reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@Blanka8 nie chodzi mi o to, że nie można soku z pokrzywy, tylko akurat ten co mam jest na bazie etanolu, więc odpada. Popytam w aptece o bardziej bezpieczny w ciąży. Sok z buraków to najohydniejsza rzecz pod słońcem, ale czasem wypijam :baffled: :laugh2:

Swoją drogą, już się nie mogę doczekać aż ruchy dziewczyn będzie tak dobrze widać, choć wiem że z czasem na pewno będę miała ich dość ;)

@Mea1989 dokładnie, ten sam rocznik jesteśmy :D. Ja mam to samo z jedzeniem mięsa, ale też sie przymuszam i mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty :)
 
reklama
A i wczoraj byłam w Rossmannie i skorzystałam z tej promocji 2+2 i kupiłam 4 największe opakowania chusteczek nawilżanych dla bobasów. Na jakiś czas starczy :D
Była strasznie długa kolejka ale stanęłam grzecznie z mężem na końcu aż pani kasjerka mnie zobaczyła i zawołała do kasy przed wszystkimi. Żałujcie, że nie widziałyście wzroku kobiety przed którą weszłam, jakby mogła to by mnie gołymi rękami udusiła :D
 
@Aniutek89 ja polecam sok z pokrzywy taki Link do: Sok z pokrzywy 500 ml Można go kupić też w niektórych aptekach lub sklepach ze zdrową żywnością.
On jest wzbogacony tylko witaminą c, ale lekarz mówił że takim dodatek może być dodatkowo będzie zakwaszac mocz, żeby nie było bakterii. Bardzo pomógł moim koleżankom, które miały taką krew, że u hematologa się leczyły a tabletki na nie nie działały. Pijesz kieliszek przed posiłkiem. Podobno nie jest najgorszy. Trzeba tylko kupić parę butelek, bo jedna na krótko starczy na 10 dni
 
A i wczoraj byłam w Rossmannie i skorzystałam z tej promocji 2+2 i kupiłam 4 największe opakowania chusteczek nawilżanych dla bobasów. Na jakiś czas starczy :D
Była strasznie długa kolejka ale stanęłam grzecznie z mężem na końcu aż pani kasjerka mnie zobaczyła i zawołała do kasy przed wszystkimi. Żałujcie, że nie widziałyście wzroku kobiety przed którą weszłam, jakby mogła to by mnie gołymi rękami udusiła :D
@Mea1989 skąd ja to znam! ;-) Do dziś pamiętam minę i oburzenie pani, która akurat miała iść do kasy, kiedy w Rossmannie kasjerka poprosiła mnie o podejście poza kolejką. Pomimo widocznego, dosyć już pokaźnego u mnie brzucha i tak rzuciła komentarz, że "teraz była jej kolej" ;)

Co do żelaza, też nie przepadam za mięsem i zmuszam się do zjadania go w ciąży, bo jednak żelazo z mięsa jest najlepiej przyswajalne...
Pamiętajcie, że żelazo duzo lepiej wchłania sie w obecności wit.C, natomiast jego przyswajalność jest o wiele słabsza w obecności nabiału i wapnia :)
 
Uważam, że to jest bardzo miłe i tak powinno być w każdym sklepie. Najbardziej mnie wkurzało jak niektóre baby potrafiły się wpychać przed kobietę w ciąży. Ale są też osoby, które same mnie przepuszczały, to było bardzo miłe. Co do tej promocji w Rossmanie to nie potrafię wybrać 4 różnych produktów, bo wszystko kupiłam oprócz emolientu, bo miałam nie kupować, ale chyba kupię
 
