reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziewczyny czy wasze maluszki na poczatku spały w jednym łóżeczku czy od razu oddzielnie? Ja sie zastanawiam raczej na poczatek nad jednym bo tak wyczytalam ze niby lepiej, aa jeszcze jak je układałyscie czy w rożku lub otulaczu??
 
reklama
Dziewczyny czy wasze maluszki na poczatku spały w jednym łóżeczku czy od razu oddzielnie? Ja sie zastanawiam raczej na poczatek nad jednym bo tak wyczytalam ze niby lepiej, aa jeszcze jak je układałyscie czy w rożku lub otulaczu??

wszystko zalezy od dziecka i pory roku...;) moj starszy syn nie chcial w niczym spac, zreszta byly upaly, a mlodszy spal w rozku ale to tez gora do 3 m-cy :) moje beda spaly od poczatku w osobnych lozeczkach.
 
Z tymi lozeczkami dziewczyny to dużo też zależy od.tego czy dzieciaki sae wczesniakami. Jeśli są to wtedy zalecane jest uzywanie monitorów oddechu, a te do łóżeczek montowane wymagają aby każde dziecko miało swoje łóżeczko
 
Moje kluchy wola spać z nami w łóżku. Z łóżeczka korzystają sporadycznie. Zreszta w nocy co 2-3 godziny jedzą więc ja przynajmniej mam je blisko i nie wybudzają sie tak bardzo bo karmie na śpiocha .
 
Moje bliźniaki dzisiaj skończyły 5 miesięcy, nie wiem kiedy to zleciało:) śpią od poczatku w osobnych łóżeczkach w swoim pokoju, są od początku bardzo ruchliwe i po prostu bałam się że sobie coś zrobia. A druga sprawa że po paru tygodniach byłoby im za ciasno. Urodzilam w grudniu, ale nie spali w rożkach ani otulalczach, tylko pod kocykiem minky.
Jeśli chodzi o wózek jesteśmy bardzo zadowoleni z mountain buggy duet, to jeden obok drugiego- chciałam mieć równy dostęp do dwójki dzieci, waski bo 65 cm, lekko i ogólnie fajnie i łatwo się prowadzi. Kupowaliśmy używany, ceny nowego trochę przerażające.
A z dokarmianiem zaczynaliśmy od Bebilon HA, teraz Olek je zwykły Bebilon 1, z Oliwka i jej alergiami to już osobna historia z mlekiem. Ale nic się po nim nie działo u Mlodego, od 2 miesiecy pije tylko je.
A ruchu poczułam też pozno, dopiero ok 22 tc.
 
Z tymi lozeczkami dziewczyny to dużo też zależy od.tego czy dzieciaki sae wczesniakami. Jeśli są to wtedy zalecane jest uzywanie monitorów oddechu, a te do łóżeczek montowane wymagają aby każde dziecko miało swoje łóżeczko
Sluszna uwaga.
Ja juz z gory zalozylam ze urodze w terminie chociaz wiem ze to w moim przypadku pewnie nieosiagalne. Ciaza 1k2o...
 
Sluszna uwaga.
Ja juz z gory zalozylam ze urodze w terminie chociaz wiem ze to w moim przypadku pewnie nieosiagalne. Ciaza 1k2o...
Też mam termin niby na 4 sierpnia, ale jak każdy się pyta ile jeszcze, to mówię dwa miesiące, po prostu takie mam przeczucie, że to 40 tygodnia na pewno nie dotrzymam, ale do tego 36 minimum bym chciała. Mimo, że mam 2k2o. Jeśli nie wyskoczy mi nadciśnienie no i nie wiem jak to z porodem w przypadku cukrzycy ciążowej jest i jeszcze przepuklina (najpewniej) pępkowa.
 
reklama
Do góry