reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@Mea1989 super to już jesteś tez praktycznie gotowa. Ja czekam tylko na kosmetyczna paczkę z apteki a tak mamy już wszystko przygotowane i łóżeczko(na początek jedno będzie i kosz Mojżesza) złożone i materac i prześcieradełka założone.
A pytanie do mam,których tez dzidzie będą spały razem na początku w jednym łóżeczku, jak będziecie kłaść dzidzie i w czym/pod czym będą spać,bo na początek to będą spać na płasko bez podusi a co do kołdry i pościeli to ja nie przygotowuje,bo właśnie nie bardzo to widzę.

Ja zakładam, że będą spać w łóżeczku, a pewnie jak z pierwszym, że wylądują u mnie w łóżku :)
Nie miałam siły na wstawanie i karmienie, a u siebie w łóżku robiłam to na śpiocha :)

Ja swoim szyję kocyki bawełna/minky. Te kołdry dziecięce nie przemawiają do mnie, są strasznie sztywne jak dla mnie. Przy pierwszym sprawdził się właśnie kocyk.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Co do nocek to ja zasypiam najwcześniej o 1.30 a wyspana jestem już o 6... W dzień nie śpię bo wtedy w nocy to bym chyba wcale nie zasnela


Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja zakładam, że będą spać w łóżeczku, a pewnie jak z pierwszym, że wylądują u mnie w łóżku :)
Nie miałam siły na wstawanie i karmienie, a u siebie w łóżku robiłam to na śpiocha :)

Ja swoim szyję kocyki bawełna/minky. Te kołdry dziecięce nie przemawiają do mnie, są strasznie sztywne jak dla mnie. Przy pierwszym sprawdził się właśnie kocyk.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja właśnie mam rożki minky/ bawełna i myślałam,ze może takie maluszki by w rozkach spały,sama nie wiem hmm
 
Hej dziewczynki,
Potrzebuję pocieszenia, bo mam doła :(

Wczoraj byłam na pomiarze szyjki - 32+2 tc szyjka 2 cm. W ciągu tygodnia skróciła się o 1 cm.
W piątek szpital i sterydy. Myślicie, że mam się martwić? :(
W domu nie mam jak leżeć, bo mam 3 latka, więc odpoczynek odpada.

Chodzę i ryczę, że pewnie nie dotrwam do 38 tc :(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Gonia stres jest zrozumiały w takiej sytuacji, ja miałam nawet krotsza szyjke już w 30 tc. Pewnie założą Ci peeser dla podtrzymania ciąży. Mi założyli i jest lepiej, choć wcale nie leżę 24h jak zalecają bo tak jak Ty mam dziecko a nawet dwoje i jest to po prostu niemożliwe. Pamiętaj że jeśli nie masz na razie żadnych innych objawów zwiastujacych poród, to niewykluczone że uda się jeszcze ponosić nawet miesiąc. Mój lekarz powtarza że jak kobiecie uda się donosić do 35 tc blizniaki to jest już naprawdę całkiem nieźle, dzieciom juz nic nie grozi, rodzą się w świetnej formie i zazwyczaj wychodzą do domu razem z mamą. Nie myśl na razie o tym (choć wiem że to łatwo mowic), najważniejsze że podadzą Ci sterydy, mi nie podali :( będziesz pod ich opieką a oni są od tego by zapobiegać lub odwlekac takie sytuacje.
 
Mea1989 moje będą spały na razie w jednym łóżeczku, które jest już skręcone :)
Przy żadnym z dzieci nie praktykowałam spania w wózku, chyba że na spacerze lub zaraz po nim jeśli się nie budziły. Mialam pewne rytuały, których starałam się trzymać. W dzień mogły spać w salonie, w łóżeczku, nie dbałam o ciszę bo normalnie funkcjonowałam. Dzieki temu szybko nauczyly sie odrozniac noc od dnia i oboje pięknie spali.
 
Co do nocek to ja zasypiam najwcześniej o 1.30 a wyspana jestem już o 6... W dzień nie śpię bo wtedy w nocy to bym chyba wcale nie zasnela


Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom

Adunnnia90 ja takze tak spie, a jeszcze do tego wstaje ze 2 razy na siku i troszkę się wierce nim zasnę ponownie, to może w sumie śpię ze 3 godz...
 
A Ty jak tam, skurcze ustały?
@Necia0 niestety nie ustały i już najprawdopodobniej nie ustaną - zostaniemy tu już do rozwiązania. Codziennie dostajemy kroplówkę z magnezem i druga z fenoterolem i tak ciągniemy dzięki temu dzień za dniem (bo po leku skurcze na kilka godzin ustają, a potem wracają i tak w kółko). Lekarze mówią, że będą mnie podtrzymywali tak ile się da :-)
 
@Mea1989 super to już jesteś tez praktycznie gotowa. Ja czekam tylko na kosmetyczna paczkę z apteki a tak mamy już wszystko przygotowane i łóżeczko(na początek jedno będzie i kosz Mojżesza) złożone i materac i prześcieradełka założone.
A pytanie do mam,których tez dzidzie będą spały razem na początku w jednym łóżeczku, jak będziecie kłaść dzidzie i w czym/pod czym będą spać,bo na początek to będą spać na płasko bez podusi a co do kołdry i pościeli to ja nie przygotowuje,bo właśnie nie bardzo to widzę.

Ja w poprzek pewnie w rożkach a jeśli będzie potrzeba to dodatkowo przykrywać kołderką lub kocykami :)
 
Gonia stres jest zrozumiały w takiej sytuacji, ja miałam nawet krotsza szyjke już w 30 tc. Pewnie założą Ci peeser dla podtrzymania ciąży. Mi założyli i jest lepiej, choć wcale nie leżę 24h jak zalecają bo tak jak Ty mam dziecko a nawet dwoje i jest to po prostu niemożliwe. Pamiętaj że jeśli nie masz na razie żadnych innych objawów zwiastujacych poród, to niewykluczone że uda się jeszcze ponosić nawet miesiąc. Mój lekarz powtarza że jak kobiecie uda się donosić do 35 tc blizniaki to jest już naprawdę całkiem nieźle, dzieciom juz nic nie grozi, rodzą się w świetnej formie i zazwyczaj wychodzą do domu razem z mamą. Nie myśl na razie o tym (choć wiem że to łatwo mowic), najważniejsze że podadzą Ci sterydy, mi nie podali :( będziesz pod ich opieką a oni są od tego by zapobiegać lub odwlekac takie sytuacje.

Kochana, a w którym tyg. założyli Ci peeser? Czytałam, że robią to do 28 tc.
Nie pytałam lekarza, bo dopiero wczoraj o tym przeczytałam.
Czy 32 tydz. to nie za późno na zakładanie?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Necia0 niestety nie ustały i już najprawdopodobniej nie ustaną - zostaniemy tu już do rozwiązania. Codziennie dostajemy kroplówkę z magnezem i druga z fenoterolem i tak ciągniemy dzięki temu dzień za dniem (bo po leku skurcze na kilka godzin ustają, a potem wracają i tak w kółko). Lekarze mówią, że będą mnie podtrzymywali tak ile się da :-)

To niedobrze :/ miejmy nadzieję że uda się to przeciągnąć jeszcze 2-3 tygodnie przynajmniej. Najważniejsze że dostałaś sterydy i jesteś pod opieką w razie czego. Trzymaj się kochana!
 
Do góry