Hej @Blanka8 faktycznie jeszcze Ty z nami zostałaś :) Wybacz przeoczenie :)
Ja wiem, że szpital też jest dla ludzi ale i tak się go boję:hmm:
Hej @Aniutek89 witaj, patrząc po nazwie to chyba jesteśmy z tego samego rocznika :) Gratuluję córeczek i życzę zdrowia :) Ja ruchy zaczęłam czuć około 18 tygodnia. Wcześniej też niby coś czułam ale to było takie samo jak praca jelit więc się nie nastawiałam, ze to dzieci. W 18tyg już byłam pewna :) Ja mięsa nienawidzę ale jak mi hemoglobina spadła to się przymuszam i jem ile się da.
@Orchidea81 lepiej być spakowaną. Moje torby też stoją i czekają na szpital. A ja cały czas mam wrażenie, że mam za mało koszul, staników itd. Ale wyjdzie w praniu czy mi wystarczy czy nie.
@Mea1989 ja wychodzę z założenia że jak zabraknie mi koszul , stanikow , majtek a trzeba będzie trochę dłużej poleżeć to poproszę o pranie męża (robił to bez problemów przy poprzednich porodach). Na salach tych z noworodkami jest strasznie ciepło, hormony też robią swoje, nawał pokarmu robi swoje, dzieci ulewaja.... rana boli i ta po cc i sn ,trudno się poruszać. Ale będzie dobrze wszystko się szybko goi a i z karmieniem w miarę szybko można dojść do ładu i składu.:)
 
Witam wszystkie mamy trójpaczki :-)
Podczytuję Was od dłuższego czasu i kibicuję każdej po cichu. Bardzo ciekawi mnie każdy osobny przypadek, bo nigdy nie wiadomo co nas czeka :-)
Gratulacje dla mam, które mają już swoje pociechy szczęśliwie przy sobie. Szczególnie trzymam kciuki za Shamel i jej maleństwa, które tak niespodziewanie przyszły na świat.
Jeżeli o mnie chodzi, to jestem w 19+5 tc i widzę tutaj rówiesniczkę, Ewelina :-)
Cała nasza trójeczka jest systematycznie badana i na tym etapie niczym się nie martwię, oprócz spadającej hemoglobiny.
Macie na to jakieś "żelazne" sposoby? ;-)
Dwóch niezależnych lekarzy potwierdziło, że będziemy mieli dwie córeczki, których już się nie możemy doczekać <3
Ps. Kiedy poczułyście pierwsze ruchy? Lekarz mi nie chce wierzyć, że nieregularnie czułam juz od 14 tygodnia i chciał mnie wysłać do psychiatry xD Wpisał od 17, kiedy to ruchy były już widoczne i mąż potwierdził :-D


Czesc
Tak jestem już w 19 tyg i 4 dni :-)
Też lekarz zalecił mi żelazo 2x dziennie.
A mi na zaparcia pomaga Inka z mlekiem :-) U mnie w 14-tyg lekarz stwierdził, że będzie parka w 17 tyg nie udało się potwierdzić płci bo źle się ułożyły. 27 grudnia mam USG polowkowe w tedy będzie wszystko jasne
Jesteś z Warszawy ? .
 
Czesc
Tak jestem już w 19 tyg i 4 dni :-)
Też lekarz zalecił mi żelazo 2x dziennie.
A mi na zaparcia pomaga Inka z mlekiem :-) U mnie w 14-tyg lekarz stwierdził, że będzie parka w 17 tyg nie udało się potwierdzić płci bo źle się ułożyły. 27 grudnia mam USG polowkowe w tedy będzie wszystko jasne
Jesteś z Warszawy ? .

Cieszę się, że będziemy rówieśniczkami na forum, zawsze raźniej :-) a jaką masz ciążę? Ja mam 2k2o.
Mi lekarz powiedział w 15 tyg na 80%, a inny na prenatalnych dorzucił jeszcze 10%, więc już się nastawiłam na kobiece grono :-D
Ja jestem z Inowrocławia. Takie nie za duże miasto, ale ciążę prowadzę w Koninie, tam tez chcę rodzić, bo w te okolice się wyprowadzamy z mężem.
Dziewczyny, dziękuję wszystkim za rady dotyczące upartego żelaza.
Ja wczoraj nie mogłam się powstrzymać i pokupowałam ciuszki w Smyku. Były w promocji, a Pani przy kasie dorzuciła jeszcze -15% z tej okazji, że założyłam kartę. Całość wyszła mniej więcej -50%, byłam przeszczęśliwa :-D
 
reklama
Znowu cisza:( chyba rodzą???
Kurczę czemu ugotowanie obiadu to wysiłek ponad moje siły. Wariuje muszę się położyć już. Ciekawe co z wigilią chyba catering zamówię? A jak u was przygotowania do świąt?
 
Do góry