reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

CC. Wolalabym SN ale zdrowia dzieci nie zaryzykuje tylko dlatego, ze nie chce miec pochlastanego brzucha.

Moze jestem malo obiektywna pod wzgledem SN ale jako fizjoterapeuta naogladalam uszkodzonych dzieci dzieki SN, ze sie zwyczajnie boje.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Ja też cc. Mój lekarz nawet nie chce o niczym innym słyszeć. A to ze względu na to, że to pierwsza ciąża i jestem szczupła. Powiedział, że przy bliźniakach poród naturalny to zbyt duże ryzyko.
 
Tak samo myślałam, ale już zdążyłam sobie wkręcić że to z obawy przed bólem przy SN :) też mi się wydaje że CC jest w tym przypadku bezpieczniejszą wersją.
 
Witam wszystkie dziewczyny [emoji5] postanowiłam dołączyć do tego wątku. Jestem obecnie w 16 tyg ciazy blizniaczej po in vitro, dlatego z tego watku kojarze @Oska305 - Pozdrawiam [emoji5] . Dzieciaczki rosna i maja sie dobrze [emoji173] na badaniach w piatek lekarz powiedzial ze pod serduszkiem noszę prawdopodobnie parke [emoji7]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam wszystkie dziewczyny [emoji5] postanowiłam dołączyć do tego wątku. Jestem obecnie w 16 tyg ciazy blizniaczej po in vitro, dlatego z tego watku kojarze @Oska305 - Pozdrawiam [emoji5] . Dzieciaczki rosna i maja sie dobrze [emoji173] na badaniach w piatek lekarz powiedzial ze pod serduszkiem noszę prawdopodobnie parke [emoji7]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
Witam i gratuluję.
Życzę dużo zdrowia i samych pozytywnych emocji.
 
Taki mam plan. Postaram się nastroić pozytywnie. Tymczasem odświeżam sobie znajomość pojęć: mdłości, bóle rozciągania macicy, duszności (tak, już je mam, zawsze były w ciąży, choć później zwykle), kolotanie serca. Chwilo trwaj :)
Powodzenia Blanka na USG.

A tak swoją drogą - jak planujecie rodzić? SN czy CC? Ja rodziłam corke SN, a syna przez CC ze wskazań nagłych (tętno nitkowate, zagrażająca zamartwica) i teraz mam dylemat. Po SN czułam się super, ale bez znieczulenia to było coś. Po CC trudniej się zbierałam, ale sam poród bez bolu, wiadomo. A co Wy planujecie? Oczywiście jasna sprawa, że ułożenie maluchów ma kluczowe znaczenie, ale co byście wolały?
Witam kolejną bliźniaczą mamusie
Życzę samych dobrych emocji i żeby wszystko pięknie się ułożyło
U mnie pierwsza ciąża cc-choć gabarytowo jestem spora mam wąski kanał rodny i synej nie miał szansy się tamtędy przedostać.
Lekarze narazie nic nie mówią ale ja osobiście nie zgodzę się na sn.
 
Mam do Was takie pytanie: ile miałyście wizyt do rozwiązania? Albo co ile tygodni musiałyście chodzić na wizyty? Bo mam na wizycie się określić jaki mam wybrać pakiet, jak droższy to powyżej 8 wizyt mam wizyty darmowe. Lekarz powiedział, że w ciąży bliźniaczej droższy pakiet mi będzie bardziej się opłacał. Jestem w 13 tygodniu i miałam do tej pory 2 wizyty, w czwartek mam badania prenatalne, potem czekam na wynik. To do 16 tyg będę miała w sumie 3 wizyty u swojego lekarza.
Do tej pory chodziłam co 4 t. Teraz będę już miała wizyty co 3 t. Ciąża 2o2k 23 tc
 
Super, ze wizyty udane :)
Chcialabym byc juz tak daleko jak Wy [emoji7]

Ilu jajowe macie dzieciaczki?
Chlopaki, dziewczyny, para? Ciekawa jestem jak to u Was jest.

Zastanawiam sie czy sprawdzi sie u mnie przeczucie. Poprzednio dalabym sobie reke uciac, ze chlopak. Teraz jakos czuje dziewczynki.

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
U mnie ciąża 2o2k dziewczynki 23 tc.
 
Ja dziś dziewczyny byłam na echo serduszek. Potwierdzili że ciąża jest o tydzień młodsza czyli nie 26t+4 Tylko 25t+4 . Dziewczyny rozwijają się prawidłowo. Jedna waży 819 g a druga 760g. Różnica jest podobno 7 % czyli bardzo mała. Żadnych nieprawidłowości w serduszkach nie zobaczyła lekarka. Dziewczyny zakrywaly rączkami serduszko i lekarka mówiła że uparte ale udało się [emoji3] zmieniły położenie na poprzeczne. U góry córcia ma głowę z prawej strony, na dole z lewej i rączkami mi bije po pecherzu [emoji2] kolejna wizyta na patologi 24.07. Ja dziś jestem padnięty ale bardzo się cieszę że wszystko ok [emoji16]
A co u Was? Jak się czujecie?

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
Czym jest to badanie echo?
Aby ono mogło być wykonane muszą być ku temu jakieś przesłanki?
Czy to poprostu kolejne badanie w kolejnych tc?
 
reklama
To fajnie że u Was wszystko ok.U nas 30t+5dni dzisiaj przyszliśmy do szpitala na sterydy dostałam pierwszą dawkę Deksawenu za 12 godz.następne kucie. A poza tym wszystko w porządku dziewczyny rozmawiają cisną na pęcherz non stop do łazienki itp. ale już niedługo myślę że 4,5 tygodni.Wagowo nabieram powoli niecałe 11kg od początku. Może teraz po tych sterydach bardziej napuchne .Nigdy nie miałam podawanych niby niema żadnych skutków ubocznych. A może któraś z Was miała kiedyś podawane ? jakieś skutki uboczne?
Sama się zastanawiam czy każda ciężarna bliźniacza dostaje sterydy? I czy wiąże się to z leżenie w szpitalu?
 
Do góry