery na zakończeniu gondoli? Ja na początku nie zwróciłam uwagi tylko teraz w domu i kombinuje co bym mogła z tym zrobić, bo moskitiery i tak używać nie będę ;-)
 
Do góry