reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

A tu mój brzuch i moje Motylki w nim[emoji7] [emoji7] . Jutro będzie równo 20 tyg. Od początku ciąży +4kg[emoji4]
1499765556-aaaaaa.jpeg

Jakim cudem mieszcza sie tam dwa? [emoji28] taki malusi! Dziewczyny z jednym maja wieksze na tym etapie.
I jestem w szoku, ze dopiero 4kg przybralas.

U mnie jest juz +1kg ale od dwoch tygodni waga taka sama 56,9kg...ufff.
A glodna jestem co 2 godziny [emoji33] jem wszedzie i nawet sie nie ogladam czy wypada czy nie bo nie dam rady bez jedzenia.



[emoji33] 67,7kg ---> 57kg ---> 52kg [emoji7]
 
reklama
Jakim cudem mieszcza sie tam dwa? [emoji28] taki malusi! Dziewczyny z jednym maja wieksze na tym etapie.
I jestem w szoku, ze dopiero 4kg przybralas.

U mnie jest juz +1kg ale od dwoch tygodni waga taka sama 56,9kg...ufff.
A glodna jestem co 2 godziny [emoji33] jem wszedzie i nawet sie nie ogladam czy wypada czy nie bo nie dam rady bez jedzenia.



[emoji33] 67,7kg ---> 57kg ---> 52kg [emoji7]
No właśnie nie bardzo wiem gdzie one się tam mieszcą[emoji4] Dzisiaj rano, gdy leżałam to Synka poczułam tak wyżej pępka. Rozpycha się gdzie może. Córeczka jest niżej. Ale przez ten mały brzuch już zaczynam mieć problemy z głębokim oddychaniem, bo mi tam wszystko uciska na płuca. I na żołądek zresztą też. Dlatego jem tyle co kot napłakał, ale co chwilę. Mam nadzieję, że trochę urośnie żeby się te moje Małolaty tam nie pobiły o miejsce[emoji6] [emoji6]
 
Mam do Was takie pytanie: ile miałyście wizyt do rozwiązania? Albo co ile tygodni musiałyście chodzić na wizyty? Bo mam na wizycie się określić jaki mam wybrać pakiet, jak droższy to powyżej 8 wizyt mam wizyty darmowe. Lekarz powiedział, że w ciąży bliźniaczej droższy pakiet mi będzie bardziej się opłacał. Jestem w 13 tygodniu i miałam do tej pory 2 wizyty, w czwartek mam badania prenatalne, potem czekam na wynik. To do 16 tyg będę miała w sumie 3 wizyty u swojego lekarza.
 
Blanka zależy jaka ciąża. Przy 1k1o i 1k2o masz cześciej wizyty nawet co dwa tygodnie. Przy 2k2o miałam co 4tyg po 30tyg co 3 ale w 34 już urodziłam.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam do Was takie pytanie: ile miałyście wizyt do rozwiązania? Albo co ile tygodni musiałyście chodzić na wizyty? Bo mam na wizycie się określić jaki mam wybrać pakiet, jak droższy to powyżej 8 wizyt mam wizyty darmowe. Lekarz powiedział, że w ciąży bliźniaczej droższy pakiet mi będzie bardziej się opłacał. Jestem w 13 tygodniu i miałam do tej pory 2 wizyty, w czwartek mam badania prenatalne, potem czekam na wynik. To do 16 tyg będę miała w sumie 3 wizyty u swojego lekarza.
Ja wizyty miałam na poczatku co 3-4 tygodnie. Teraz mam co 3 tyg. Na każdej usg i wizyta kosztuje mnie 150 zł. Prenatalne robię w innym miejscu i kosztują 200 zł.
 
Dzięki dziewczyny za pocieszenie. Oszalałam na punkcie tych dwóch kropek moich, ale martwię się także podwójnie. Oczywiście wkręcam sobie najgorsze scenariusze, a to że druga zniknie, a to że w ogóle je stracę.. moje poprzednie ciąże nie były łatwe, przy drugiej to już w ogóle, pełen komplet, a teraz nie mogę uwierzyć w podwójne szczęście (i to bez wspomagania, a poprzednio z powodu PCOS zaszłam w ciążę dopiero po indukcji). A do tego to uczucie jak przy pierwszym dziecku - cały świat stanie na głowie. To nasze trzecie i czwarte dziecko. Przeżywam szok, strach, radość, wszystko na raz...

Oska - to faktycznie szok, że tam dwójkę chowasz. I to w 20 tygodniu!!! o_O fit mama ;)
 
Ja wizyty miałam na poczatku co 3-4 tygodnie. Teraz mam co 3 tyg. Na każdej usg i wizyta kosztuje mnie 150 zł. Prenatalne robię w innym miejscu i kosztują 200 zł.
To jeszcze można przeżyć. Jak co 3 tygodnie mam chodzić, to będę miała 6 wizyt, pod warunkiem, że wszystko będzie dobrze :-). Ja za zwykłą wizytę płacę 200 zł, a za jakąś lepszą mam płacić 250 zł. Będę miała USG 3 D na każdej wizycie :-) W czwartek mam pierwsze USG 3D i nie mogę się doczekać, co za kijanki się kryją w brzuchu. Podobno jak będą chłopaki, to lekarz mi już będzie mógł powiedzieć.
 
Dzięki dziewczyny za pocieszenie. Oszalałam na punkcie tych dwóch kropek moich, ale martwię się także podwójnie. Oczywiście wkręcam sobie najgorsze scenariusze, a to że druga zniknie, a to że w ogóle je stracę.. moje poprzednie ciąże nie były łatwe, przy drugiej to już w ogóle, pełen komplet, a teraz nie mogę uwierzyć w podwójne szczęście (i to bez wspomagania, a poprzednio z powodu PCOS zaszłam w ciążę dopiero po indukcji). A do tego to uczucie jak przy pierwszym dziecku - cały świat stanie na głowie. To nasze trzecie i czwarte dziecko. Przeżywam szok, strach, radość, wszystko na raz...

Oska - to faktycznie szok, że tam dwójkę chowasz. I to w 20 tygodniu!!! o_O fit mama ;)
Tylko pozytywne myślenie. Będzie dobrze i koniec[emoji11]
 
Tylko pozytywne myślenie. Będzie dobrze i koniec[emoji11]
Taki mam plan. Postaram się nastroić pozytywnie. Tymczasem odświeżam sobie znajomość pojęć: mdłości, bóle rozciągania macicy, duszności (tak, już je mam, zawsze były w ciąży, choć później zwykle), kolotanie serca. Chwilo trwaj :)
Powodzenia Blanka na USG.

A tak swoją drogą - jak planujecie rodzić? SN czy CC? Ja rodziłam corke SN, a syna przez CC ze wskazań nagłych (tętno nitkowate, zagrażająca zamartwica) i teraz mam dylemat. Po SN czułam się super, ale bez znieczulenia to było coś. Po CC trudniej się zbierałam, ale sam poród bez bolu, wiadomo. A co Wy planujecie? Oczywiście jasna sprawa, że ułożenie maluchów ma kluczowe znaczenie, ale co byście wolały?
 
reklama
Mi lekarz na wstępie powiedział, że będę miała CC, bo to mój pierwszy poród. Jak by to był kolejny, to może bym miała szansę na naturalny.
 
Do góry